Искат да купят домейна ми. Голям шанс ли е и измама?

GGG каза:
E-Business каза:
HavVvoC каза:
..... защото те не искат сайта, а само домейна му
Прав си

Не сте прави и двамата. Сайта няма нищо общо, сайтове много, ако нямаш за 2-3к лева ще си направиш. Тука ценното е домейна и линк билдинга.

И тримата говорим за едно и също нещо а ти казваш че не сме прави???? Погледни какво казва колегата по горе: "защото те не искат сайта, а само домейна" а ти казващ :"Сайта няма нищо общо, сайтове много, ако нямаш за 2-3к лева ще си направиш. Тука ценното е домейна и линк билдинга"

Е ако това не е едно и също изказване????? в кое точно не сме прави. Продължавам да твърдя че на тях им трябва името (домайна) а не сайта ми.
 
:lol: а пък баджо каза... както и да е... Вярно е че освен домейна, те ще вземат и линк билдинга, но не и изцяло СЕО-то! Все пак сайта по съдържание остава същият и до колкото помня колегата каза, че има възможност само да смени 1-2 букви в домейна и скоро пак да си възтанови продажбите тъй като въпросната фирма му е по - скоро партньор, а не конкурент. И аз продължавам да държа на тезата си, че за повече от 15 до 18 месеца няма смисъл да се търси печалба, защото само ще отблъсне потенциалните клиенти. Естествено всичко става с преговори и той сам ще си прецени доколко могат да се изръсят въпросните хорица, а линк билдинга ще си го направи за 7-8-9 месеца най-много и ще се получи със сигурност, защото както казах по - горе фирмата, която закупува домейна му не се явява конкурент. Така, че остава с доста добра печалба, но пък си отваря работа за месеци напред... Е вярното решение си е в неговите ръце, но няма спор, че предизвика голям форумен интерес :twisted: Да пишеш изхода от сделката и има ли въобще такава...
 
HavVvoC каза:
:lol: а пък баджо каза... както и да е... Вярно е че освен домейна, те ще вземат и линк билдинга, но не и изцяло СЕО-то! Все пак сайта по съдържание остава същият и до колкото помня колегата каза, че има възможност само да смени 1-2 букви в домейна и скоро пак да си възтанови продажбите тъй като въпросната фирма му е по - скоро партньор, а не конкурент. И аз продължавам да държа на тезата си, че за повече от 15 до 18 месеца няма смисъл да се търси печалба, защото само ще отблъсне потенциалните клиенти. Естествено всичко става с преговори и той сам ще си прецени доколко могат да се изръсят въпросните хорица, а линк билдинга ще си го направи за 7-8-9 месеца най-много и ще се получи със сигурност, защото както казах по - горе фирмата, която закупува домейна му не се явява конкурент. Така, че остава с доста добра печалба, но пък си отваря работа за месеци напред... Е вярното решение си е в неговите ръце, но няма спор, че предизвика голям форумен интерес :twisted: Да пишеш изхода от сделката и има ли въобще такава...

нещо сме в застой. Моя човек който ще движи евентуално работите каза че ще контактваме с тях само с е-мейли. А не по телефона. За да имаме черно на бяло всичко обсъждано. Онези обаче продължават да настояват да им се обадя лично. Оставали 15 дни до някакъв срок който така и не разбрах срок са мен ли е или за фирмата им. Ще чакам пак в понеделник да видим какво ще стане
 
Защо пък да не искат по емеила ? не ми изглежда логично? Кажи им че ако не ги устроива емеил другата опция е по факса......и по обикновената поща все още бзинес се прави и така.....
 
coolice каза:
Защо пък да не искат по емеила ? не ми изглежда логично? Кажи им че ако не ги устроива емеил другата опция е по факса......и по обикновената поща все още бзинес се прави и така.....

ами мен в момента точно това ме притеснява. Няма по лесно и по ясно нещо от това да го напишат по е-мейла и аз да им отговоря конкретно. Ама нищо съществено не пищат. Само че чакат обаждане от мен лично.
 
Аз бих си държал на комуникацията по имеил а ако все пак настояват може да им напишеш че разгворът ще бъде записан и ще си запазиш правото го използваш както си искаш (включително и във реклама) ... да им вкараш малко сдух :)
 
coolice каза:
Аз бих си държал на комуникацията по имеил а ако все пак настояват може да им напишеш че разгворът ще бъде записан и ще си запазиш правото го използваш както си искаш (включително и във реклама) ... да им вкараш малко сдух :)

Така..... аз вече съвсем се обърках така че ако някой може да ми помогне да си събера мислите ще съм му благодарен. Ето след като настоях за контакт само с е-мейл какво писмо получих днеска:

"Dear owner,

According to our investigation, MetoHor company is a Hong Kong company. If you have no relationship with them. According to our working experience, there are 2 possibilities:
1. MetoHor company is a domain name investment company, they want to register these names before you and sell back to you to gain profits.
2. It may be a commercial method, MetoHor company is consigned by your competitor to register, let your clients feel confusion.

The domain names registration is open in the world.The MetoHor has right to register it.As a domain name registrar,we have no right to dispute their application.So we sent email to inform your company to protect your interest.The only way to prevent your domain names being registered(grabbed) is that you register these domain names first.

If confirmed, we can begin to protect your rights, Will not allow the violation of other people."


Та :
1. Станаха 2 domain name регистриращи компании едната от които нещо има голям зор да ми помага. Не знам защо.
2. В какъв смисъл MetoHor има право да регистрира моето домайн name след като аз вече съм го регистрирал в yahoo. Правилата на yahoo са такива че като изтече времето на домайна (там 1 или 2 години) yahoo ми удължават срока автоматично за още 1 година. Само ако аз изрично заявя отказване - тогава го губя
3. Дане би да става дума замо за разновидностите на домейна след точката защото в първото им писмо пишеше: We have received an application formally,one company named "China Company Name Limited" applies for the domain names( chinacompanyname.biz , chinacompanyname.net , chinacompanyname.cn , chinacompanyname.com.cn etc.) and the internet Brand Name(chinacompanyname)on the internet Feb 13, 2008.
Но пък споменатват и Internet Brand Name.
4. Какво става ако те регистрират Internet Brand Name и моят сайт се казва така. В най лошия случай ще мога ли да ползвам разновидности на това име? което напълно ме устройва
5. Не знам защо всичко ми намирисва на измама - така да ми помага някой от добра воля....
6. Вече е сигурно и че това MetoHor company не са истинските производители. А също е domain name компания

какво мислите сега за целия случай? Да си трая ли или какво?
 
E-Business каза:
какво мислите сега за целия случай? Да си трая ли или какво?

ето моето мнение...

670200_orig.jpg


8)

Има го в замунда, който не го е гледал да го направи възможно най скоро!
 
SSH_ON каза:
100% измама!

The only way to prevent your domain names being registered(grabbed) is that you register these domain names first.
Сега разбра ли какво се продава в този спам/скам? :wink:

Дано да е измама....100 пъти предпочитам да се окаже измама. За 5 години в бизнесасъм запознат с по голяма част от измамите, и на банки и на Paypal и на поръчки от Нигерия..... За това обаче се замислих повече защото все пак си мислех че някога ще се заинтересоват от домейна. Но истинските производители. А тези май.....
Пак казвам - дано да е измама. Ще съм по добре :) И ще чакам истинските китайци да се обадят. Производителите на марката имам предвид.
 
Защо не намериш офицялни телефони факсове имейли и т.н. за да се свържеш с оригиналните китайци и да ги питаш джанъм тъй ли е или не е тъй :roll:
 
HavVvoC каза:
Защо не намериш офицялни телефони факсове имейли и т.н. за да се свържеш с оригиналните китайци и да ги питаш джанъм тъй ли е или не е тъй :roll:

Супер трудна работа повярвай ми.От години се опитвам да направя връзка с тях. Работя с 3-те най големи склада в USA които са дистрибутори на техните стоки и макар че единият собственик на склада ми е повече от приятел никога нищо не казва за китайците. На другия склад пък собственика е роднина на шефа на производителите. Племенник. Но никога нищо за тях. Единственото което сега напоследък ми казаха че ги питах дали тези които са се свързали с мен са производителиет и отговора от двете места беше категоричен - Не са.
 
е щом не са значи ... е ясен отговора някой иска да ти свие домейна явно и той работи за тая фирма...
 

Горе