Интересна статистика за безработицата

harkon

New Member
Интересна статистика за безработицата

1% увеличаване на безработицата води до:

-6.7% увеличаване на самоубийствата
-3.7% увеличаване на престъпленията свързани с насилие
-2.4% увеличаване на кражбите на имущество

Защо се стига до безработицата? – Приоритет на печалбата над хората в света, в който живеем.
unemployment.jpg
 
От: Интересна статистика за безработицата

Тази статистика от къде е взета? Интересна е, но ми се струва твърде генерализирана...
 
Тази статистика от къде е взета? Интересна е, но ми се струва твърде генерализирана...
Гледах днес zeitgeist видео в google. Процентите ми се видяха високи, но смятам, че има много истина в това твърдение(статистика).
 
От: Интересна статистика за безработицата

Жалко наистина че има доста хора които не могат да преодолеят шока от оставането без работа и изпадат в депресия или тръгват по течението.А това си е ежедневие .....и на мен ми се е случвало но при мен трая само само два дни. Много е важно позитивното мислене в такива моменти .
 
От: Интересна статистика за безработицата

Изпадат в депресия, защото много от хората са като коне с капаци-ходят на работа, прибират се и лягат да спат на другия ден пак. Нямат амбиция да направят нещо по-различно за да искарат пари и като останат без работа и възниква въпроса - "Какво ще правим сега?".

А ако говорим за България е нормално да изпаднеш в депресия от необятните визможности за реализация, които ти предлага и огромите нечовешки заплати от по 250 евро:)
 
От: От: Интересна статистика за безработицата

Изпадат в депресия, защото много от хората са като коне с капаци-ходят на работа, прибират се и лягат да спат на другия ден пак. Нямат амбиция да направят нещо по-различно за да искарат пари и като останат без работа и възниква въпроса - "Какво ще правим сега?".

А ако говорим за България е нормално да изпаднеш в депресия от необятните визможности за реализация, които ти предлага и огромите нечовешки заплати от по 250 евро:)

Много точно казано ХОРА БЕЗ АМБИЦИЯ !!!
 
От: Интересна статистика за безработицата

Много от хората не са предприемчиви и се страхуват да рискуват, особено когато имат семейства. Какво да правят такива хора?
 
От: Интересна статистика за безработицата

Не е въпроса да рискуват, а да не се отчайват и това че имат семейство би трябвало даже да е добре защото това са близки хора на които можеш да разчитат в такива случаи.
 
От: Интересна статистика за безработицата

Под семейство имах впредвид отговорности. Например грижи за деца.

Не е въпроса да рискуват, а да не се отчайват и това че имат семейство би трябвало даже да е добре защото това са близки хора на които можеш да разчитат в такива случаи.
 
От: Интересна статистика за безработицата

Аз съм изключение от това, за което говорите - по свое желание напуснах работа и не ме е страх, че ще ме уволнят. В крайна сметка не мисля, че съм по глупав от който и да било шеф :)
 
От: От: Интересна статистика за безработицата

Ще изпуснеш здравното и пенсионното осигуряване така. мислех,че на тях разчиташ предимно. :)
Аз съм изключение от това, за което говорите - по свое желание напуснах работа и не ме е страх, че ще ме уволнят. В крайна сметка не мисля, че съм по глупав от който и да било шеф :)
 
От: Интересна статистика за безработицата

Под семейство имах впредвид отговорности. Например грижи за деца.
за тези работи се мисли предварително:)


а на voic4e много му пука в момента за здравно и пенсионно ...момчето е влюбено .........
личи си от подписа и от оптимизма който го е обзел :)
 
Последно редактирано:
От: Интересна статистика за безработицата

мен безработицата не ме касае в момента, но тези цифри ме плашат :/ Сега като гледам покрай кризата колко безработни има вече в България и ми става гадно :(
 
От: Интересна статистика за безработицата

Да, има доста хора, който не могат освен да си намерят мястото (какво им се работи и в коя област им се расте), седят на измислените си работни места и се чудят защо не се чувстват добре там. А всъщност отговора си го знаят сами.

А това да гледаш само в една посока е добре, но ако пътя е тесен (няма опции за изкарване на повече пари или развитие), то тогава те си остават в същия коловоз цял живот. Правят неща, които могат и не се развиват, защото ги е страх - един път от провал, друг път от това да не излязат (или паднат) от рамките си, което ще е заплаха или за семсйството им или за тях самите.

Всеки е малко или много амбициозен, но въпроса е как е устроен умствено, това какво знае и как ще го приложи. Аз също много ми е гадно за тези, който са без работа, както и за тези които седят на въпросната си работа, която не ги прави доволни от живота, само и само защото имат страх от това да не останат без нея. Както се казва няма от какво да се страхувап, освен от самия страх. ;)
 
От: Интересна статистика за безработицата

Аз съм забелязал, че много хора в БГ нямат предприемаческо мислене и за това са обречени на провал. По Предприемачество в Уневерситета бяхме учили, че има така наречените Предприемачески прозорци които са отворени само за хора с предприемаческо мислене.

За пример представете си, че гледате през прозореца на някаква сграда в цетъра на града и виждате осреща поляна пълна с буклуци, за вас това е просто поляна, но за човек които има предприемаческо мислене, и които вижда задрестените тротоари с коли това е платен паркинг примерно.

Извода е че всички гледат едно и също но малко хора виждат възможност за изкарване на пари, голяма част от хорато просто сумтят и се оплакват вместо да направят нещо:)
 
От: Интересна статистика за безработицата

Пак съобщиха по БТВ тази вечер, че безработицата се увелича в следствие на нови съкращения. Аз се радвам, че имам и страничен доход от интернет и се чувствам по-сигурен.
 

Горе