Интеграция на phpBB с WordPress

titulqra

Member
Здравейте, опитвам се да интегрирам phpbb форум с wordpress сайт. Разрових се малко из нета и попаднах на един плъгин за wordpress (w3all му е името). Стори ми се най-удачен и го инсталирах, но има един проблем. Единствената правилна настойка, която съм сигурен, че съм я направил е за добавянето на линк към форум инсталацията (светна ми зелено което значи че е ок ). Не знам как съм настроил другите опции, четох но пак не съм мн сигурен. Като сложа Widget-а за последните постове от форума работи, но като се опитам да сложа login widget-a нещо не работи като хората. Ще бъда наистина мн благодарен ако някой ми разясни малко как стоят нещата. Целта ми е да направя като някой е логнат в phpbb профила си на wordpress да излиза на едно място името на потребителя статиатика и бутон за logout. А когато не е влязал в акаунта да му се появява опция да може да си влезе. Ще съм много благодарен ако някой разбиращ се включи в темата
 
Задължително ли трябва да е phpbb? Какво му е на bbPress? Сигурно има по-малко функционалности, но определено ще ти лепне към WP.


Ако вече имаш съществуващ форум на phpbb, е друго и ще го мислим тогава.
 
то по принцип става с 20 реда код но 2-те системи имат функция която е с едно и също име и затова трябва да се правят магии да се хващат бисквитките с тия плъгини.
 
Задължително ли трябва да е phpbb? Какво му е на bbPress? Сигурно има по-малко функционалности, но определено ще ти лепне към WP.


Ако вече имаш съществуващ форум на phpbb, е друго и ще го мислим тогава.
Ми принципно и аз съм за WordPress форум, но сайта не е за мене. Сложих wpForo, но човека казва, че нещо не го удовлетворява, поради простата причина, че като се направи регистрира някой и може да получи достъп до WordPress admin panel-a, разбира се без никакви привилегии освен да си редактира профила, но явно много не го кефи. Не знам как стоят нещата с bbPress, предполагам по подобен начин.
 
Ми принципно и аз съм за WordPress форум, но сайта не е за мене. Сложих wpForo, но човека казва, че нещо не го удовлетворява, поради простата причина, че като се направи регистрира някой и може да получи достъп до WordPress admin panel-a, разбира се без никакви привилегии освен да си редактира профила, но явно много не го кефи. Не знам как стоят нещата с bbPress, предполагам по подобен начин.
сложи и бъдипрес и работата ще заспи :D :D :D
 
Идея е, остава само да пробвам :д Ще може ли да се синхронизира с wpForo
абе не виждаш ли че се шегувам :D
w3all си работи, просто си прегледай пак настройките.
 
Да бе ма нещо пустите логин форми не ми бацат при w3all. Между другото съм изключил опцията да свързва Wp юзърите с phpbb юзърите.
 

Горе