Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

ако не поддържате наличностите в собствени складове а както првят store.bg кибичат в книжна борса всеки ден... когато си в София и всичко ти е на една крачка разстояние 3000 лв. за един приличен сайт малко сео и реклама са добри като старт.

Мда много си прав, не ти трябва стока налична за кво ти е, като има поръчка отиваш в склада и готово слагаш минимална надценка и си супер :) , но се пита в задачата до кога, като се има предвид всеки следващ ще използва това правило и ще смъква от цената. Преди месец с един приятел тъкмо за това си говорихме той е собственик на 2 реални магазина в Варна( само да вметна нямам нито реален нито онлайн магазин далеч съм от тези неща и ще споделя казаното от него ).При него се беше получило така, той всеки месец зарежда магазините си с стока като затваря едни пари, плаща наем има 4 момичета който продават а отсрещната страна има онлайн магазин продава от вкъщи с 20% надценка, няма я стоката в наличност, като изпълнява поръчките си за около седмица дето се вика като се съберат отива и ги взема от склада и ги праща.Някакви клиенти му правят забележка как така продава толкова скъпо като в нета го има по евтино, моя приятел с неговите познати и те който зареждат магазините си - звънят на вносителя и прекратяват взаимоотношенията си.Сега вносителя им звънял пак да почнат да работят заедно и не искал да чува за онлайн магазини.
 
От: От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Мда много си прав, не ти трябва стока налична за кво ти е, като има поръчка отиваш в склада и готово слагаш минимална надценка и си супер :) , но се пита в задачата до кога, като се има предвид всеки следващ ще използва това правило и ще смъква от цената. Преди месец с един приятел тъкмо за това си говорихме той е собственик на 2 реални магазина в Варна( само да вметна нямам нито реален нито онлайн магазин далеч съм от тези неща и ще споделя казаното от него ).При него се беше получило така, той всеки месец зарежда магазините си с стока като затваря едни пари, плаща наем има 4 момичета който продават а отсрещната страна има онлайн магазин продава от вкъщи с 20% надценка, няма я стоката в наличност, като изпълнява поръчките си за около седмица дето се вика като се съберат отива и ги взема от склада и ги праща.Някакви клиенти му правят забележка как така продава толкова скъпо като в нета го има по евтино, моя приятел с неговите познати и те който зареждат магазините си - звънят на вносителя и прекратяват взаимоотношенията си.Сега вносителя им звънял пак да почнат да работят заедно и не искал да чува за онлайн магазини.


За цената не е точно така. Имаш ли идея, че 80 % от онлайн магазините в БГ работят без да имат налична стока. Аз когато поръчвам нешо обикновено водя поне 3 разговиора до като се разбере баш в кой скалд го имали :lol:

А познатия да уволни 2 от продавачките, да си намери по-малко помещение с нисък наем и да си отвори онлайн магазин.
 
От: От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

За цената не е точно така. Имаш ли идея, че 80 % от онлайн магазините в БГ работят без да имат налична стока. Аз когато поръчвам нешо обикновено водя поне 3 разговиора до като се разбере баш в кой скалд го имали :lol:

А познатия да уволни 2 от продавачките, да си намери по-малко помещение с нисък наем и да си отвори онлайн магазин.

За приятеля ми неговите магазини си вървят и няма смисъл да се мести или да маха някого,просто спря да зарежда дадена стока.Но аз имах предвид друго един отваря онлайн магазин с 40% , друг с 30% следващ с 20% надценка и няма стоката в наличност а се договаря с вносителя или там дистрибутора като има поръчка да иде да вземе стоката.И според мен губи от тая работа вносителя или там дистрибутора ли там както са за мен е все тая, защото след като видят другите собственици на реални магазини на каква надценка се работи и те спират да зареждат от него и зареждат от другите марки и той остава да работи с няколко онлайн магазина.И колкото да са вървеж ни тия онлайн маг. не могат да се сравнят с сумата реални магазини който купуват стоката на куп и правят хубав оборот

Само да вметна че не е грешка да се работи с онлайн магазин, но всеки отваря днешно време онлайн магазин без капитал и стока и подбива цената защото няма разходи , затова според мен трябва вносителите да сложат някакви граници за да не си изядат хляба
 
Последно редактирано:
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Аз пък само да вметна, че подбитите цени в онлайн магазините на последно място идват от щедрите отстъпки на вносители. Виж от вкарана стока, но неплатени ДДС, мита и тн може, от занижени бройки, скрит транспорт и занижена сума по ф-ра при внос също може, от продаване без фирма и неплащане на осигуровки и всички тежести на това да си ЮЛ - също е възможно, ама чак пък по-големи отстъпки от вносители...да го видя няма да повярвам.
каквото и да си говорим за да задържа клиента един онлайн магазин трябва да има разнообразие. Ами сами проверете колко модела и колко типа продукти се предлагат в един такъв магазин, умножете всяко по 10 броики наличност(а това е смешно за наличност!), и ако след това според средната едрова цена ми кажете, че има собственици, които могат да затворят такава цифра пара!
 
От: От: Re: От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Стартирай свой собствен магазин в Интернет само за 200 лева годишно
myseller.org

Ние Ви предлагаме да стартирате своя собствен магазин в интернет веднага!

Без риск и скрити такси стартирайте Вашия онлайн магазин веднага!

Само срещу 200 лева на година получавате:

- напълно функционален Интернет магазин.
- дизайн по Ваш избор - на Ваше разположение са 20 профилирани и стилни темплейта.
- модули за плащане: PayPal (кредитни и дебитни карти), Банков превод, Наложен платеж.
- модули за доставка: калкулиране на цената според теглото на пратката, зоната за доставка, твърда цена, безплатна доставка.
- домейн - подходящо име за Вашия онлайн магазин за една година.
- хостинг - за една година.
- безплатна поддръжка за 3 месеца.

Тествай безплатно за 14 дни!

Наистина ли не забелязваш, че нещо не е наред?
 
От: Искам да си направя сайт/онлайн магазин за женски обувки и/или бельо

Честно тоя взе много да дразни вече....

Мъча се да се сетя за тема която съм отворил днес и да не се натъкна на тоя пост !!!!

Стартирай свой собствен магазин в Интернет само за 200 лева годишно!
myseller.org

Ние Ви предлагаме да стартирате своя собствен магазин в интернет веднага!

Без риск и скрити такси стартирайте Вашия онлайн магазин веднага!

Само срещу 200 лева на година получавате:

- напълно функционален Интернет магазин.
- дизайн по Ваш избор - на Ваше разположение са 20 профилирани и стилни темплейта.
- модули за плащане: PayPal (кредитни и дебитни карти), Банков превод, Наложен платеж.
- модули за доставка: калкулиране на цената според теглото на пратката, зоната за доставка, твърда цена, безплатна доставка.
- домейн - подходящо име за Вашия онлайн магазин за една година.
- хостинг - за една година.
- безплатна поддръжка за 3 месеца.

Тествай безплатно за 14 дни!
 

Горе