Индексиране на ключови думи по тагове... защо?

yasoo

Member
Здравейте,
от няколко месеца насам имам малък проблем със сайтчето на жена ми. Започвам малко по от далече.... Сайта за който става дума е http://veronique-bg.com

До преди няколко месеца сайтчето си беше повече от добре, по всичките основни ключови думи си излизаше на челни позиции. Ще ви дам пример само с една такава страница:
Уроци по танци - позиция 2 - индексирана страница: veronique-bg.com/uroci-po-tanci

От известно време нещата се промениха... започна да ми индексира ключовите думи по тагове (съжалявам, но не знам как да го обясня, дано ме разберете) и съответно изпаднахме в класацията :/ Ето пример в момента:
Уроци по танци - позиция 17 - индексирана страница в момента: veronique-bg.com/tag/уроци-по-танци

Пускам по малко, но периодично статийки в артикъл директориите (по 1-2статии седмичо), през някой и друг ден пускам и линкчета по социалките, по сайтове за обяви, коментари по блогове и т.н. и т.н. но всичко е мноого умерено... просто не знам как да постъпя :/

Та молбата ми е какво можете да ме посъветвате, защо става така... какво да направя за да си "стъпим на краката"

Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
От: Индексиране на ключови думи по тагове... защо?

Накалвал те е пингвина. Най-вероятно всички линкове към "veronique-bg.com/uroci-po-tanci" са с 1-2 анхор текста (винаги си линквал с "уоци по танци" например). Разнообрази анхорите и чакай новият ъпдейт на пингвина.
 
От: Индексиране на ключови думи по тагове... защо?

Че имам мноого линкове с "уроци по танци" спор няма, но и бая линквам с доста други думи като например: уроци по модерни танци, школа по танци, уроци по балет, танц, Вероника Братанова, школа по джаз балет и т.н. както има и доста само с линк. За това ми стана странно... мислих си че последните "животни" са ме подминали :) Еми ще тествам за напред като линквам да е с коренно различни думи и фрази пък да видим :)
 
От: Индексиране на ключови думи по тагове... защо?

Здравейте,
от няколко месеца насам имам малък проблем със сайтчето на жена ми. Започвам малко по от далече.... Сайта за който става дума е http://veronique-bg.com

До преди няколко месеца сайтчето си беше повече от добре, по всичките основни ключови думи си излизаше на челни позиции. Ще ви дам пример само с една такава страница:
Уроци по танци - позиция 2 - индексирана страница: veronique-bg.com/uroci-po-tanci

От известно време нещата се промениха... започна да ми индексира ключовите думи по тагове (съжалявам, но не знам как да го обясня, дано ме разберете) и съответно изпаднахме в класацията :/ Ето пример в момента:
Уроци по танци - позиция 17 - индексирана страница в момента: veronique-bg.com/tag/уроци-по-танци

Пускам по малко, но периодично статийки в артикъл директориите (по 1-2статии седмичо), през някой и друг ден пускам и линкчета по социалките, по сайтове за обяви, коментари по блогове и т.н. и т.н. но всичко е мноого умерено... просто не знам как да постъпя :/

Та молбата ми е какво можете да ме посъветвате, защо става така... какво да направя за да си "стъпим на краката"

Благодаря предварително!


Гледам ползваш Уордпрес и плъгина all in one. Той има опция за забраниш да не се индексират таговете. Така ти се получава дублирано съдържание. Таговете са полезни за потребителите, но не е нужно да ти се индексират. Потърси за плъгина какви настройки да направиш. Също и архивите ти се индексират и някакви страници от gallery.


Ето обяснение за мнението ми.
 
От: Индексиране на ключови думи по тагове... защо?

Благодаря за съветите :)
Аз също съм се замислял дали да не сложа отметка на "Use noindex for Tag Archives"... някои хора казват, че по добре да не се слага... други обратното.... май ще тествам да ги изключа пък да видим какъв ще е резултата
 
От: Индексиране на ключови думи по тагове... защо?

Седмица по-късно след като забраних да се индексират таговете резултата е..... плачевен. Основната ми ключова дума т.е. "уроци по танци" си се индексира отново със страницата която исках т.е. veronique-bg.com/uroci-po-tanci но пък от 17-а позиция вече изпадна на 500+ :lol: С две думи тоз експеримент претърпя провал.... та връщам си таговете както си беше преди пък ще го мислим :)
 
Таговете дават не лош трафик, стига да не са направени спамарската или да имат по-голяма сила от самите страници или постове, ако е на блог. Върни нещата обратно и виж как е така. Но реално и самата идея, че си забранил малко може да е повлияла от гледна точка на това, че не позволяваш пълен обход на сайта.

А защо си решил да махнеш таговете? С тях ловиш доста "гравитиращ" трафик. :)
 

Горе