Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

stan_bg

Active Member
G8qKyK5LuTs15wXXU9EjHNGsbDKnF_zeWqWzbGIOtwQ=w563-h111-no


Здравейте, наскоро разработих модул за интеграция на продуктовия каталог на магазин базиран на OpenCart с eMAG Marketplace за доверен клиент.

Функционалности:
Вие избирате колко категории с продукти да изпращате.
Модула дава възможност на продавача да изпраща/ъпдейтва частично или цялостно продуктовия каталог на магазина си в eMAG Marketplace.
Има два основни начина, по които може да изпращате продукти. Чрез къстъм страница за всеки продукт от дадена категория/категории или чрез масово изпращане на продукти от определени категории.
Модула разполага с възможност да задавате стойости за eMAG категория, характеристики към нея, гаранция и комисионна по подразбиране за всеки продукт от определена категория/категории в магазина, за да не се налага да ги пишете първоначално за всеки продукт.
Тези стойности по подразбиране се използват и при масовото изпращане/ъпдейтване на продукти, които се изпращат за първи път и няма налична информация за тях.
Стойностите на характеристиките към категориите могат да бъдат статични или да се генерират динамично от стойностите на посочени атрибути, с които разполага продукта в магазина ви. По сходен начин може да бъдат генерирани и имената на продуктите(ако не са стандартизирани според документацията), но това зависи от конкретния случай.
Ако присъства един или повече продукта в поръчка, направена от магазина на продавача, които присъстват и в eMAG Marketplace то автоматично се ъпдейтват офертите им с текущата наличност.
Офертите се ъпдейтват и ако продавача редактира/изтрива/добавя поръчка/поръчки в неговия магазин чрез администраторския панел, в които присъстват такива продукти.

СНИМКОВ МАТЕРИАЛ >>

Изисквания:
- версия на програмен език PHP -> 5.2 или по-висока
- версия на OpenCart -> 1.5.5.1 - 1.5.6.4 (ако има интерес, модула ще бъде наличен и за версии 2)
- инсталиран vQmod (препоръчително)
- да сте партньор в eMAG.bg

Модула e разработен по стандартите на писане на шаблона за дизайн в обектно-ориентираното програмиране MVC и по-точно MVC-L на OpenCart.
Процесите, които съпътстват всяко едно масово изращане са последователни ("на порции") и щадящи вашия сървър по отношение на процесорно време и памет.
За разработката на модула е ползвана документация за eMAG Marketplace API версия 3.7

Ако има заинтересовани или желаещи да получат повече информация относно модула, цена или друго може да ми изпратите лично съобщение.
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

О ти си направил нещо изключително. Браво. Пожелавам ти успех.
Според мен трябва да го обявиш за продажба в магазина на Opencart.
Искрено се възхищавам на хора които могат да правят сериозни неща.
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Това е наистина нещо уникално, ако може да споделиш цена тук в темата, защото още не мога аз да пращам лични.
Благодаря!
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

О ти си направил нещо изключително. Браво. Пожелавам ти успех.
Според мен трябва да го обявиш за продажба в магазина на Opencart.
Искрено се възхищавам на хора които могат да правят сериозни неща.

Благодаря за оценката. В процеса на разработка на модула осъзнах, че има един важен фактор, от които зависи крайният ефект. Той е свързан с това до колко са стандартизирани продуктите според изискванията, от което зависи и масовото им изпращане. В зависимост от това може да се подходи по различен начин(индивидуално) за всеки отделен магазин. Точно поради тази причина не искам да го пускам за масова продажба.


Това е наистина нещо уникално, ако може да споделиш цена тук в темата, защото още не мога аз да пращам лични.
Благодаря!

Имаш лично съобщение с посочени контакти за връзка.
 
От: От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Дайте ми цена на модула на лично съобщение
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Може ли цена на модула за eMag за Opencart 2.0.1.1 ? Мерси
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Какви ли са комисионните, които еМАГ вземат от търговците ?
От 15 до 25% комисион от продажната цена без ДДС.
Като подписваш 100 страници договори...
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Тия договори подлежат на предоговаряне. Декември нямах грам време да се занимая с тях, но този месец ще си общуваме точно по темата "Условия". Няма как да налагат глупости от типа 15 дни в сервиз, ако не - връщане на пари или времето в сервиз за срока на гаранцията да е под 10% от общото. Има си закони в тази държава и те не са над тях...
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Тия договори подлежат на предоговаряне. Декември нямах грам време да се занимая с тях, но този месец ще си общуваме точно по темата "Условия". Няма как да налагат глупости от типа 15 дни в сервиз, ако не - връщане на пари или времето в сервиз за срока на гаранцията да е под 10% от общото. Има си закони в тази държава и те не са над тях...
Неустойките от 100к евро има ли ги още? Или изискването да им предоставиш правата върху търговските марки, които продаваш?
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Много странен спор ...
Абе някой да ви кара насила да работите с емаг?
Че и претенции към условията им имате ...
След като се натискате да работите с тях, ще им спазвате всичките изисквания ...
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

а защо да не работим съвместно по мои правила? кой казва че само техните правила са важни? всяко условие подлежи на договаряне и това е бизнеса. ако не стигнем до консенсус при договорките няма да работим.
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Много странен спор ...
Абе някой да ви кара насила да работите с емаг?
Че и претенции към условията им имате ...
След като се натискате да работите с тях, ще им спазвате всичките изисквания ...
Писал съм го и преди, но ще го напиша специално заради теб.
ЕМАГ ти дават един договор, в който има незаконни клаузи. Например, да им предадеш цялата документация свързана с клиентите, след като спреш да работиш с тях. Това с цел да нямаш никакви данни за собствените си клиенти, ако случайно се откажеш по някое време да ползваш платформата им. Това обаче няма как да стане, защото във всяка една гаранционна карта се съдържат данните на клиента (пример само с един официален документ), а ти си длъжен според законите на държавата да съхраняваш всички тези данни определен период от време (май беше 5 години?). Така че, не могат да изискват от сътрудниците си неща, които са в разрез със законодателството.

Имаше още някаква простотия, че могат да те отстранят/накажат, ако трето лице се оплаче от стоката ти. Примерно, Яна си купува вибратор, и след това майка й се оплаква, че много бръмчи и не може да спи. Някакви такива простотии бяха, не ми се рови да го търся тоя договор.:shock:

И да, договорът е ДОГОВОРКА между две страни, а не диктат от една страна върху друга. Преди да се правят на каквито и да е, да вземат да се научат на елементарна бизнес култура :) Има много други канали, които можем да използваме и да реализираме доволни продажби, ЕМАГ не са центъра на вселената.

Аз сериозно не разбирам как може някой да подпише тоя договор, след като го е прочел.
 
От: От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Писал съм го и преди, но ще го напиша специално заради теб.
ЕМАГ ти дават един договор, в който има незаконни клаузи. Например, да им предадеш цялата документация свързана с клиентите, след като спреш да работиш с тях. Това с цел да нямаш никакви данни за собствените си клиенти, ако случайно се откажеш по някое време да ползваш платформата им. Това обаче няма как да стане, защото във всяка една гаранционна карта се съдържат данните на клиента (пример само с един официален документ), а ти си длъжен според законите на държавата да съхраняваш всички тези данни определен период от време (май беше 5 години?). Така че, не могат да изискват от сътрудниците си неща, които са в разрез със законодателството.

Имаше още някаква простотия, че могат да те отстранят/накажат, ако трето лице се оплаче от стоката ти. Примерно, Яна си купува вибратор, и след това майка й се оплаква, че много бръмчи и не може да спи. Някакви такива простотии бяха, не ми се рови да го търся тоя договор.:shock:

И да, договорът е ДОГОВОРКА между две страни, а не диктат от една страна върху друга. Преди да се правят на каквито и да е, да вземат да се научат на елементарна бизнес култура :) Има много други канали, които можем да използваме и да реализираме доволни продажби, ЕМАГ не са центъра на вселената.

Аз сериозно не разбирам как може някой да подпише тоя договор, след като го е прочел.

Доколкото разбирам, аз съм глупав, че не ти разбирам логиката ...
А всъщност в твоите думи няма никаква разумна логика - след като нещо не ти харесва, защо трябва въобще да го коментираш?
1 час си писал как емаг имат незаконен договор.
Ами като е незаконен не го подписвай...
Пък и като е незаконен защо не се оплачеш в полицията?
Просто не виждам смисъл да се спори просто за спорта ...
След като толкова се натискаш да работиш с емаг, ще им седиш наведен.
Ако не искаш да си им наведен - недей да работиш с тях.
Незнам толкова ли е сложно ...
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

А всъщност в твоите думи няма никаква разумна логика - след като нещо не ти харесва, защо трябва въобще да го коментираш?
Защото това е форум, в който се коментират разни неща. Не ми отне много време да си напиша мнението, аз пиша бързо. Смисълът - ами може някой колега, който е чел - недечоел, да си прочете договора и да помисли върху нещата, които пише вътре.
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Да, това е форум и е нормално да се споделят мнения, дори понякога да се спори по някои теми.
Но нещата понякога се представят по най-сложния начин, само и само да не си признаем че грешим...
А въпросът е много елементарен - емаг си имат техни правила и никого не карат насила да работи с тях.
Те си поставят условията и това си е тяхно право.
А що се отнася до това, дали договорът им е законен или не - не ти определящ това, Има си съд.

В крайна сметка, от емаг не са дошли у вас да ти се молят да работят с теб, нали?
След като ти им се натискаш, при всички случаи ти ще си от страната на булката...

А дали ще е с вазелин или без ... вече е въпрос на договор ;)
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Всичкото това писане какво помага на темата на stan_bg.
Що не си отворите тема да си разисквате а може и на скайп ...

Човека предлага продукт тук!

Ако сте го ползвали продукта да пишете положително или отрицателно , или ако имате въпроси по продукта, пояснения помощ да търсите....

Тук не е мястото да се напада или адвокатства на Емаг.
 
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Всичкото това писане какво помага на темата на stan_bg.
Що не си отворите тема да си разисквате а може и на скайп ...

Човека предлага продукт тук!

Ако сте го ползвали продукта да пишете положително или отрицателно , или ако имате въпроси по продукта, пояснения помощ да търсите....

Тук не е мястото да се напада или адвокатства на Емаг.

Прав си! Ето тема за всеки, който иска да го коментира http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=64602

Относно тази - поинтересувах се от цената и според мен е справедлива и приемлива. Не съм приключил с разговора с ЕМАГ и за това и интеграцията все още виси.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Интеграция на eMAG Marketplace с OpenCart

Не знам каква е цената на модула, но за да се ориентирате дали си заслужава ще дам следната информация:

1 - Самите те предлага интеграция на вашия сайт с техния за сума около 30 евро при тяхни програмисти. (Информация от ноември 2015)
2 - Имат готови решения за известни CMS-си предполагам и туй "чудо" дет се предлага тук ще го имат и ще го предложат безплатно!
3 - Системата им се променя постоянно, което налага промяна в интеграционния метод! Сиреч ако не сте сигурни че ще го поддържа и ще ви прати ъпдейта след година може да не може да го ползвате, а ако имате 100 или 10 000 продукта в сайта на емаг и цените не се актуализират и от 100-тина поръчки загубите по 10 лева или повече какво правите?
4 - Има си програмисти на свободна пратктика които ще го напрвят и за под 30 евра!
5 - Документацията им е толкова обяснителна, че едва ли не ти обясняват как да напишеш и най - простия IF, не е най - сложната работа да си интегрираш сайта!
6 - Ако все пак не искаш да си интегрираш сайта, защото това е най - голямото безумие което може да направиш си имат темплейти които се попълват, можеш и през системата им да си вкараш продукти, общо взето можеш без никакъв проблем да си работиш с тях без интеграция.

Преди да тръгнете да интегрирате или да ползвате говори модули си задайте следните въпроси:
1 - Имам ли аз в моята цена комисионната която ми искат емаг?
2 - Мога ли да предложа същата цена в емаг, като в моя сайт?
3 - Имам ли капацитета да обработя поръчките, ако има въобще? Щото не си е хава за 3 дена да получиш 1000 поръчки и след това половин година да караш на 5!
4 - Ако с цените в моя сайт не мога да покрия комисионната към емаг или остава нищо за мен, как по дяволите като интегрирам сайта си с тяхния ще променям цените, така че да излезнат сметките!
5 - Интеграцията в реално време заслужава ли си, защото това е процес, които натоварва сървъра на които се намира сайта и суперТЪПхотинг като ти кажат мини на сървърче за по 100 лева на месец, какво правиш?
6 - Интеграцията в реално време не е точно на минутата, за целта се въвеждат количества от даден продукт, но ако се случи така, че продадеш 100 неща в повече от тези които имаш, понеже чисто софтуерно е възможно, какво правиш? Че и неустойки ще платиш даже!
7 - Имам ли складов софтуер към които да съм свързал сайта?
8 - Опаковам и изпращам ли токата спрямо изискванията ми подоговор? А мога ли да го правя? А колко ще ми струва? Е как тогава ще ми излезне сметката?
9 - Въобще ползваме ли същите спедитори? Е как ще стане тогава?
10 - Ако спедитора забави пратката, кои ще плаща обезщетението?
11 - Въобще имам ли право да споделям снимките ползвани в сайта ми и предоставени от представителите на трети страни?
12 - Имам ли право по договор със сегашните ми дистрибутори да им продавам стоката през сайтовете на трети страни?

МАЛКО ТЕХНИЧЕСКИ ИЗИСКВАНИЯ КОИТО ПРЕЧАТ НА ИНТЕГРАЦИЯТА С ЕМАГ:
1 - Снимките в сайта ми отговарят ли на изискванията им?
2 - Заглавията в сайта ми отговарят ли на изискванията им?
3 - Описанията в сайта ми отговарят ли на изискванията им?
4 - Категорийте ми отговарят лина категорийте на техните и на техните изисквания?
5 - Имам ли същите филтри които те имат и как да интегрирам техните в моя сайт?
6 - Сайта ми говор ли е за промените необходими за интеграцията?
7 - Въобще мога ли след това да променям сайта?
8 - Ами като обновя версията на опекарта (в случая)?
9 - Ако плащам за реклама на даден продукт и го сложа в тяхния сайт, няма ли да ми падне рейтинга на продукта? Ще стане ли по скъп клика на база поръзчки?
10 - Какво се случва когато уникалното съдържание на моя сайт, за което съм платил се появи в гиганта емаг? Ще ми паднат ли позицийте в гугъл? Каква е вероятността да сметнат че дори аз съм ги изкупирал и да получа наказание?


ВАЖНО! Консултирайте се поне с един адвокат и юрист, а по възможност и с вашия счетоводител, за да ви обснят какви рискове крие интеграция на сайт с голяма платформа като емаг! Това е доста сериозно действие, което може да ви фалира! Не ми се споменава на мен какви премеждия имах с тях, но определено имайте едно на ум, ако не си опечете нещата ще си имате сериозни проблеми!

А който е предоговорил договора си с румънците да дойде да ми се обади, да не говорим за някои определени клаузи! Лялялял може само да се надява че като им цитира закона ще има някаква промяна! Никои закон не им поставя граници на изискванията. По закон може да е едно, те може да си искат нещо съвсем друго. Първо това е международен договор и не се води по законите тук, второ дори и договора да те задължава да направиш нещо незаконно или непочтенно не е престъпление и отговорността си я носи подписалия договора, какво говорим за останалото. В много специфични ситуации може да бъде подведен под отговорност и другата страна от договора, но това е найстина частен случай и тежък съдебен процес, за които най - вероятно трудно ще се намери човек във форума имащ капацитета и средставата да проведе!
 

Горе