Искат да купят домейна ми. Голям шанс ли е и измама?

E-Business действаи спокоино и на сигурно.Усетиш ли че бързат начи се опитват да те притиснат и не е мноо чиста работата.Премисли нещата плати където и на когото трябва и си вържи гащите внимавай да не блафират и кои са те дане излезе някоя конкуренция
 
takamato каза:
Дано съм бил полезен. :wink:

Мерси за съветите. наистина е някакъв ориентир. Ще се придържам към това. От една страна цената става доста висока, от друга мойе да се друпнат. От трета на мен не ми се продава. Но няма да бързам. наистина ще изчакам 2 дена и после адвоката ще се свърже с тях. Първо ще проучум дали това са истинските хора и да не е някой блъв. Защото наистина ако реша да продавам на някого ще е само на тях - на истинския производител. На никой друг. Защото всеки друг ми е потенциална конкуренция.
 
Откажи им, пак ще се обадят. Тъкмо трябва да започва prelaunch-а за .asia на търговските марки. Там ще има големи търгове за тези имена и се минава през голямо пресяване. Ако тия са се докопали за .asia, значи са много напред с материала и имат доста пари за даване. Откажи им и почакай пак. Ако искаш се запознай с условията за регистриране на .asia и ще видиш, че за втория рунд (който тъкмо би трябвало да е започнал, доколкото си спомням - отдавна не съм ги следил) трябва да имаш ТМ отпреди декември 2006 със същото име като домейна или някакви абревиатури. Може да се окаже, че няколко кандидата отговарят на условията и тогава има търг. Запознай се добре със случая и ако имаш вариянт да си направиш оглушка, те съветвам да го направиш :)

Ако домейна ти е старичък и си имаш ТМ ми е много интересно как ще те изнудват. Ако пък наистина започнат да го правят, вземи 2-3 хакерчета и току-виж сте си разменили ролите. Консултанти, адвокати, мутри - тия биха помогнали да треснеш нещо голямо. Мисли далновидно и на голямо.
 
E-Business каза:
takamato каза:
Дано съм бил полезен. :wink:

Мерси за съветите. наистина е някакъв ориентир. Ще се придържам към това. От една страна цената става доста висока, от друга мойе да се друпнат. От трета на мен не ми се продава. Но няма да бързам. наистина ще изчакам 2 дена и после адвоката ще се свърже с тях. Първо ще проучум дали това са истинските хора и да не е някой блъв. Защото наистина ако реша да продавам на някого ще е само на тях - на истинския производител. На никой друг. Защото всеки друг ми е потенциална конкуренция.

А защо искаш да продаваш?
Щом всички останали освен производителя са ти конкуренция, защо не си продължиш да си действаш, както си правил до сега и няма да имаш добра конкуренция? :)
 
Ако не искаш да го продаваш напиши им някаква космическа цена, нещо от сорта на 500 000 евро или дори 1 милион евро :)
 
cecipenev каза:
А защо искаш да продаваш?
Щом всички останали освен производителя са ти конкуренция, защо не си продължиш да си действаш, както си правил до сега и няма да имаш добра конкуренция? :)

Ами по принцип не искам да продавам. Но въпросния сайт е нещо като потдържащ на мой стар сайт който печели доста повече и е за същите продукти. От друга страна не е проблем да метна сайта на друго малко по различно име една 2 букви там ще добавя и за 6-7 месеца пак ще е в топ 10. Те определено няма да са ми конкуренция. на тях сайта им трябва да си рекламират стоката а не за продажба на дребно. те и сега си имат складове в USA с който аз работя. Така че нещата няма да се променят. От друга гледнат точка в момента съм засипван от писма от клиенти които си мислят че аз съм истинския производител. Което малко ме изнервя. Но определено желанието ми е да не продавам. Или ако се реша - найстина ще искам висока цена. А и По формулите които даде колегата по горе - тя си е достатъчно висока.
 
Здравей колега. Имах подобен казус преди време. Мой англоезичен сайт, който прави х$ на месец със 6 месечни договори за реклама (в момента на офертата) и линкване (на годишна база) ми предложиха хх$. Грубо 3 годишния приход. Пробвах с 2-на цена, не стана и се отказах. След 40 дни получих оферта за хх евро, еврото беше на 1.29, демек с около 30% повече. Прецених, че са доста пари и му бих камшика.

Има и нещо друго. Купувача не знае колко правиш. Слагай скъпите тарифи а реклама, линкване и комисионерство, ако се стигне до арбитраж това е винаги +.
 
GGG каза:
Здравей колега. Имах подобен казус преди време. Мой англоезичен сайт, който прави х$ на месец със 6 месечни договори за реклама (в момента на офертата) и линкване (на годишна база) ми предложиха хх$. Грубо 3 годишния приход. Пробвах с 2-на цена, не стана и се отказах. След 40 дни получих оферта за хх евро, еврото беше на 1.29, демек с около 30% повече. Прецених, че са доста пари и му бих камшика.

Има и нещо друго. Купувача не знае колко правиш. Слагай скъпите тарифи а реклама, линкване и комисионерство, ако се стигне до арбитраж това е винаги +.

Аз нямам реклама , линкове или каквото и да е било. Не си бях дал зор за този сайт. Но в момента е на 3 место в google по основната ключова дума в нищата с над 75000 търсенета на месец.
Явно всичко зависи от спецификата на сайта. При мен за цена равна на 3 годишния оборот и дума не може да става според мен. Стават доста пари и не вярвам някой да даде толкова пари. ако някой ми ги даде......на ръце ще му занеса домейна :lol:
 
SSH_ON каза:
Това е някакъв spam/scam.
И аз днес получих същото писмо, явно разпращат на поразия.
Директно беше попаднало в папката за спам :lol:

Пазара е голям там и апетитите явно са големи. Не съм сигурен дали е спам. Говорихме с хората преди час. С мен се свързаха и самите хора които искат сайта - не само домейн компанията. Абе ще се разбере скоро
 
Много съмнително ми се струва да изпращат еднакви писма, само различни домейни. Сайтовете ни не са свързани по никакъв начин. Трудно ми е да повярвам, че някой изкупува просто сайтове на конвейер.

Аз писмото го изтрих веднага :D
Въпреки, че не беше със спамерско заглавие, спам филтърът го беше флагнал.

:roll:
 
SSH_ON каза:
Това е някакъв spam/scam.
И аз днес получих същото писмо, явно разпращат на поразия.
Директно беше попаднало в папката за спам :lol:

Между другото защо пренебрегваш папката спам? Аз съм получавал и поръчки там. нямам идея защо yahoo ги счита за спам - но това са си доста $$$.
 
SSH_ON каза:
Много съмнително ми се струва да изпращат еднакви писма, само различни домейни. Сайтовете ни не са свързани по никакъв начин. Трудно ми е да повярвам, че някой изкупува просто сайтове на конвейер.

Аз писмото го изтрих веднага :D
Въпреки, че не беше със спамерско заглавие, спам филтърът го беше флагнал.

:roll:

как прецени че сайтовете ни не са свързани по никакъв начин :)
 
Ти каза, че твоя е комерсиален.
Моят не е :wink:

Не че пренебрегвам папката спам, това просто засили още повече съмненията ми. Успех със сделката, но имай едно на ум.

Като се финализира всичко, сподели какво е станало, моля те.
 
SSH_ON каза:
Ти каза, че твоя е комерсиален.
Моят не е :wink:

Не че пренебрегвам папката спам, това просто засили още повече съмненията ми. Успех със сделката, но имай едно на ум.

Като се финализира всичко, сподели какво е станало, моля те.

Да ще имам едно наум. Всъщност по отношение на сайтовете едва ли има значение дали е комерсиален или не. Те едва ли се интересуват от самия сайт. На тях им трябва името. Нищо друго. Сайта ми е онлайн магазин но съм сигурен че на тях не им трябва онлайн магазин. Ще видим. Говорихме с някакъв човек и му искахме копия от някой документи. Ако ги покажат ще се разбере сериозни ли са им намеренията или е някакъв блъф.
 
E-Business каза:
GGG каза:
Здравей колега. Имах подобен казус преди време. Мой англоезичен сайт, който прави х$ на месец със 6 месечни договори за реклама (в момента на офертата) и линкване (на годишна база) ми предложиха хх$. Грубо 3 годишния приход. Пробвах с 2-на цена, не стана и се отказах. След 40 дни получих оферта за хх евро, еврото беше на 1.29, демек с около 30% повече. Прецених, че са доста пари и му бих камшика.

Има и нещо друго. Купувача не знае колко правиш. Слагай скъпите тарифи а реклама, линкване и комисионерство, ако се стигне до арбитраж това е винаги +.

Аз нямам реклама , линкове или каквото и да е било. Не си бях дал зор за този сайт. Но в момента е на 3 место в google по основната ключова дума в нищата с над 75000 търсенета на месец.
Явно всичко зависи от спецификата на сайта. При мен за цена равна на 3 годишния оборот и дума не може да става според мен. Стават доста пари и не вярвам някой да даде толкова пари. ако някой ми ги даде......на ръце ще му занеса домейна :lol:

Мисълта ми беше, че ако не ти предложат 3 годишна печалба или поне 2 няма смисъл да продаваш. В крайна сметка това е нещо готово, което в момента те искат. Ей ги къде са 2 години, после пак ще си имаш сайт.
 
Няма как да иска такава голяма сума (за 2-3 години) 1 защото никой няма да му я даде 2 защото те не искат сайта, а само домейна му... реално погледнато ако го продаде на истинската фирма, а не на някой лъжец, загубите му може да си ги възтанови за 2-3 месеца, така че при всички случаи ще е на печалба ако поиска за повечко приходите му...
 
HavVvoC каза:
Няма как да иска такава голяма сума (за 2-3 години) 1 защото никой няма да му я даде 2 защото те не искат сайта, а само домейна му... реално погледнато ако го продаде на истинската фирма, а не на някой лъжец, загубите му може да си ги възтанови за 2-3 месеца, така че при всички случаи ще е на печалба ако поиска за повечко приходите му...

Прав си
 
E-Business каза:
HavVvoC каза:
Няма как да иска такава голяма сума (за 2-3 години) 1 защото никой няма да му я даде 2 защото те не искат сайта, а само домейна му... реално погледнато ако го продаде на истинската фирма, а не на някой лъжец, загубите му може да си ги възтанови за 2-3 месеца, така че при всички случаи ще е на печалба ако поиска за повечко приходите му...

Прав си
Не сте прави и двамата. Сайта няма нищо общо, сайтове много, ако нямаш за 2-3к лева ще си направиш. Тука ценното е домейна и линк билдинга. Сео-то с две думи, но то е за дадено име, а не за дадена структура на сайт. Може би с тази структура за 9-10 месеца би могъл да си направи нов сайт по челни позиции, но може и да не стане. Сега се замисли за 9 месеца колко пропуснати ползи ще има и има риск дали ще стане. Явно името е уникално и може би има доста директни търсения.

Не виждам причина, нещо от което правя 100 единици за година, да го дам за 100 или 150. Та аз ще си ги взема от банката ако ми трябват и ще ги върна за година и 1 месец.
 

Горе