Искам да продам Имот.

Pin2

Active Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте, не знаех къде да пусна темата и затова тук я пускам, ако модераторите сметнат, че има по-добро място, нека я преместят.

Искам да продам няколко имота, които са на висока цена и затова искам да намеря купувачи, които са чужденци (хора с по-големи възможности).
Вероятно ще ги подредя в един прост сайт, колкото за информация.
Идеята ми е да ме посъветвате как да "наспамя" мрежата (чужбина), така че максимално хора от дадения бранш да го прочетат.
Не ми се е налагало подобно нещо и не съм наясно.
 
От: Искам да продам Имот.

я кажи какви са тия имоти :)
неразбирам, защо мислиш, че чужденци са хора с пари?? В БГ няма хора с пари ли??
Чужденци купуват само за инвестиция, а в БГ вече се обесмисли, предвид цените, а предвид икономическото състояние в момента скъпите имоти стават много трудно продаваеми ..
 
От: Искам да продам Имот.

я кажи какви са тия имоти :)
неразбирам, защо мислиш, че чужденци са хора с пари?? В БГ няма хора с пари ли??
Чужденци купуват само за инвестиция, а в БГ вече се обесмисли, предвид цените, а предвид икономическото състояние в момента скъпите имоти стават много трудно продаваеми ..

Да, точно че стават много трудно продаваеми, искам по-голяма аудитория да го знае като оферта. Има хора, които в този момент си търсят да направят покупка и аз искам да им дам оферта online.

Става дума за верига хотели (малки).
 
От: Искам да продам Имот.

За сайта лесна работа - можеш и в някое блог-че да нахвърляш 50 снимки на кръст. Безплатни темплейти, безплатен хостиниг, пинизи... за половин ден си готов.

За после, личния ми съвет е "руснаци". Поведението на по-заможните е като на нашенските си мутри. Нямат навика да се информират, да проучват пазара със се прогнозите и да мъдруват. Купуват направо каквото им хареса, даже по-скъпо по-добре. Повечето други чужденци първо ще проверят да речем дали няма малко по-евтина подобна къща в Гърция или Португалия с изгледи за поскъпване (докато за нашия пазар предполагам знаеш че изгледите са доста негативни). Предполагам и предпочиташ врътката да стане без посредник и в кеш...

За наспамването - заповядай http://oggin.net/work/blog-ru/
 
От: От: Искам да продам Имот.

Да, точно че стават много трудно продаваеми, искам по-голяма аудитория да го знае като оферта. Има хора, които в този момент си търсят да направят покупка и аз искам да им дам оферта online.

Става дума за верига хотели (малки).
хмм, доста трудно е сега с хотелите, особено по морето, бая се продават вече, в предвид на слабите сезони и теглените кредити.

КОлко пари искаш за един хотел :eek:
 
От: От: От: Искам да продам Имот.

хмм, доста трудно е сега с хотелите, особено по морето, бая се продават вече, в предвид на слабите сезони и теглените кредити.

КОлко пари искаш за един хотел :eek:
И аз искам да знам, винаги съм искал да имам едно семейно хотелче на морето и да цакам чужденците.;) Но сериозно бих искал да знам за цени, както и за какви пари какво може да си позволиш.

Определено пазара там е яко свит, особедно с тези оферти идващи от Гърция, Турсия и други такива пакетни услуги. Дай ни инфо, тук са само бизнесменчета и има някакъв потенциял за офертата ти. :wink:
 
От: Искам да продам Имот.

За сайта лесна работа - можеш и в някое блог-че да нахвърляш 50 снимки на кръст. Безплатни темплейти, безплатен хостиниг, пинизи... за половин ден си готов.

За после, личния ми съвет е "руснаци". Поведението на по-заможните е като на нашенските си мутри. Нямат навика да се информират, да проучват пазара със се прогнозите и да мъдруват. Купуват направо каквото им хареса, даже по-скъпо по-добре. Повечето други чужденци първо ще проверят да речем дали няма малко по-евтина подобна къща в Гърция или Португалия с изгледи за поскъпване (докато за нашия пазар предполагам знаеш че изгледите са доста негативни). Предполагам и предпочиташ врътката да стане без посредник и в кеш...

За наспамването - заповядай http://oggin.net/work/blog-ru/

Запознат ли си с руският онлайн пазар?

Не е лошо като идея, но ще трябва да търся и руски превод.
Не става дума да пестя дребни пари, говорейки за хостинг, домейн, банерче, блогче и т.н., идеята е да свършим работа :)
Ние сме строителна фирма и строим всякъкви обекти. Съответно ни трябват оборотни пари непрекъснато. Направихме няколко хотела и затворихме пари. Сега искам да се отървем от тях.
Единия хотел е в Созопол в новия(стар) град. Почти на центъра. Има всичко необходимо като за един хотел (ресторант, фитнес, сауна, джакузи, масажен салон, покривна тераса с перфектна гледка +). Пълно оборудван. Цената му е 2.3 млн. Eur
Другият не е на морето, а в курортно селище с минерална вода, басейн, спа, малко по-голям + други екстри ... цената му е 2.2 млн. Eur
Има няколко имота със стратегическо местоположение, както и един бъдещ не развид проект за 2 ферми, вилно селище, ВЕЦ, туризъм и т.н.

Не е като да няма, но трябва да напипам някой който иска да инвестира. Точно за това ми е нужен съвет, как да разпространя инфото.
 
Последно редактирано:
От: От: Искам да продам Имот.

Запознат ли си с руският онлайн пазар?

Не е лошо като идея, но ще трябва да търся и руски превод.
Не става дума да пестя дребни пари, говорейки за хостинг, домейн, банерче, блогче и т.н., идеята е да свършим работа :)
Ние сме строителна фирма и строим всякъкви обекти. Съответно ни трябват оборотни пари непрекъснато. Направихме няколко хотела и затворихме пари. Сега искам да се отървем от тях.
Единия хотел е в Созопол в новия(стар) град. Почти на центъра. Има всичко необходимо като за един хотел (ресторант, фитнес, сауна, джакузи, масажен салон, покривна тераса с перфектна гледка +). Пълно оборудван. Цената му е 2.3 млн.
Другият не е на морето, а в курортно селище с минерална вода, басейн, спа, малко по-голям + други екстри ... цената му е 2.2 млн.
Има няколко имота със стратегическо местоположение, както и един бъдещ не развид проект за 2 ферми, вилно селище, ВЕЦ, туризъм и т.н.

Не е като да няма, но трябва да напипам някой който иска да инвестира. Точно за това ми е нужен съвет, как да разпространя инфото.
adwords,
аз друго невиждам.
Успех, но доста лош момент си избрал, доста нестабилна е ситуацията в момента. Възвръщаемостта от подобна инвестиция не е много голяма.
 
От: Искам да продам Имот.

много съм чувствителна на тема строителство
защо не ги дадете на агенция да ви ги продаде
 
От: От: От: Искам да продам Имот.

adwords,
аз друго невиждам.
Успех, но доста лош момент си избрал, доста нестабилна е ситуацията в момента. Възвръщаемостта от подобна инвестиция не е много голяма.


Момента винаги е лош. За едни има криза, за други имота е много ефтин и малък като инвестиция, за трети просто мързела е призвание ... :)
Няма нещо което да не може да се продаде. Проблема е времето което си определил.
 
От: От: Искам да продам Имот.

много съм чувствителна на тема строителство
защо не ги дадете на агенция да ви ги продаде

През агенция се оскъпява офертата, относно посочените хотелчета да си направиш сайт няма да ти свърши кой знай каква работа. Преглеждаш обстойно всички сайтове, в които може да добавиш обява, че ги продаваш , предимно чуждестрани.

Но с тази икономическа криза е мн. нестабилен пазара.
 
От: От: Искам да продам Имот.

Запознат ли си с руският онлайн пазар?

Честно казано не, само обща култура и оглеждане от време на време дали да не подкарам проект там. Интернет пазара сам по себе си изглежда по-слабо развит от нашия, а с огромен потенциал (имайки в предвид че руснаците рядко учат и чужди езици, повечето им сайтове са си зле). Вярно че са основно два града дето ползват човешки интернет, ама тия градове са с население и стандарт доста над нашите.

Както и да е де, имат разни сайтове за луксозни стоки, имат в чубина трябва да влиза в тази категория, но не знам повече подробности.
 
От: От: От: Искам да продам Имот.

През агенция се оскъпява офертата, относно посочените хотелчета да си направиш сайт няма да ти свърши кой знай каква работа. Преглеждаш обстойно всички сайтове, в които може да добавиш обява, че ги продаваш , предимно чуждестрани.

Но с тази икономическа криза е мн. нестабилен пазара.

може и да се оскъпява офертата , но си има хора за всичко
едно е да строиш друго е да продаваш имоти
и не е от икономическата криза или от пазара трудната ликвидност е една от характеристиките на инвестицията в имоти
 
От: От: Искам да продам Имот.

много съм чувствителна на тема строителство
защо не ги дадете на агенция да ви ги продаде

Да, това е най-първото за което се сеща човек.
Пример:
Живея в Лозенец (София). Една съседка си продава жилището и понеже е доста ангажирана, го пуска в няколко агенции. Съответно 1 месец, няма отговор и ни кос ни вест. Звани тя на вратата и ме моли да и помогна с "Интернет" (нещо стрянно за нея). Обеснява ми, че иска да си продаде жилището и че го е пуснала в агенции и иска да провери дали го има в нета.
натъкнахме се на обява гласяща нейното жилище на цена с около 30% по-висока от тази обявена от продавачката. Тук следва паника и панически ужаст.
Дали е грешка на цифрите или просто комисионата им не е 2-3-4 % , вие си отговорете.
Друг момент е, че ги марзи да гледат. Пуснали една обява в Имоти.бг и дерзаят.

Sorry, че ви отегчих, но в България не живеят обикновенни хора, живеят българи !
 
От: От: От: Искам да продам Имот.

..................................

Но с тази икономическа криза е мн. нестабилен пазара.

Не вярвай на това което дават по телевизията или четеш по весниците. Тази криза е Богатите да станат по-богати, а Бедните по-бедни. Т.е. изкуствена тема на разговор.
Мога да говоря много на тази тематика, но не е тема на разговор.
Ще го кажа така и ще заключа темата за кризата.
Думата война означава бизнес. Тази война която я наричат криза е друг модел война да се удвоят (утроят) финансиите. Същото както и 1-вата и 2-рата световна война.

btw, не искам да се отнасям, че ще ме нарочите за Апостола втори номер :)
 
От: Искам да продам Имот.

не е отегчетелно ,
но аз пък ще ти дам друг пример
едни приятели пък се опитаха да си купят жилище във Варна сами без агенции и посредници , след едномесечно ходене по мъките пак опряха накрая до агенция и предпочетоха да платят отколкото да продължават сами -като взеха да смятат се оказа че няма смисъл - загубено време , срещи , главоболия , парите останаха на последно място .
 
Последно редактирано:
От: Искам да продам Имот.

Аз за комисионните няма какво да кажа може да е от 5к до 50к пък да не говорим, че дори слагат имоти, които изобщо не са на техни клиенти и съм виждал 2-3 агенции си крадат снимките и обявите и цената се покача с по 5 к от всяка :) говорим за евро. Ако аз търся имот, ще вложа 2к евро и ще намеря от собственик. Ако трябва ще раздам флайъри в половината град :) Така, че хайде да не хвалим агенциите :)
А относно руския пазар и колко бил неразвит онлайн :) тук може да се посмеем. Според мен сега точно на там се обръща пазара и се чака те да ни изкупят хотелите и вилите, които изникнаха като гъби след дъжд.
Пробвай в руски сайтове за обяви, но как ще се осъществи сделката не знам :) Не става въпрос за 5к или 10к :)
 
От: Искам да продам Имот.

Да, така е - нарича се печелбарство. Няма случайности тук, в това съм сигурен. Скапаните агенций за имоти, както и рекламните си лапат, но това е защото има кой да им цака. Всеки се е приготвил да лапа ама далавераджийската;)

Да го пусне в няколко агенций, не че те не са хиени и гледат кой първи ще го продаде с голяма надценка, но все пак другото е да го пусне като слух, което го е направила сигурно. Другите кълъфи са и самите оценители на имота - и там положението е трагично. Навсякъде терикати с малко багаж в главата.

Най-високата комисионна е 5%, но най-приета е 2%. Така че другото е лапачка до тези ... колко? 30%. Леле, тези си ги бива.;) Един приятел му се случи наскоро - не знам за какъв имот ставаше дума, но беше леко стрестнат от цената....след като се разделили с агента (той не оставя клиент и купувач да комуникират по никакъв начин), купувача получил обаждане от клиента и го попитал дали се е отказал, защото получил друга оферта от познат и той му казал че сумата му е непосилна. И след малко разменени думи станало ясно че е било завишено с 20-25% без комисионата на брокера.

Еми, ако кажа че е практика да се заобикалят и агенцийте - няма да излъжа. И тук съм гледал изпълнения. Абе важното е всеки да е доволен, но с тези надценки не виждам как ще стане.;)
 
От: Искам да продам Имот.

offtopic:
А относно руския пазар и колко бил неразвит онлайн :) тук може да се посмеем.
имах в предвид че тука се създава доста повече за единица (потенцилни или въображаеми) евентуални приходи (сумарен доход на потенциалните потребители на медийната услуга - уебсайт). Демек - има мегдан според мене за повече и по-добро.
Идеята за изкупуването е позната още от Rambler-ските времена дето идваха да ни учат как се прави бизнес онлайн и българите-аборигени да ни натикат в кьошенцето. И к'во станА? Изнесоха се по-тихо и бързо и от Неоген.
 
От: Искам да продам Имот.

никой не хвали агенциите
има ги всякакви действително
онлайн може само реклама да се направи така или иначе трябва да се срещнат купувач и продавач и да се види и имота пък може и да има някой дето иска да даде 2-3 милиона без да гледа де да знам аз всичко е възможно

на Pin2 пожелавам успех с продажбата на хотелите и много нови строежи
 

Горе