Инфо платежните системи за БГ сайт!

От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

С ПП ще плащаш само комисионна когато някой плати и евентуално когато теглиш към сметката мисля, че 2 евро беше. За това е добре да изчакваш да се посъберат..
За осчетоводяването определено счетито трябва да знае какво става в ПП, а не чак когато изтеглиш. В обратния случай ти може половината да ги харчиш директно от ПП и няма да е прилично :)

Да така си е - еми дърпам отчет в ексела и го давам на счетито тя ще се оправя :)
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Моето мнение е че за бг не трябва виртуален терминал на никакъв род онлайн бизнес - типично за тук, всичко в тази насока е опорочено също. Имаш ли връзка с банка, значи имаш връзка с НАП за всички приходи. Банката ти казва до еди колко си транзакции комисионата е еди колко си, като месечната такса е също фиксирана. Има и други неволи по интегриране и прочие. Най-добре е ePay и евентуално PayPal.
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

И все пак? Никой ли няма информация с примери колко са таксите и комисионите за интегриран ПОС Борика? И мен ме интересува същото, но не за услуги, а за стоки. ПП таксите ми идват в повече, а и като добавим тоталния контрол над парите ти ми стават съвсем неприятни...
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Линк към борика за такси не върши работа, защото тези неща се договарят с банките ;).
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Човека питаше за Борика :) . Иначе си 100% прав за това, че се договарят тия неща с банката.
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

И все пак? Никой ли няма информация с примери колко са таксите и комисионите за интегриран ПОС Борика? И мен ме интересува същото, но не за услуги, а за стоки. ПП таксите ми идват в повече, а и като добавим тоталния контрол над парите ти ми стават съвсем неприятни...


Утре имам среща с представител на нашата банка и ще разбера подробно условията. После ще споделя.
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Нали имаше тема за това + споделени цифри?

Е, има, ама не съм я видял. Всички ли освен % имат и такса? Малко нерентабилно ми идва предвид, че на 6 месеца я някой плати така, я не...то и 2,5% не е малко ама като сложа и 25лв/месец става съвсем дебела работа.
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Не всички банки имат такси. Проблема е, че цените вече са индивидуални за всеки ;).
Цената на услугата се определя от фактори като: колко refund-а очаквате да има; колко карти на нашата банка ще се ползват и други тем подобни щуротии.


@klk грешиш. Другият път просто прочети темата ;)
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Не можах да разбера условията на ПИБ за виртуален ПОС терминал, защото подобрявали системата и след месец щяла да бъде готова.

За сметка на това разбрах за ПОС терминал в офиса какви са условията.
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

@ops5 вероятно ПИБ все още ползват македонската простотия за виртуален ПОС, а не тази на Борика.
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Е, уж ще разберем след месец.
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

Лично аз не ти препоръчвам PayPal, тъй като вземат цели 3.4% от сумата. После за да си изтеглиш парите вземат още, просто не си заслужава. Предлагам ти да се насочиш към Епей, които вземат едва 1% от сумата, като таксата ти на месец е 50лв без ДДС или 2 %, а таксата ти е 20лв без ДДС. Както и към Виртуален ПОС терминал към някоя банка, не съм твърде запознат с ПОС терминалите, но знам от приятели, че има банки, които не вземат месечна такса и удържат около 1% от сумата, което си звучи доста изгодно. Успех
 
От: Инфо платежните системи за БГ сайт!

По-важното според мен е НЕ колко % вземат банки/PP/eP, а нещо друго по-важно… минимизиране на използването на чорени CCs плащания с тях, вкл. bypass-ване на иначе никаквите защити на Борика. И след време възстановяване на сумите от страна на original owners (chargebacks). Е, ако са чорени от българи и плащани тук, то вероятността за такова нещо е драстично по-ниска, поради бавността и тромавостта на цялата тази процедура, дето я наричат „отваряне на арбитражна процедура по оспорване на транзакция“ и с такси дори за „разследването“.

Иде реч за използването на 3rd party модули за картовите системи, които предотвратяват или засичат подобни плащания. Било detect-ване по тел. + IP за GeoIP локализация (адресът дали съвпада с IP, което пък да съвпада с местонахождението, което пък да съвпада с подаденият номер на телефонната клетка при прозвъняване или SMS верификация) и сравняване на използваната карта (BIN), Proxy Detection, SEO/Social Graph, public records, etc. методологии и техники. И пак си удържат % :?.

Каквото и да пишат банките си на техните страници за ПОС терминали за писането им по е-поща за private offer според volume и др., както и за ултра защитата им и прочие измишльотини, то изцяло могат да се зачитат за БАЛАНСКИ истории, след като системите им са вързани с Борика, а тя се bypass-а успешно. Факт. Тъй както същото важи И за eP, И за PP, и за Skrill, И за другите (без WM, то там е немислимо принципно :wink:).

…а при увеличаване на chargeback rate(множество злонамерени покупки с чорени карти и/или разплащателни акаунти, например крадени PP accs, използвани за множество покупки за кратко време използвайки дори IP-то на original owner-а чрез интегрирането на такъв вид троянец в stеаler-а) пък гледат колкото се може повече проблеми да ти правят на разплащателния акаунт (от страна на администрацията ставаш „high risk“ измишльотините им), съответно и неговото затваряне по някое време без право на използване на този акаунт завинаги (чао от бизнеса с тази конкретна разплащателна система, щом и си пратил ЛК, bank statement, etc.).
 

Горе