Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Дискусията в 'Web Analytics and Conversion Improvement' стартирана от Blinky, Септ 17, 2015.

1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,982
    Харесвания:
    1,734
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Здравейте. Докато си рових и си събирах информация за анализиране, попаднах на една много интересна статийка, която би ви спечатлила:

http://blog.hubspot.com/blog/tabid/...Marketing-Stats-That-Will-Blow-Your-Mind.aspx

Мен успя да ме грабне. Ще се радвам, ако коментирате и споделите и други такива "сбити" статистики, които е добре да знаме. Нещо докато си пием кафето сутрин да влезем в час. ;)

2. waldes

waldes Well-Known Member

Рег.:
    Февру 9, 2011
    Съобщения:
    3,256
    Харесвания:
    611
    Точки:
    113
    От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Уеб гази вече в Щатите наред и тук натам отиват нещата. Въпреки помията, която излива TV с цел фалшиво да задържи отлива на рекламодатели в посока интернет, изхода на войната е предрешен.

''Борбата е безмилостно жестока.
    Борбата както казват, е епична.'' Къци по друг повод го е казал, но и за този случай важи:)

Тук вече се е изхвърлил малко. Вярно че е фрашкано със спам в социалките, но чак пък 40%....

Обаче това е едно от малкото недостатъци на уебъ - социалният живот на хората се е преместил във виртуалното пространство. Седим по заведенията, завряли носове в смъртфоните си и пишем ли пишем ли ЛС-а, четем поредния фийд от спам. Ще започне да се появява парадокса двама човека да си лафят в социалката, докато седят един срещу друг в бирарията:twisted:

Блинки, моето кафе нещо е подранило днес в 5 сутринта:)

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,982
    Харесвания:
    1,734
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Аз тогава легнах и съм на линия от 10:00 часа. На мен кафето ми тръгна точно с тази тема. Не че не съм го чел. Има и нещо друго интересно, което ми е мечата. Знаете ли, че (бях вчера чел, ето и линка: http://www.internetworldstats.com/am/us.htm ), 87.0 % ползват активно интернет. Това за 2014 година, представям си след още няколко години.

Някакви много интересни неща, които дори и не си подозирал, че може да са реалност. Все едно сме в отделен свят. :) То за това им върви на хората адсенса. Там рекламодателите се надцакват, а не като тук се чудят какво да ти сервират от Google, защото няма кой. :)

И за да разведрим малко темата, ето още няколко интересни факта около интернет индустриите и маркетинга:

[video=youtube;c-0QHEU1cqw]https://www.youtube.com/watch?v=c-0QHEU1cqw[/video]

4. GeorgiTodorov

GeorgiTodorov Active Member

Рег.:
    Март 7, 2014
    Съобщения:
    471
    Харесвания:
    37
    Точки:
    28
    От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Е, то в САЩ остават само така наречените rednecks да станат редовни потребители.

5. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,982
    Харесвания:
    1,734
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Абе и те са станали. Аз се чудя дори къде са тия другите около 13%? Имам чувството, че всеки там е компютъризиран, което е супер. Не да звъниш и да питаш, а да си намериш сам инфото и то от доста по-сигурен източник. Направо не знам какво им става на тия тук. Но да се придържаме към темата. :)

6. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,982
    Харесвания:
    1,734
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Един интересен сайт за статистики на база държави, индустрии: http://www.comscore.com/

7. JuryevDen

JuryevDen New Member

Рег.:
    Окт 7, 2015
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Интересни маркетинг статистики които трябва да знаем

Ми така е, няма да слушаме такива съвети Щото утре ще дойде някой велик дизайнер, ще вземе някой от гореизброените модни гафове и ще го превърне в страхотна модна тенденция, която всички гъзари ще следват.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice