Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Има ли начин да изолирам пост и да хвана само paid reach??

Ако промотираш пост, след това в статистиката се вижда organic/paid, а ако искаш изцяло да е само платен, го направи unpublished post или dark post, феновете не го виждат органично/безплатно.
 
  • Like
Реакции: Moko
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Ако промотираш пост, след това в статистиката се вижда organic/paid, а ако искаш изцяло да е само платен, го направи unpublished post или dark post, феновете не го виждат органично/безплатно.

Благодаря!
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Другия начин е от този линк https://developers.facebook.com/tools/debug да изчистиш кеша на фейсбук и си готов.
Примера на колегата има един недостатък, че ако някой потребител шарне поста пак няма да има превю.

И какво задаваш в дебъга - URL на фб страницата или на сайта към който са линковете?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И какво задаваш в дебъга - URL на фб страницата или на сайта към който са линковете?

URL на линка който искаш да публикуваш в Фейсбук.
Идеята на дебъгера е да провериш дали таговете са наред.Когато публикуваш линк и не се генерира превю(няма снимка) всеки който шарне линка остава без превю.
Просто фейса си ползва кеша. С дебъгера чистиш кеша.
 
  • Like
Реакции: ivok
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Искам с един мой профил във ФБ да си добавя приятелите в страницата ми, обаче го няма бутона "покани".И това е само на този профил, с другите го няма този проблем.Някой да има идея защо става така?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Колко струва приблизително едно приложение за фейсбук игра.

Зависи от големината на страницата, защото платформите които предлагат да използваш техни приложения(игри,анкети,томболи и т.н.) срещу месечна такса, таксуват спрямо броя фенове на страницата на която ще правиш игра.

Но да кажем че цената е около 20$ на месец.

Между другото, от няколко дни Фейсбук разрешиха да се използват като средство за класиране лайковете примерно на снимка и по този начин да се излъчва победител.

Преди беше забранено да се правят игри в които победителя да се избира по броя лайкове на снимката с която участва.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Видях една голяма(1,5 милиона)фейсбук страница която публикува снимки през 10 минути.Фейса не банва ли за такива работи?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Видях една голяма(1,5 милиона)фейсбук страница която публикува снимки през 10 минути.Фейса не банва ли за такива работи?
Не,не банва.Разбира се,от значение е и какви са снимките :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

..........

Между другото, от няколко дни Фейсбук разрешиха да се използват като средство за класиране лайковете примерно на снимка и по този начин да се излъчва победител.

Преди беше забранено да се правят игри в които победителя да се избира по броя лайкове на снимката с която участва.
Колега, би ли посочил къде са го писали това от ФБ? Доколкото знам, тези условия ги има само в page_guidelines/Условия за използване на Страниците на Facebook и там : Дата на Последна редакция: 1 юли 2013 г., а там относно лайковете на пост/снимка се говори в раздел "E. Промоции", където има точка "v. Не трябва да използвате функции на Facebook, като например бутона „Харесвам“, като механизъм за гласуване за дадена промоция."
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И аз исках да слея 2 страници, но не ми даде по същата причина - имат повече от 200 харесвания. Опитах да сменя поне името на едната страница - и там не става, пак изискване под 200 фена.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И аз исках да слея 2 страници, но не ми даде по същата причина - имат повече от 200 харесвания. Опитах да сменя поне името на едната страница - и там не става, пак изискване под 200 фена.

До преди няколко дни имаше хак как да слееш две страници с различни имена. Някои колеги от тука са го правили, аз не съм. Не искам да рискувам Фейсбук да изтрие някоя от страниците ми, защото съм се полакомил :) Чети и използвай на свой риск.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

ФБ нещо промени по страниците или така ми се струва? Постовете ми се виждат от 5-6 човека, а преди 2-3 дни от 600-700!?

ПП: Оправи се, явно е бил някакъв бъг :D
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Хубаво ли е да има време между два отделни анонса, примерно 20-30 минути? Има ли значение и какво е то, ако времето между два анонса е 1-2... 5 мин. ?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Би ли ми посочил такова приложение от 20 долара за игра на месец.

https://www.tabsite.com/compare Единствените които позволяват страницата ти да е с неограничен брой фенове и да се използват всичките им приложения.

Platinum план за 30$/месец е най-добър, за да ти излезе 20$/месец може да използваш кода:
който към момента за съжаление не работи, забелязах че го пускат активен от време на време.

Разбира се може да използваш и други подобни услуги, на друга компания.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Видях една голяма(1,5 милиона)фейсбук страница която публикува снимки през 10 минути.Фейса не банва ли за такива работи?

Няма бан, но ако досаждаш на хората, те ще скриват постовете ти/ще те докладват и т.н. от там вече може да има проблем с ФБ.
Също така, ако постнеш нещо и след 10 мин. отново, загледай се до колко по-малко хора достига втория пост.
Системата на ФБ просто не показва втория пост на феновете.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Колега, би ли посочил къде са го писали това от ФБ? Доколкото знам, тези условия ги има само в page_guidelines/Условия за използване на Страниците на Facebook и там : Дата на Последна редакция: 1 юли 2013 г., а там относно лайковете на пост/снимка се говори в раздел "E. Промоции", където има точка "v. Не трябва да използвате функции на Facebook, като например бутона „Харесвам“, като механизъм за гласуване за дадена промоция."

Заповядай: https://www.facebook.com/facebookforbusiness/news/page-promotions-terms
Utilize likes as a voting mechanism
 
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Благодаря :) Но тези от фб са егати джингибитата!! На 17.07.2013, по линк даден в тема тук, разгледах page_guidelines/Условия за използване на Страниците на Facebook и копирах всичко и си го записах в един уърдовски файл като тогава най-отгоре пишеше, че "Дата на Последна редакция: 1 юли 2013 г.". Когато ти писах с въпрос къде си прочел за промените, отворих този файл , копирах и ти цитирах точка "v. Не трябва да използвате функции на Facebook, като например бутона „Харесвам“, като механизъм за гласуване за дадена промоция." без да влизам page_guidelines онлайн! След като влязох в твоя линк и прочетох за промените, ми направи впечатление, че там - https://www.facebook.com/facebookfor...omotions-terms промените са от 27.08.2013 и съвсем в началото пише "We’ve updated our Pages Terms ..." като Pages Terms е кликаем линк и води точно към page_guidelines и що да видя !? - най-отгоре пак си пише "Дата на Последна редакция: 1 юли 2013 г." , НО доста неща вече наистина бяха съвсем различни от това, което проечтой аз и си записах във файл на 17.07.2013 !!?? Чудя се и се маям защо го правят ??Нарочно ли е или е от нечия лична немърливост да не променят датата на Последната редакция?? Мамка им ...
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте имам 1 въпрос за ФБ мисля да пусна сайт с wp и в него да сложа плъгин чрез който, когато някой посети публикация да му излезе да Хареса страницата за да продължи или да изчака 30 секунди или нещо от сорта от ФБ може ли да ме баннат за това ? Ако примерно много хора харесат страницата примерно 10 000 за 1-2 дена
 

Горе