Интеграция на Българите!

От: Интеграция на Българите!

Напротив - пропаганда и манипулация е отвсякъде тоя клип - разрови се из нета.

Unwise лъжат ли според теб толкова много статистики. http://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU едно малко видео, където може да видиш ефекта от раждаемостта. Това не е пропаганда, това е реалността.
 
От: Интеграция на Българите!

Същото го казаха през 1995 година за след 15 години. Свидетел съм. Та - нека гледаме реално на нещата - процентно мангалите и турците емигрират много повече от българите. ФАКТ ! И докато циганите ги спасява раждаемостта, то турците са намалели драстично. Като се разсъждава в перспектива се гледат тенденциите - а тенденциите са към намаляване на циганската раждаемост. Към намаляване на емиграцията сред българите. Все хубави тенденции. Остава и да има по - голяма раждаемост сред българите, което зависи само и единствено от нас.

Да де, това имам предвид, нормално е да интегрират българите в ромското общество, все пак, след има няма 20 години, ще сме малцинство...
 
От: Интеграция на Българите!

С какво ти пречат турците и циганите за подема и обединението?

Кога ще изгоним турците и циганите от България, бе хора ?Докога ще продължава това ? Кога ще дойде нашия подем ? Кога ще се ОБЕДИНИМ ?
 
От: Интеграция на Българите!

Ниската раждаемост е проблем характерен за така наречените развити страни както и за тези, които са тръгнали в тази посока. В този нов вид култура най-важен съм "Аз" и моето добруване. Основна ценност за хората от този свят е личното удобство, т.е. постигане на максимален лукс. За целта ходиш на даскало до поне 25 години, а ако може и до по-нататък. Това от една страна се дължи на идеята, че колкото си по-грамотен, толкова по-висока заплаща ще получаваш и ще живееш по-лъскав живот, а от друга страна това е идеален начин да удължим удобния си лентяйския тийн живот. В този свят децата са само проблем - разход без възвращаемост, който само нарушава удобството ни. Ето защо много не искат да имат деца или като направят едно считат, че са направили предостатъчно за обществото (остатъчно мислене от стария тип мислене, където център не е личното удобство). Хората от това общество са егоистични и не искат и не очават да имат здраво семейство. Всъщност, те не вярват в смисъла на семейството. Децата им, ако имат такива, растат в нездравословна семейна среда (това включва и липсваща такава в случай на развод или липса на брак) водеща все повече младите към отчуждаване от обществото и концентриране върху "Аз".
Тъй като тази обществена структура е вредна за самата себе си, идва ред на естественият отбор на Дарвин, за да може да оцелее видът ни (т.е. човешкият вид).
 
От: От: Интеграция на Българите!

Едни 500 години и отделно кражби, изнасилвания и саботиране на държавата ? Малко ли са тези причини ?

Чакай малко де, първо СССР навреди много повече на държавата отколкото тези 500 години. В началото на 1913 година България бе една просперираща държава и беше сред лидерите в ЕС, всичко се промени през 1940 година, от тогава насам все потъваме.

Второ тези кражби, изнасилвания и т.н. Правят го и българи, и турци, и цигани и за това са виновни единствено законите, които не се прилагат. Ако се стегнат законите и започнат да се прилагат, ако полицаите спрат да взимат рушвети, тогава да видим дали някой ще посмее да прави някои от тези неща. Разбира се винаги има престъпност, но ще се сведе до минимум.

Не може да виниш само турците и циганите, защото ако имаме кадърни политици, те ще намерят начин тези хора да се трудят в интерес на България.

За нещастието в една държава е виновен целият й народ, не може само да виниш малцинствата.
 
От: От: Интеграция на Българите!

Чакай малко де, първо СССР навреди много повече на държавата отколкото тези 500 години.

Ама ти сериозно ли ми говориш? :lol: 5 века тъпчене рязане на глави потурчване, още маса глупости ще ми сравняваш с соца? :lol:
 
От: От: Интеграция на Българите!

Ама ти сериозно ли ми говориш? :lol: 5 века тъпчене рязане на глави потурчване, още маса глупости ще ми сравняваш с соца? :lol:
След едното излизаме като новосформирана, но просперираща държава. След второто вече колко време не можем да се оправим и продължаваме да затъваме.
А иначе можем да поговорим за тъпчене, разтрели, Белене (затворът, не въображаемият АЕЦ), отнемане на собствеността, принудителен атеизъм (който не ще го разграбват и/или трепат) и още маса глупости.
 
От: От: Интеграция на Българите!

Ама махни историята. Нали говорим в сегашно време. Историята е ясна. Какво ти пречи на теб да просперираш в тази държава сега и да се почувстваш обединен или част от общност сред българите? Убеден съм, че това не са циганите и турците ! По твоята логика можем съвсем спокойно да поставим и византийци и руснаци и сърби сред тези, които ни пречат за подема и обединението. Както и много други. И постоянно да търсим вината в другите.

Една от най-големите причини САЩ да са държавата, която са е, че имат чувство за общност. От кварталната такава, през градската до националната. Това при нас липсва. Само се заслушай в новините по CNN, колко често се споменава думата "community" при репортажи от САЩ. Community е най-важното нещо. Хората са разбрали, че само заедно могат да се справят добре и да живеят добре. И това няма нищо общо с колективната безотговорност наречена комунизъм.

Едни 500 години и отделно кражби, изнасилвания и саботиране на държавата ? Малко ли са тези причини ?
 
От: От: Интеграция на Българите!

След едното излизаме като новосформирана, но просперираща държава. След второто вече колко време не можем да се оправим и продължаваме да затъваме.
А иначе можем да поговорим за тъпчене, разтрели, Белене (затворът, не въображаемият АЕЦ), отнемане на собствеността, принудителен атеизъм (който не ще го разграбват и/или трепат) и още маса глупости.

Може и за Баташкото клане? Или още трябва да давам примери?

А това, че още не сме се оправили не е зареди соца ами зареди некадърните ни "политици".
 
От: Интеграция на Българите!

Една от най-големите причини САЩ да са държавата, която са е, че имат чувство за общност.
Най-голямата причина САЩ да са държавата е доларът. А чувството за общност се възпитава и такива като САЩ нямат полза да го чувстваме, защото ще сме силни, а това не им харесва.
 
От: От: Интеграция на Българите!

Чакай малко де, първо СССР навреди много повече на държавата отколкото тези 500 години. В началото на 1913 година България бе една просперираща държава и беше сред лидерите в ЕС, всичко се промени през 1940 година, от тогава насам все потъваме.

Второ тези кражби, изнасилвания и т.н. Правят го и българи, и турци, и цигани и за това са виновни единствено законите, които не се прилагат. Ако се стегнат законите и започнат да се прилагат, ако полицаите спрат да взимат рушвети, тогава да видим дали някой ще посмее да прави някои от тези неща. Разбира се винаги има престъпност, но ще се сведе до минимум.

Не може да виниш само турците и циганите, защото ако имаме кадърни политици, те ще намерят начин тези хора да се трудят в интерес на България.

За нещастието в една държава е виновен целият й народ, не може само да виниш малцинствата.


Не можеш да сравняваш човек едни 500 години с няма и 100 години. Нито са ни били и клали руснаците, та че да ги сравняваме. И те имат роля в нашето минало, но си прав за това, че всичко зависи от нас - трябва да сме единни.
 
От: Интеграция на Българите!

съвсем се отклонихте от темата...

Някак винаги така се получава когато има тема от този род. :(
 
От: Интеграция на Българите!

Само Хитлер и фашистите не са се появили в темата, но ето, че аз ги вкарвам, макар и косвено.
 

Горе