Инструменти: Платени vs. Безплатни

I71

Member
Решавам да се допитам до вашето мнение за разрешаване на една моя дилема. Преди няколко дни дори нямаше да се сетя да питам преди да споделя безплатен инструмент, който ползвам и ми е полезен. Но след словестните баталии от преди ден-два, не смея.
Давам пример, за да обясня:
Използвам безплатен инструмент и искам да го споделя с вас, защото смятам, че е удобен.
Но във Форума има представен платен инструмент и то, разработен от член на Форума. Той е представил своята разработка тук и най-вероятно е разчитал да привлече клиенти.
Питам ви как е колегиално да се процедира в тази ситуация. Платеният инструмент не е пробван от мен – логично, щом имам безплатен, който ме устройва.
Да споделя ли информацията си или да си я запазя?
Става въпрос за проверка уникалността на текст.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

Според мен не се притеснявай, споделяй. Всеки е достатъчно голям за да може сам да си направи извод и да вземе решение кой инструмент да ползва.
Лично аз ползвам единствено и само инструмента www.google.com.
Кой каквото ще да казва, няма по-добър инструмент от него!
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

кой е този платен инструмент за проверка на уникалност ?
едит: то май било само пример :D
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

Безплатните инструменти са приоритет на много хора. Те са подходящи за начинаещи. Обикновено платените имат по-голяма функционалност. Споделяне на инструменти било то платени или безплатни е полезно за всички.

Няма от какво да с притесняваш.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

Обикновено платените имат по-голяма функционалност.
Така е.
Дори и в случая да няма, би трябвало да мотивира автора на платената версия да добави функционалности, което ще му доведе нови клиенти, пък и общността ще спечели повече функции.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

Информацията е направена да се споделя. Напълно коректно си е да споделяш нещата, които ползваш и ти харесват. Този който има платен ще намери начин да се конкурира с безплатния или и той ще си го направи безплатен. Или ще го направи по-добър просто.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

Така е.
Дори и в случая да няма, би трябвало да мотивира автора на платената версия да добави функционалности, което ще му доведе нови клиенти, пък и общността ще спечели повече функции.

Съгласен съм с това. А безплатните инструменти могат да се ползват и за корекция и сравнение - да се види какво предлага безплатния инструмент и съответно да се добавят други, по-добри функции. Тогава и автора на платения инструмент би спечелил.
 
Разбира се, че трябва да споделиш! Разработвам платен SEO инстумент (макар че съдържа и голямо количество безплатни неща) и аз лично нямам нищо против! Не би трябвало да се притесняваш, че не е колегиално - както и Страннъкът отбеляза това може да има само положителни страни.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

nortrant, не е просто пример. Става въпрос за unique.cloxy.com.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

nortrant, не е просто пример. Става въпрос за unique.cloxy.com.

A username and password are being requested by http://unique.cloxy.com. The site says: "Uslugata veche e platena"
Цена: 5 лева на месец. Плащане минимум за 12 месеца. За контакти: [email protected]

Жалко. Не можах да пробвам услугата ...
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

От известно време аз ползвам text.ru. Обикновено проверявам кратки текстове, 500 – 1000 думи. До момента програмата не ми е давала ограничение какъв обем да пускам за проверка. Това ме дразни в други подобни програми и не ги ползвам. И, понеже се налага да проверявам по повече текстове, не ми е удобно да работя по абзаци.
За проверка на сайт изисква регистрация. Не мога да дам мнение в момента за функционалността на тази проверка – не ми се е налагало да проверявам сайтове.
Ако проверявате текстове, които не са написани на руски, няма смисъл да слагате отметка в кутийката „Проверка орфографии” (проверка на правописа).
Според мен сайтът функционира от миналата година, но набра популярност от няколко месеца. Това доведе до леко неудобство – проверяват се много текстове едновременно. Сайтът ги подрежда на опашка и просто се налага да си изчаквате реда. Отнема различно време, според броя подадени текстове и обема на проверяваните текстове (предположение). По личните ми наблюдения, по-бързо става, ако проверявате преди обяд.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

nortrant, не е просто пример. Става въпрос за unique.cloxy.com.

о Божееееее
:lol:

с този пост взех дневната си доза смях
Мерси!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

Много ти е дълъг срокът на абонамента - 12 месеца. Пусни временно промоция за 6 и ще видиш колко много предприемачи, като nortrant, ще "клъвнат", нищо, че сега се смеят.
 
От: Инструменти: Платени vs. Безплатни

Много ти е дълъг срокът на абонамента - 12 месеца. Пусни временно промоция за 6 и ще видиш колко много предприемачи, като nortrant, ще "клъвнат", нищо, че сега се смеят.

май не ме разбра :rolleyes:

аз няма да ползвам unique.cloxy.com дори и да е безплатен :beer:
 

Горе