Интересни Chrome Extensions

$INeed$

Well-Known Member
https://www.zdnet.com/article/try-these-six-awesome-google-chrome-extensions-today/

Темата е не само да го пусна, като полезен ресурс. Но искам да питам вие какво ползвате. Аз имам едно за сктиншоти, едно за разпознаване на технологии и системи, отваряйки някой сайт и за свален на видео от някой сайт. Ще ми е приятно да видя какво имате вие. :) И без шит предложения за поредния адблокър. :)
 
Print Friendly & PDF - вади само важното за принтиране и лесно триеш това, което не ти трябва
Web Paint - драскаш върху страницата и после си правиш скрийн шот
User CSS - къстъм CSS, където е нужо :D
Grammarly - да не са излагам пред чужбинците
Google Translate - селектираш и превеждаш, а не copy-paste...

и други..
 
Преди всичко, изтеглете си най-добрият браузър, базиран на Chrome - BRAVE...


Умно блокиране на рекламите, без да се налага използването на добавка (облекчава използването на ресурси), блокира тракването, изключително бърз и много удобен.

Що се отнася до добавките, ето няколко, които смятам, че си заслужават вниманието и използвам всеки ден!


Enhancer for Youtube (the original) - Подобряване на интерфейса на Youtube, блокиране на рекламите и цялостно модифициране на потребителското изживяване. С други думи - това, което Youtube трябва да е ...



Music Only for YouTube - Слушай само музиката, без да върви видеото от YouTube. Перфектно за работа без разсейване ... (вече става ясно, че доста вися в тубата ... :))


Checker Plus for Gmail - Ако трябва да следите повече от една поща в Gmail, тази добавка е незаменима ... Само с 1 поглед виждате, дали има нови писма. След натискане на иконата се отваря удобен панел с най-важните функции - отговор, макриране като прочетено, изтриване или архивиране ... без да напускате таба, в който се намирате. Яко.


Tab Suspender - За хората с малко RAM и голямо желание за отваряне на много табове. Дава възможност за "приспиване" на табовете, които не ползвате, докато не Ви потрябват. В същото време не ги губите. Не на последно място има възможност и за "whitelisting" на табове, които не искате да заспиват при никакви обстоятелства.


Почетно ще спомена и тази добавка, въпреки, че не е само за Chrome (и базираните на него). Добавката е лекичка и намира най-добрата цена на нещата, които разглеждате. Намира купони, или пък същият артикул на по-добра цена. За българските ел. магазини едва ли ще Ви свърши много работа, НО ако пазарувате в големите магазини като Amazon, Ebay, Aliexpress (въпреки короната :)) ... е безценна. На всичко отгоре, става и за други продукти и услуги като домейни, VPN и т.н.


Линкът е реферален, като нищо не губите, а напротив, получавате Honey Gold (щото всички трябва да си имат собствена крипто валута), което може да обръщате в реални отстъпки. Всъщност, ако Honey не успее да намери намаление за продукта/услугата, които разглеждате, ще ви компенсира с Honey Gold, един вид, като извинение, че не са си свършили работата ;)

И за финал (поне на този пост) един трик!

Ако сте с 8GB RAM или по-малко и сравнително слаб процесор, препоръчвам Ви да изключите Hardware Acceleration в Chrome (или браузърите, базирани на него). Знам, че ще има много хора, които ще кажат, че това ще навреди на работата на браузъра, но в действителност, всъщност ще я подобри. Нямам намерение да споря - просто пробвайте, ако искате, и решете сами за себе си.

Settings > потърсете hardware > Изключете Continue running background apps when ХХХ is closed (в случая Brave) и Use hardware acceleration when available

2e11d6f00a.gif



Успешен и много продуктивен месец! Усмихнат и приятен ден!

Борисов

п.п. Извинете за всички правописни, стилистични, пунктуални :)D и граматически грешки - на един дъх, толкова :)
 
Последно редактирано:
Я да живнем тая тема

Session Buddy - записва всички отворени табове в мометна, нещо като по-advenced History :)

Аз лично като почна да ровя нещо отварям бая табчета.. стигал съм до 278, ако ти писне или PC почне да изнемогва, едно сейфче и после си отваряш или всичко/или каквото ти трябва от сесията.

Абе Buddy-то си е голямо Buddy.
 
Аз също ще се включа с това, което съм си качил на моя браузър:

За анализ на технологиите, които изграждат сайта, на който съм:

За принтскриш на страницата, когато този на компа не може да хване всичко:

За да си извадя QR кода от някой сайт, с което да си го заредя на телефона:
 
И... ако сте са нахакали с добавки(не хранителни) кЪт мене..


Доста добро, има on/off на всички добавки и доста по-бързо вкл/изкл. на конкретена добавка.
И разни профили могат да се правят...
 

Горе