Искам да направя БЕЗПЛАТЕН сайт на някого

ivailop

New Member
Здравейте, реших да се захвана сериозно с разработка на уеб сайтове и системи, но понеже почти нямам портфолио, искам да направя сайт абсолютно безплатно за някого, който после да показвам като портфолио. Имам около 7 години опит в сферата и въпреки, че е безплатен, бъдете сигурни, че сайта ще е много добър спрямо другите предложения на пазара. Офертата важи за малки (до 4-5 страници) бизнес или др. сайтове. Няма да бъдат използвани системи като CMS системи като Wordpress.

По желание може да се договорим за поддръжка след това, която разбира се няма да бъде безплатна.

Пишете ми на лично.
 
Здравей,

Интересно си решил - Успех!
 
Здравейте, ivailop,

Чудесна и благородна идея. Поздравявам Ви! А за ползите от изпълнението на идеята - бъдете сигурен.

Пиша Ви за един проект с кауза...
 
Интересно. 7 години опит а няма какво да покажеш. Странно.

Защо не ползваш CMS?

Помагаш ли със съдържанието?

Как се движат цените и времето за изпълнение?
 
Това предложение леко ми напомня на това, което аз направих преди време:
Създай web сайт с безплатна чужда помощ.
Но в моя случай не се намериха никакви желаещи да се включат.

За сметка на това и там се намериха желаещи да поучават, че Wordpress е истината за живота...
 
На мен ми звучи: "Ще ви направя безплатен къстъм сайт, но после ще си избия парите от вас с поддръжката му. Затова не искам да е CMS!"
;)
 
  • Like
Реакции: Ril
На мен ми звучи: "Ще ви направя безплатен къстъм сайт, но после ще си избия парите от вас с поддръжката му. Затова не искам да е CMS!"
;)
Може и така да е, ако е така жалко наистина. Би било типичната българска история. Но, ако не е така браво на човека.

Добре, аз искам сайт на тема бързо хранене. Ще регна домейн и хост - ако сте сериозен @ivailop
- пишете.
 
На мен ми звучи: "Ще ви направя безплатен къстъм сайт, но после ще си избия парите от вас с поддръжката му. Затова не искам да е CMS!"
;)
Е не. Има много яки къстъм сайтове. Проблема е в поддръжката и добавянето на нови неща и функционалност.

Как се добавя блог към къстъм сайт? Ами еъзмизност за уговаряне на срещи с календар за свободни часове? Бутон поръчай платена консултация с интеграция на разни CC...

С една CMS е доста по лесно, сайта ми е да стане супер, и какво като е малко по бавен, евентуално....

Ама нека си предлага услугата човека. Да направи 5 сайта ей така за портфолио - не е нужно да са ня някой
 
Здравейте, към момента вече правя безплатен сайт на един човек, така че за сега не се интересувам от други предложения. За всички които се интересуват, не използвам Wordpress или друг CMS, защото не съм им привърженик, а и честно казано нямам опит с тях.

- "Как се добавя блог към къстъм сайт? Ами еъзмизност за уговаряне на срещи с календар за свободни часове? Бутон поръчай платена консултация с интеграция на разни CC..."

Много лесно, никакъв Wordpress не ти трябва, ако си разбираш от работата.

Голяма работа е българина верно. Предлагаш му нещо скъпо - мисли си че искаш да го обереш. Предлагаш му нещо безплатно - мисли си че искаш да го измамиш.
 
Здравейте, реших да се захвана сериозно с разработка на уеб сайтове и системи, но понеже почти нямам портфолио, искам да направя сайт абсолютно безплатно за някого, който после да показвам като портфолио. Имам около 7 години опит в сферата и въпреки, че е безплатен, бъдете сигурни, че сайта ще е много добър спрямо другите предложения на пазара. Офертата важи за малки (до 4-5 страници) бизнес или др. сайтове. Няма да бъдат използвани системи като CMS системи като Wordpress.

По желание може да се договорим за поддръжка след това, която разбира се няма да бъде безплатна.

Пишете ми на лично.
Добра инициатива.

Препоръчвам ти да се огледаш около теб какви бизнеси има на пеша разстояние.
Виж с какво се занимават/продават.
Питай ги за визитки, контакти, email или сайт.
Ако сайта им е скапан или изобщо нямат, направо им направи един, freelance.
После им го предлагаш ако им харесва да го ползват.
Така най-бързо ще си направиш портфолио, че може и пари да вземеш ако се спазариш с хората.
Успех!
 
Това предложение леко ми напомня на това, което аз направих преди време:
Създай web сайт с безплатна чужда помощ.
Но в моя случай не се намериха никакви желаещи да се включат.

За сметка на това и там се намериха желаещи да поучават, че Wordpress е истината за живота...
А на мен тоя тип теми ми звучат като "Аз съм на съвсем друго ниво, не ме занимавайте с тая боза WordPress".

Няма лошо, но се набутвате в нишата, където ВП е цар, а искате без портфолио и без индикации за професионален опит да надскочите лидера.

И аз предпочитам да правя статични сайтове или мои измишльотини, ама хората обикновено си искат ВП-то.
 
Добра инициатива.

Препоръчвам ти да се огледаш около теб какви бизнеси има на пеша разстояние.
Виж с какво се занимават/продават.
Питай ги за визитки, контакти, email или сайт.
Ако сайта им е скапан или изобщо нямат, направо им направи един, freelance.
После им го предлагаш ако им харесва да го ползват.
Така най-бързо ще си направиш портфолио, че може и пари да вземеш ако се спазариш с хората.
Успех!
Благодаря за съвета!
 
А на мен тоя тип теми ми звучат като "Аз съм на съвсем друго ниво, не ме занимавайте с тая боза WordPress".
Вече сме го коментирали това, но определено неправилно го възприемаш. По-скоро става дума за изява от вида:
Не ме вкарвайте в коловозите на този WordPress, защото искам да упражнявам дейността web програмиране, а не да се превърна в ограничен WordPress сайто-монтьор.
Т. е. не демонстрираш собствено величие както го казвах, а просто имаш желание за свободно развитие в което всъщност няма нищо лошо.

Иначе очевидно изхвърляне и опит да надскочиш лидера е ако се хващаш да правиш собствена CMS система. Това да правиш сайт без готови CMS системи си е нещо нормално като начална дейност, ако искаш да си конкурентен в бъдеще, защото много неща се променят и WordPress няма да е вечно най-доброто решение.
 
Не ме вкарвайте в коловозите на този WordPress, защото искам да упражнявам дейността web програмиране, а не да се превърна в ограничен WordPress сайто-монтьор.
Ами всъщност ВП е едно от най-добрите места да станеш добър уеб програмист.
Постояно ще ти се налага да гледаш и се учиш от чужд код - къде смотан, къде брилянтен.
Къде другаде има такова изобилие от опън сорс теми и плъгини?

Една голяма част от ВП плъгините са си цели апликейшъни.

А и като минеш базата на уебдев-а, щеш не щеш ще влезеш в някой фреймуърк или някаква друга екосистемка.
Просто няма как да си пишеш голо PHP или какъвто там език си избрал и да ти плащат... освен ако не пишеш някой нов фреймуърк.

От един ранен момент целта става производителност, а науката отива на заден план.
 
Сайта е почти готов https://fotografbg.com/ , има още няколко текста да си смени човека. Ако някой иска нещо подобно на много ниска цена, която се заплаща след изпълнение и одобрение (трябва ми пак за портфолио, затова цената ще е символична), нека да ми пише на лично.
 

Горе