Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Blinky

Owner
Здравейте. Докато си рових и си събирах информация за анализиране, попаднах на една много интересна статийка, която би ви спечатлила:

http://blog.hubspot.com/blog/tabid/...Marketing-Stats-That-Will-Blow-Your-Mind.aspx

Мен успя да ме грабне. Ще се радвам, ако коментирате и споделите и други такива "сбити" статистики, които е добре да знаме. Нещо докато си пием кафето сутрин да влезем в час. ;)
 
От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

By 2016, more than half of the dollars spent in US retail will be influenced by the web.

Уеб гази вече в Щатите наред и тук натам отиват нещата. Въпреки помията, която излива TV с цел фалшиво да задържи отлива на рекламодатели в посока интернет, изхода на войната е предрешен.

''Борбата е безмилостно жестока.
Борбата както казват, е епична.'' Къци по друг повод го е казал, но и за този случай важи:)

40% of the accounts and 8% of the messages on social media sites are spam

Тук вече се е изхвърлил малко. Вярно че е фрашкано със спам в социалките, но чак пък 40%....

91% of online adults use social media regularly

Обаче това е едно от малкото недостатъци на уебъ - социалният живот на хората се е преместил във виртуалното пространство. Седим по заведенията, завряли носове в смъртфоните си и пишем ли пишем ли ЛС-а, четем поредния фийд от спам. Ще започне да се появява парадокса двама човека да си лафят в социалката, докато седят един срещу друг в бирарията:twisted:

Блинки, моето кафе нещо е подранило днес в 5 сутринта:)
 
Re: От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Блинки, моето кафе нещо е подранило днес в 5 сутринта:)

Аз тогава легнах и съм на линия от 10:00 часа. На мен кафето ми тръгна точно с тази тема. Не че не съм го чел. Има и нещо друго интересно, което ми е мечата. Знаете ли, че (бях вчера чел, ето и линка: http://www.internetworldstats.com/am/us.htm ), 87.0 % ползват активно интернет. Това за 2014 година, представям си след още няколко години.

Някакви много интересни неща, които дори и не си подозирал, че може да са реалност. Все едно сме в отделен свят. :) То за това им върви на хората адсенса. Там рекламодателите се надцакват, а не като тук се чудят какво да ти сервират от Google, защото няма кой. :)

И за да разведрим малко темата, ето още няколко интересни факта около интернет индустриите и маркетинга:

[video=youtube;c-0QHEU1cqw]https://www.youtube.com/watch?v=c-0QHEU1cqw[/video]
 
От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Е, то в САЩ остават само така наречените rednecks да станат редовни потребители.
 
Re: От: Интересни маркетинг статистики, които трябва да знаем

Е, то в САЩ остават само така наречените rednecks да станат редовни потребители.

Абе и те са станали. Аз се чудя дори къде са тия другите около 13%? Имам чувството, че всеки там е компютъризиран, което е супер. Не да звъниш и да питаш, а да си намериш сам инфото и то от доста по-сигурен източник. Направо не знам какво им става на тия тук. Но да се придържаме към темата. :)
 
Интересни маркетинг статистики които трябва да знаем

Ми така е, няма да слушаме такива съвети Щото утре ще дойде някой велик дизайнер, ще вземе някой от гореизброените модни гафове и ще го превърне в страхотна модна тенденция, която всички гъзари ще следват.
 

Горе