Искам да направя БЕЗПЛАТЕН сайт на някого

Цена - 60 лева (не включва домейн и хостинг). Който иска подобен сайт да пише на лично. Цената е ниска не защото предлагам некачествена услуга, а защото ми трябва за портфолио!!!
 
@ivailop по-добре не показвай този сайт като портфолио. Седни и прочети сериозно как се правят сайтове, защото тези години опит за които говориш въобще не са видими.
 
@ivailop по-добре не показвай този сайт като портфолио. Седни и прочети сериозно как се правят сайтове, защото тези години опит за които говориш въобще не са видими.
Обоснови се. Дай да видим как се прави, покажи нещо. Какво не ти хареса?
 
Прилично изглежда.
Материалайз (...) сравнително рядко се вижда.
Не разбрах това статично ли е или има и сървър скрипт - фрмата бачка ли, юзър-френдли контент мениджмънт има ли и т.н.

За 60 лв е steal.
 
@ivailop какво не ми харесва не е важно. Обаче следните неща:
  • Абсурдноста на менюто: за чий ** ти е да се зарежда чрез JS
  • Блогът: взимане на данните ... ъ ... с ajax request към php скрипт на същият хост?!?
 
Прилично изглежда.
Материалайз (...) сравнително рядко се вижда.
Не разбрах това статично ли е или има и сървър скрипт - фрмата бачка ли, юзър-френдли контент мениджмънт има ли и т.н.

За 60 лв е steal.
Благодаря! Формата работи, разбира се, блога е къстъм правен от мен и си има админ панел с WYSIWYG редактор.
 
@ivailop какво не ми харесва не е важно. Обаче следните неща:
  • Абсурдноста на менюто: за чий ** ти е да се зарежда чрез JS
  • Блогът: взимане на данните ... ъ ... с ajax request към php скрипт на същият хост?!?
Май изобщо не си наясно с материята. Не виждам смисъл да продължавам този разговор...
 
@ivailop какво не ми харесва не е важно. Обаче следните неща:
  • Абсурдноста на менюто: за чий ** ти е да се зарежда чрез JS
  • Блогът: взимане на данните ... ъ ... с ajax request към php скрипт на същият хост?!?

"Абсурдноста на менюто: за чий ** ти е да се зарежда чрез JS"

Защото ползва front end framework, и менюто му е компонент.
Какво значение мислиш че има как е заредено менюто?

"Блогът: взимане на данните ... ъ ... с ajax request към php скрипт на същият хост?!?"

Добре дошъл в ерата на mobile first.
 
То верно зарежда хедъра и футъра от някъв аякс.
По-добре ги остави по нормалния начин че леко се прецаква сео-то така.
 
То верно зарежда хедъра и футъра от някъв аякс.
По-добре ги остави по нормалния начин че леко се прецаква сео-то така.
Ботовете на Гугъл отдавна могат да правят заявки и да изпълняват JavaScript. Проблема идва когато тези заявки се зареждат бавно и ботовете не изчакват да се зареди до край сайта, което тук няма как да се случи, защото заявката е към същия хост и се зарежда почти мигновено.
 
Ботовете на Гугъл отдавна могат да правят заявки и да изпълняват JavaScript. Проблема идва когато тези заявки се зареждат бавно и ботовете не изчакват да се зареди до край сайта, което тук няма как да се случи, защото заявката е към същия хост и се зарежда почти мигновено.
Гледай оня шебек с розовата коса в ютуб канала на Гугъл Уебмастърс ли кво беше - хън-мън, и накрая пак стана ясно че може и да обходи аякснатия контент, ама по-скоро НЕ, да не се надяваме. Да се ползвало пререндеринг където е нужно и прочие.

Навигацията е ключов елемент - ботът може даже да не разбере че има други страници ако не я види. Не е мястото за е*авки.
 
Гледай оня шебек с розовата коса в ютуб канала на Гугъл Уебмастърс ли кво беше - хън-мън, и накрая пак стана ясно че може и да обходи аякснатия контент, ама по-скоро НЕ, да не се надяваме. Да се ползвало пререндеринг където е нужно и прочие.

Навигацията е ключов елемент - ботът може даже да не разбере че има други страници ако не я види. Не е мястото за е*авки.
Цитирам от точно тази статия на Google Webmasters

Is it okay to use JavaScript to create and inject links?​

As long as these links fulfill the criteria as per our webmaster guidelines and outlined above, yes.

When Googlebot renders a page, it executes JavaScript and then discovers the links generated from JavaScript, too. It's worth mentioning that link discovery can happen twice: Before and after JavaScript executed, so having your links in the initial server response allows Googlebot to discover your links a bit faster.

Целта ми не е да се заяждам, просто изкарвам доводи, че AJAX е бъдещето и няма как да бягаме вечно от него.
 
Да припомня, понеже темата се наспами. Офертата си остава, 60 лева за подобен сайт, с динамично заредено (като FotografBG) меню, или ако ви притеснява - със статично, за мен е без значение.
 

Горе