Инфо за ъпдейтите на Google 2019

Дискусията в 'Оптимизация за Търсачки' стартирана от rutera, Апр 10, 2019.

Тагове:
  1. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    428
    Харесвания:
    73
    Точки:
    28
    Здравейте,

забелязвам значителен спад в посещенията на няколко мои сайта, и това се е започнало от 18-19/02
    https://prnt.sc/n9zxng
    а през март и април е дори по-зле, https://prnt.sc/n9zyup, няма ръчни наказания на никой от домейните ми.

Проучвам конкуренцията, сайтовете са аналогични, копирано съдържане, дори не спазват добри практики при мен изцяло е всичко на https, мобилни са, стари домейни на по 3-4 години.

Гледам тук има някакви ъпдейти са минавали
    https://moz.com/google-algorithm-change

Ако някой има предложение какво може да ме е ударило нека сподели :)
    Благодаря на отзовалите се

пс: Само да уточня, че имаше реклами на popads но вече са махнати, също да кажа конкуренцията е брутална със свойте сайтове, по няколко popads и още реклами, вкл. и тези на adnow гнусните. Но години наред не е имало драма специално със popads.net

2. momcheto

momcheto Well-Known Member

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,195
    Харесвания:
    59
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    По-голяма конкуренция? По-добро on-site SEO? По-качествено съдържание? По-ново? По-малко търсения по ключови думи, на които се класираш? По-бавно зареждане на страницата, спрямо преди или спрямо конкуренцията? Твърде много js/неоптимизирано съдържание като код? Причините биха могли да са стотици...

3. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    428
    Харесвания:
    73
    Точки:
    28
    Да де така е но, не е имало промени при мен последните месеци. Нали знаеш когато нещо работи не се пипа. Относно конкуренцията, са няколко души със по 8-9 сайта в една ниша и само дигат нови и нови сайтове и създават изкусвена конкуренция, и се изумявам как Гоо не ги е отрязъл, даже в конкуренцията прави следното, пуска една статия в единия сайт и директно се качва на всичките 8-9 сайта. И нищо, няма диблиран контент, няма пингвини мингвини абе нищо. Знам щото ги следя по класации по кл. думи и по други показатели. А щом аз направих връзката, със врътката на сайтовете вярвам че Гоо също ще го направи ама не. Въпроса беше дали някой да е усетил нещо през интервала който посочих. Щото този упдейт на алгоритъма на Гоо е след 12-13 март.

Ааа и да вметна, сайтовете мойте и на конкуренцията, мойте са в десетки пъти по-качестени от всяка гледна точка. Представи си сайт бъкан със popup със еднакви дизани абе от всякъде изкача нещо, компа ти лагва ... при мен ги няма тези неща и то ги няма щото аз не мразя потребителите си. Та сео он-пейдж и др. направо ги забрави.

4. zoomaniak

zoomaniak Well-Known Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    1,066
    Харесвания:
    275
    Точки:
    83
    Стига глупост (рекламна пауза)....

Вярваш ли наистина на тая фраза!!?

Работи = Еволюира

Еволюцията е двупосочен процес!!!?!?!?

Осъзнаваш ли дали ти си еволюирал или само чичо Г.

5. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    428
    Харесвания:
    73
    Точки:
    28
    Хаха така се казва, разбира се, че не може да оставиш нещата така и ги развиваш или прецакваш. Няма начин да не го правиш.

Ако си компетентен по зададения въпрос моля!

6. C.Cenov

C.Cenov Well-Known Member

Рег.:
    Май 1, 2008
    Съобщения:
    1,038
    Харесвания:
    66
    Точки:
    48
    Може би спад на търсенето за тези квс конкретно в този период.. в смисъл гуугъл прави постоянни ъпдейти, за месец обикновенно са няколко, може да ги изчетеш за този период, но по принцип и без ъпдейт може да изпаднеш по няколко думи.виж през сърч конзолата на гоогле от какви сърчове са идвали повечето хора и защо не идват в момента - няма те в челните места на сърча или просто са намалели търсенията или пък кликанията само. Знам, че е голяма играчка, но по лесен начин няма :(

7. КристинаБ.

КристинаБ. New Member

Рег.:
    Юли 31, 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Стягайте се, юнския ъпдейт минава!!

8. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,873
    Харесвания:
    148
    Точки:
    63
    Удари ли някой този ъпдейт? или пък някой да е доволен с добро позициониране?

9. BlackFriday

BlackFriday Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2008
    Съобщения:
    1,893
    Харесвания:
    174
    Точки:
    63
  10. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    775
    Харесвания:
    112
    Точки:
    43
    Графиките с кой инструмент си ги направил.
    Иначе има update и той беше обявен, уж не тип "значителен"

11. BlackFriday

BlackFriday Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 17, 2008
    Съобщения:
    1,893
    Харесвания:
    174
    Точки:
    63
    с фотошоп :)

12. momcheto

momcheto Well-Known Member

Рег.:
    Апр 28, 2009
    Съобщения:
    1,195
    Харесвания:
    59
    Точки:
    48
    Място:
    Sofia
    Изглежда е ударил голям ъпдейт в началото на юни. При мен един от сайтовете най-накрая тръгна нагоре. Около 8 месеца беше зациклил и сега виждам 10% скок вече от седмица. Дано се задържи.

13. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    775
    Харесвания:
    112
    Точки:
    43
    Уж не е голям ъпдейта. Масово се оплакват страниците насочени към криптовалута...

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice