Интернет бизнес за начинаещи?

bleuetoile

New Member
Здравейте всички в predpriemach.com!

От известно време обмислям идеята и аз да започна с някакъв вид профит дейност в интернет.
Нямам опит с това, нито програмистко образование, но съм говорила с някои познати, които доста разпалено пропагандират тази сфета...

Добре съм с всякакви форми на рисърч в нета, но пък не съм наясно с много други неща... Каква е конкретната подготовка, с която да се заема преди да започна каквото и да е?

Въпросът ми към форума е, според вас, като по-опитни хора, като съвсем начинаещ с коя от възможните дейност, представени и този сайт /аз усилено го чета и него, и други подобни от 10тина дни/ е възможно да започне някой като мен.

Дръгият ми въпрос е следния: сега съм в БГ, това представлява ли ограничение на сферата на интернет профит дейност, защото докато ви четях мненията - май доста от хората тук сега са в САЯ и на други места...

Предварително ви благодаря! :)
 
Радев бате ти още си възмутен за сеото :) ко да се прави ама и на много собствениците на сайтове не им се отделят повече от 200 лева за сео и затова така ....

bleuetoile започни с четене отдели демек отдели още време за това прочети всички важни теми във форума

иначе наи лесно е за начинаещ да започне с проблог по възможност за нещо от което разбира за да му е по ленсо да блогва по темата

и разбира се се предпочита чуждиа пазар зашото там макар и малко по трундо първо малък сайт може да печели в пъпти повече от средно голям бг сайт (блогче от 13 страници за чужбина печели 5 пъти повече от един протал за клюки с доста стаии и 800 -1000 уникални на ден и двата сайта се продаваха тук и затова ги ползвам ьза пример) и освен това после в бг ще ти се струва много лесно почти във всяка ниша
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Аз на мястото на bleuetoile бих си задал следните въпроси:

какво мога да правя
само ресърч ли мога да правя
ако наистина само ресърч мога да правя, ще има ли кои да си поръчва ресърч точно от мен


после:

мога ли да науча нещо друго
бързо ли ще стане
ще има ли какво да ям до тогава


после:

може би докато науча и нещо друго може да помисля да ида някъде да работя офлайн работа, не е чак толкоз зле май. 5 милиарда хора го правят
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Благодаря coolice.

Аз това и правя, чета за момента. Просто доста неща има да науча...

Ще последвам съветите ти, и ще се фокусирам над това за проблог. Аз поддържам два блога, един български и един американски, с доста посещения, между 100 и 2000 на ден.


Благодаря и на Radev. Аз си имам офлайн работи, и то няколко, просто би ми било интересно да опитам и това, не защото мисля, че ще направя големи и бързи печалби, а защото представлява експериментален интерес като възможно поле...

И да, имам с какво да се храня и без да се занимавам с онлайн печалби.

Бързо уча и не ям много, цигарите са друга тема :)
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

bleuetoile за начинаещите онлайн бизнеса действително е първо четене и учене и после трябва и да се слуша какво казват "старите кучета" ... в този форум има събрана доста информация относно това което те интересува а и мнозинството от момчетата тук помагат винаги :)
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Благодаря adi.

Аз продължавам с четенето, утре ще питам още. Зная, че ще имам нужда от помощта на момчетата, не зная колко са толерантни към момичета, не зная и дали изобщо ще стигна до някакви висоти, но отдавна го мисля и ще пробвам.

Можеби наистина проблог е добра идея за начало за мен, защото така или иначе правя блогове.
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

готини са момчетата ама на толерантност не разчитай много много :)
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

радев нищо лошо не съм написала по ваш адрес :confused:
напоследък наистина сте доста толерантни ама де да знам утре дали няма да ви избият чивиите пак
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Хехе:) Всички тук сме от индивидуалистите, по презумпция. Естествено е приятно да получиш съдействие и изяснение за неща, в които околните са по-напред, но си мисля, че основното тук, а и не само е - всеки да се боди със собствената си лъжичка, в собствената си паничка... Пък, ако междувременно има време да помогне - добре, ако не - все някак се справяме и сами с дъвченето...
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Всички тук сме от индивидуалистите, по презумпция

е добре дошла :)
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

радев нищо лошо не съм написала по ваш адрес :confused:
напоследък наистина сте доста толерантни ама де да знам утре дали няма да ви избият чивиите пак


продължаваш да не те е срам :lol:

ти ше видиш вече!!!
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

...ама де да знам утре дали няма да ви избият чивиите пак

Непредсказуеми сме :twisted:
@авторката - цялата работа е съвсем проста - чети, учи се, бачкай яко. С времето ще разбереш, че работата стои така.:)
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Да delta force...

Наистина времето и процесът на работа ще покажат...

Предварително се извинявам за неуместния си въпрос, но тук има ли хора над 20? :)
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

но тук има ли хора над 20?
.bleuetoile да има ..спокойно аз аз съм над 20 :)
но ако искаш виж в секцията за форума за да се ориентираш
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Благодаря ти adi. Просто случайно надзърнах в два профила и видях възраст 16...

И малко се притесних за себе си...
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

И малко се притесних за себе си...
не се притеснявай по вечето момчета са под 18 наистина но не си гледаме възрастта тук .. не това е определящо за бизнеса в интернет ...не е форум за запознанства я :) сама каза всичко е индивидуално
 
Последно редактирано:
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Да ади, аз и затова предварително се извиних за неуместността на въпроса си.

Друго имах предвид... Просто има разлики между поколенията за някои неща, познавам хора от всякакви възрасти и ежедневно контактувам с различни групи... Има различни събирателни и разграничаващи елементи... Било то и във форум.
 
От: Интернет бизнес за начинаещи?

Аз казах почти всичко вече за форума .. но може да погледнеш и правилата ако не си го сторила вече..

Пожелавам ти да намериш смисъл да се задържиш по дълго тук !
 
Последно редактирано:

Горе