Инфо за поддържане на сайт

Evelina

New Member
Здравейте:)
Интересуваме къде мога да намеря инфо за поддържане на сайт - качване на статии, оформянето им и всякаква друга полезна информация.
Благодаря предварително
 
От: Re: Инфо за поддържане на сайт

Да,какво включва процеса...Казаха ми, че трябва да пиша статии,да ги качвам,да обновявам сайта с новини, дадоха ми права на администратор,да оформям заглавия,да качвам снимки и т.н.
 
От: Re: Инфо за поддържане на сайт

Да,какво включва процеса...Казаха ми, че трябва да пиша статии,да ги качвам,да обновявам сайта с новини, дадоха ми права на администратор,да оформям заглавия,да качвам снимки и т.н.

Извинявай за въпроса ми, моля, не го считай за заяждане от моя страна, просто ми стана любопитно:

Дали са ти достъп до сайт за да го поддържаш и обновяваш, но ти не знаеш какво и как да правиш и си некомпетентна?!

Е'га ти и бизнесмените и бизнеса и компетентността... . :lol: :cry:
 
От: Инфо за поддържане на сайт

Добре че не са те направили лекар, че тогава ...


е може да е счетоводител в някоя фирма и да има стиснат шеф и да не иска да плаща за поддръжка и да кара персонала да прави това, варианти много :rolleyes:
 
Re: От: Re: Инфо за поддържане на сайт

Да,какво включва процеса...Казаха ми, че трябва да пиша статии,да ги качвам,да обновявам сайта с новини, дадоха ми права на администратор,да оформям заглавия,да качвам снимки и т.н.

Зависи и какво си се разбрала. И е хубава да знаеш точно. Но в общи линии:

- Писане, качване и оформяне на статиите;
- Снимки, ако ще обогатяваш галерии или други секции;
- Качване на продукти / услуги, според типа бизнес;
- Шерването им няма по социалните мрежи няма да е лошо.

Но като цяло зависи за какво са те наели. Това е редакторска работа и административни права реално не са ти нужни. ;)
 
Re: От: Инфо за поддържане на сайт

Добре че не са те направили лекар, че тогава ...

Да, бате, не нападайте така, защото обикновено от моя опит карат секретарките да обновяват сайтовете, защото мислят, че ще спестят някой лев и не е много сложно. ;) За това и пита човека, защото оня бастун това и е изсипал и да се оправя. Ако е вече наета специално само това да прави, вече е друг случая и се иска наистина поне познания каква е точната дефиниция. :)
 
От: Инфо за поддържане на сайт

Е, не, не нападаме, просто коментираме, извинявам се, ако съм я обидил. Подведох се по думите и, че са я наели и са и дали достъп до сайт за да го поддържа. Но ако е този случай, както споменаваш ... коментара ми пак ще е същия. И в двата случая е насочен към бизнесмена, който не може да обясни и научи какво се изисква. Казвам го от опит, работих преди време при такъв собственик. Направо си е за виц как се подиграваше на интернет и сайтовете, а се имаше за голямата работа в страната.

А за другото - прав си, нека пита, ще я научим, ще и помогнем.
 
От: Re: Инфо за поддържане на сайт

Човекът ми е приятел, иска да му помагам, защото е много зает и няма време...Казва ми какво и как да правя, имам задачи за нея, няма проблем да го питам, но не всеки път мога да го открия:). В интерес на истината заплащането е повече от символично на месец, но точно поради липсата на опит и все още недостатъчна квалификация.

Извинявай за въпроса ми, моля, не го считай за заяждане от моя страна, просто ми стана любопитно:

Дали са ти достъп до сайт за да го поддържаш и обновяваш, но ти не знаеш какво и как да правиш и си некомпетентна?!

Е'га ти и бизнесмените и бизнеса и компетентността... . :lol: :cry:
 
От: Инфо за поддържане на сайт

Е, ще се научииш, ще ти помагаме, и после може да се окаже, че тази работа да ти хареса и да можеш да си изкарваш добри парички. Каквото не знаеш питай, разглеждай форума, има доста теми, които могат да ти бъдат полезни. :)
 
От: Re: От: Re: Инфо за поддържане на сайт

И трябва да правя това,което си изброил...
Благодаря

Зависи и какво си се разбрала. И е хубава да знаеш точно. Но в общи линии:

- Писане, качване и оформяне на статиите;
- Снимки, ако ще обогатяваш галерии или други секции;
- Качване на продукти / услуги, според типа бизнес;
- Шерването им няма по социалните мрежи няма да е лошо.

Но като цяло зависи за какво са те наели. Това е редакторска работа и административни права реално не са ти нужни. ;)
 
От: Инфо за поддържане на сайт

Е,точно с това не съм си представяла,че ще се занимавам,защото съм далече от тази сфера,но кризата,момчета,кризата...:(
И изобщо бързо и лесно не стават нещата...

Е, ще се научииш, ще ти помагаме, и после може да се окаже, че тази работа да ти хареса и да можеш да си изкарваш добри парички. Каквото не знаеш питай, разглеждай форума, има доста теми, които могат да ти бъдат полезни. :)
 
Re: От: Re: От: Re: Инфо за поддържане на сайт

И трябва да правя това,което си изброил...
Благодаря

Мисля, че като за символична сума, и все още се учиш, да това е. ;) Но ако случайно иска и допълнителни неща, като добавяне на модули, ъпдейт на системата и модулите, чувъркане из администрацията, модифициране на страници и облик, не знам. Но това, което изброих- едва ли. :)

Ще му свикнеш бързо, повярвай ми. ;) След първия месец, дори ще имаш куража да се позаинтересуваш и от това как действа системата, какво да подобриш и прочие. ;) Да не те накара кризата да станеш един IT специалист. :)
 
От: Инфо за поддържане на сайт

Е,точно с това не съм си представяла,че ще се занимавам,защото съм далече от тази сфера,но кризата,момчета,кризата...:(
И изобщо бързо и лесно не стават нещата...

Eва, кризата е добър момент да се хванеш с нашата професия. Тук ние ще ти помагаме, както казаха, ще научиш допълнителни неща и т.н., и т.н. Това, което каза Blinky е напълно постижима задача за теб, стига да не се откажеш ако един път сбъкаш нещо. Действай смело, при въпроси драскай тук. Вече може да почетеш и другите теми във форума за да научиш важни неща други.
Ето тук може да видиш хора, като теб които тепърва започват: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=58
 
От: Re: От: Re: От: Re: Инфо за поддържане на сайт

Не,не иска..такива неща.А той и да иска,едва ли ще го разбера:).Той щял да си ги прави.
Мисля, че като за символична сума, и все още се учиш, да това е. ;) Но ако случайно иска и допълнителни неща, като добавяне на модули, ъпдейт на системата и модулите, чувъркане из администрацията, модифициране на страници и облик, не знам. Но това, което изброих- едва ли. :)

Ще му свикнеш бързо, повярвай ми. ;) След първия месец, дори ще имаш куража да се позаинтересуваш и от това как действа системата, какво да подобриш и прочие. ;) Да не те накара кризата да станеш един IT специалист. :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: Инфо за поддържане на сайт

Не,не иска..такива неща.А той и да иска,едва ли ще го разбера:).Той щял да си ги прави.

Аааа, добре. Да сте си наясно кой какво прави. ;)

Иначе давай смело....да не ти пука, след време те виждам да нареждаш някой друг CMS. :)
 

Горе