Интересни визуални илюзии и трикове !

RayMaster

New Member
Здравейте. Не можах да намеря подобна тема и реших аз да започна такава...

Като за начало ще покажа една интересна илюзиика на която попаднах.

mine.jpg
 
От: Интересни визуални илюзии и трикове !

това е като онази картинка на Исус Христос
преди като бяхме при баба тя ми показа на мен и на баща ми тази илюзия с Исус Христос и си мисли, че наистина има нещо мистично в нея
не можахме да я убедим, че това е реакция на окото и то напълно нормална
 
От: Интересни визуални илюзии и трикове !

Е аз попаднах на нея в нета, извинявай - не съм я разглеждал темата за смешните клипове, не съм искал да копирам или нещо от сорта.
 

Прикачени файлове

  • zritelni iliuzii (81).jpg
    zritelni iliuzii (81).jpg
    100.9 KB · Преглеждания: 34
Последно редактирано:
От: Интересни визуални илюзии и трикове !

Е ужас ! Света ще свърши като ми променят ника ;} И bytheway, въобще не съм и смятал, че темата ми има нещо общо със "Смешни клипове", пък да не говорим, че и съдържанието ще е сходно, именно за това и не съм гледал там какво има и дали ще се повтарям тук...
 
От: Интересни визуални илюзии и трикове !

Е, за това пък аз ще се възползвам от темата и ще покажа малко оптични илюзии, които предполагам, че ги няма във вече споменатата тема за "Смешни клипове".

japanese-the-infinite-river.jpg


japanese-monkeys-and-cats.jpg


japanese-impossible-bridge.jpg


japanese-classic-columns.jpg


А ето още два материала по темата: Оптични илюзии с Роджър Шепърд и Оптични илюзии с Пенроуз
 
От: Интересни визуални илюзии и трикове !

1) Погледни добре картинката.
2) Помисли дали двата квадрата имат един и същ цвят.
3) Мислиш че не?
4) Тогава покрий с пръсти мястото в което двата квадрата се допират.
5) Погледни добре картинката.
6) Изненадан ли си?
7) Сподели :)

1.jpg
 
От: От: Интересни визуални илюзии и трикове !

7) Сподели :)

А с кого да споделя? Когато следващия път копираш от фейсбук поне оправи репликите :wink:

Иначе интересен визуален ефект, базиращ се на преливането на цветовете и възприятията на очите на цветовете, сенките и полусенките!
А, и още нещо - трябваше да покажеш снимката в голям размер - както съм направил в по-горните постове. Тогава ефекта си личи много. Но сега както е качена и това е превю - ефекта го няма никакъв и много ясно се виждат и разбират, че двата квадрата са с един и същ цвят
 
От: От: Интересни визуални илюзии и трикове !

А с кого да споделя? Когато следващия път копираш от фейсбук поне оправи репликите :wink:

Иначе интересен визуален ефект, базиращ се на преливането на цветовете и възприятията на очите на цветовете, сенките и полусенките!
А, и още нещо - трябваше да покажеш снимката в голям размер - както съм направил в по-горните постове. Тогава ефекта си личи много. Но сега както е качена и това е превю - ефекта го няма никакъв и много ясно се виждат и разбират, че двата квадрата са с един и същ цвят

Не да споделиш писаното, а да споделиш мнение!
Аз съм го копирал, а ти да не си създател на тези снимки? ;)
 
От: От: Интересни визуални илюзии и трикове !

Не да споделиш писаното, а да споделиш мнение!
Аз съм го копирал, а ти да не си създател на тези снимки? ;)

Ми - пише само "Сподели" и не съм те разбрал, че си искал да споделим мнение, помислих, че искаш да споделим нещо друго :) но май въпреки това си споделих мнението :) Просто съм виждал и тази снимка във фейса с абсолютно същите мнения, оформена по същия начин, като там "сподели" означава да се се сподели снимката сред приятелите... .
 

Горе