Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Въпреки враждебния ти тон, Благодаря за подробния отговор.
Мисля, че така може стане вече добра дискусия, в която може да се разцъкат детайлите. Надявам се да е полезно за всички.

Да. Съгласен съм, че отнема много време. За това спор няма.

Да има ограничения, но предложението ми за няколко, което се разбира 3-4 до 6-7 профила.

Ограничението е за 100 приятели на ден. Но аз бих препоръчал не повече от 50 покани на ден.

Могат да е канят до около 40-50 приятеля на ден. След това, блок за опр. период, ако не и доживот .
АКО ПРОФИЛЪТ Е НАПРАВЕН ДОБРЕ , може изобщо да не се стигне до блокиране.
Имал съм профил събрал 2500 приятели за два месеца без да е блокиран нито веднъж.
Точно за това говоря, колко е ВАЖНО ДА СЕ ПОДГОТВИ добър профил.

Я да видим... във форума има колеги, които предлагат 1000 фена - активни за 10лв. Значи, за 330лв, могат да се вземат 33 000 фена, вместо заветните 1 400 или 5 000..

Да, може да си купиш страници или профили на ниска цена с много фенове-боклуци или или над 70% недействителни, а може и с 100% недействителни, правени с цел единствено да се продадат за 10лв.
Но за какво са ти те ?

Ако искаш да събереш реални, потенциално-готови-да-купуват-скъпи-продукти хора не става със страници за 10 лв.
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Така снимките биват. Иначе за враждебния тон - не знам къде го откри, при положение, че само пишем.

Еми и аз съм поръчвала фенове за 10лв, биват засега - ама за трафик.

А по въпроса с блокирането. Според-зависи изискват после да удостовериш дали познаваш хората като познаеш кои са те. Ми естествено няма как да знаеш, щото не ги познаваш, примерно...

А по въпроса за бр. покани на ден - ВЯРНО е! В смисъл, наистина могат 100 да се канят, но НЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО, защото шанса от блок е гарантиран.

П.П.: Не знам как преценяш, че аудиторията се състои от боклуци (говоря за реалните фенове). В крайна сметка никой не е длъжен да харесва постове или снимки, или каквото и да било. Това не ги прави боклуци.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Въпреки враждебния ти тон...

Тонът не е враждебен, а напротив, но ти пишеш простотии и неверни неща.

А по въпроса за бр. покани на ден - ВЯРНО е!

Вярно е, подкрепям fifi.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

А по въпроса с блокирането. Според-зависи изискват после да удостовериш дали познаваш хората като познаеш кои са те. Ми естествено няма как да знаеш, щото не ги познаваш, примерно... .

За блокирането.
Има два вида.
1. Едното те блокират когато определена критична бройка от поканените хора откажат поканата И цъкнат че не те познават.
Това не е страшно. Блокирането както казах първия път е за 7 дни, втория за 15, третия път за 30 дни.
Акаунтът продължава да си работи нормално. Единственото ограничение , че неможеш да правиш покани.

2. Втория вид блокиране е когато определена критична бройка хора докладват че акаунта ти е фалшив.
Това вече е лошо. Тогава ти спират достъпа до профила и те изпитват за имената на приятелите ти от снимките.
Има вероятност да си помогнеш ако предварително си записал страницата с приятелите си.
тази страница: facebook.com/tvoiprofil/friends Това става от браузера с File/Save Page Аs . Записваш си я на хардиска и при блокиране си я отваряш.
Проблемът е дали ще ги намериш достатъчно бързо, но има някакъв шанс. Иначе губиш акаунта.


Не знам как преценяш, че аудиторията се състои от боклуци (говоря за реалните фенове). В крайна сметка никой не е длъжен да харесва постове или снимки, или каквото и да било. Това не ги прави боклуци. .

Да, разбира се. Така е.

За да съм по-ясен ще дам пример:
Ето извадих един акаунт напосоки, в който аудиторията е боклук за мен. Виждал съм и по-страшни, но в момента намерих този:
https://www.facebook.com/dukemanstewart/friends за такаъв акаунт не бих дал и 5 ст. ако ще да е с 5 000 приятели
Не защото повечето са черни. Има акаунти и с бели боклуци. Дали са бели или черни измета си е измет.
Представяш ли си на такива хора да им предложиш (понеже колегата говореше за екскурзии) екскурзия до Виена с посещение на операта или разглеждане на музеи в Париж.
Ми те ще те гледат като извънземен. Просто на такива хора нямаш какво да им предложиш. Освен ако продаваш черна музика или junk food.

И понеже сигурно ще кажеш "Добре покажи един акаунт, който не са боклуци за теб"

Пак извадих напосоки сега. Ето този:
https://www.facebook.com/carolyn.newhouse.1/friends
Много хубав акаунт. За това говорим. Хубави хора, усмихнати. Средна възраст около 35-45 - платежноспособни.
Американците са 95-98%, което е максимума за такъв голям профил от 5000.
За такъв акаунт бих дал 500 лв - веднага.

Бройките фенове в една страница не са най-важния критерий за стойността й.
Ако продаваш билети за театър и някой ти предложи "Ела в циганската махала за един ден ще те срещна с 100 000 души"
Въпреки това, вероятността да продадеш нещо там сериозно клони към нула.
Но ако отидеш в Университета прадажбата ти е почти сигурна, та дори да си предложил на не повече от 100 човека
Може да се случи че страница от 100 000 фена ти носи по-малко посещения в сайта ти от друга страница с 5000 но качествени хора.


Еми и аз съм поръчвала фенове за 10лв, биват засега - ама за трафик..

Искаш да кажеш, че поръчваш на някого да ти направи определен брой фенове на твой акаунт?
Можеш ли да му поръчаш точно определана група хора? Например: само американци, интересуващи се от моден дизайн, примерно.
Къде са тези момчета? Дай да ги видим, пък може да се спазарим нещо.
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Ето извадих един акаунт напосоки, в който аудиторията е боклук за мен. Виждал съм и по-страшни, но в момента намерих този:
https://www.facebook.com/dukemanstewart/friends за такаъв акаунт не бих дал и 5 ст. ако ще да е с 5 000 приятели
Не защото повечето са черни. Има акаунти и с бели боклуци. Дали са бели или черни измета си е измет.
Представяш ли си на такива хора да им предложиш (понеже колегата говореше за екскурзии) екскурзия до Виена с посещение на операта или разглеждане на музеи в Париж.
Ми те ще те гледат като извънземен. Просто на такива хора нямаш какво да им предложиш.

Ти чуваш ли се? Понеже хората не са ти полезни значи са боклуци?

П.П.: Тези, че са странни, странни са, иначе...

И понеже сигурно ще кажеш "Добре покажи един акаунт, който не са боклуци за теб"

Не, нямаше да кажа.

Пак извадих напосоки сега. Ето този:
https://www.facebook.com/carolyn.newhouse.1/friends
Много хубав акаунт. За това говорим. Хубави хора, усмихнати. Средна възраст около 35-45 - платежноспособни.

Бляк. Явно имаме различна представа за "хубав профил".

Бройките фенове в една страница не са най-важния критерий за стойността й.

По принцип е така.

Ако продаваш билети за театър и някой ти предложи "Ела в циганската махала за един ден ще те срещна с 100 000 души"

Да, но ако караш трафик към сайта ти за продажба на билети, където има и ппц реклама, тогава е печелившо.

Но ако отидеш в Университета прадажбата ти е почти сигурна, та дори да си предложил на не повече от 100 човека
Може да се случи че страница от 100 000 фена ти носи по-малко посещения в сайта ти от друга страница с 5000 но качествени хора.

Ако е за трафик и феновете са активни, това което казваш не е възможно. В случая тази със 100 000 хиляди ще кара повече трафик от тази с 5-те.

Искаш да кажеш, че поръчваш на някого да ти направи определен брой фенове на твой акаунт?

Нещо не разбрах? За какъв акаунт говориш, защото аз говоря за страница.

И искам да ти кажа, че въпреки поръчката на нетаргетирани фенове, активността е голяма - просто феновете са активни, а сайта подходящ за каране на трафик.

Иначе, на който му трябва да си продава продукта би следвало като един нормален предприемач да отдели поне малък бюджет за фейсбук реклама (ако държи на социалките), като тази инвестиция я вкара във общите разходи и още тогава определи крайната цена на продукта.

Така, че точно за фейса, продажбата на продукт (поне за бг) чрез фалшиви профили просто не си заслужава!

П.П.: Аз през цялото време говоря за БГ АУДИТОРИЯ, не за ен...
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Значи сега всичко стана ясно :roll:
През цялото време аз говоря за US аудитория. и незнаех че ти си говорила за БГ . :)
Всичко тръгна от колегата dnc , който зададе въпрос, че има английска ФБ страница, към сайта си който предлага почивки и неща за ваканцията, известни курорти и т.н.
и е САМО на английски.

Та от там започнах да отговарям на него за неговата английска страница, имах предвид и характера на сайта му.

Както и да е :)
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Да, при английските фен страници не знам как стоят нещата. Нямам опит с тях.

А за хората - има си достатъчно теми във форума. ;)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Преди време, бях направил 1 googlepages сайт ( от тия безплатните) добавих Адсенс реклами и след това почнах да мъдря как да намирам хора които да цъкат на тези реклами. Стигнах до идеята да направя fake фейсбук профил, всичко перфектно : написах в google images "bitch" излезе ми някаква готина мацка, взех снимката и я сложих като профилна снимка, след това написах в търсачката на fb "Дон ..." и разбира се ми излязоха няколко роми с такова име :lol:, добавих ги и постепенно поканите за приятелство почнаха да се трупат на макс :D, сложих и Follow бутон ( в момента приятелите са 5к а Followers 45 хиляди) как стана това и аз не знам, започнах да им спамя сайта и им пишех ето това "Добър вечер приятели, всеки който иска да гледа видео на живо как танцувам на пилон и се забавлявам в скромната ми стаичка нека да отвори сайта и да цъкне на някоя от рекламите за да започне видео връзката" eee хора какво да ви кажа :D бях само на 15 години и натрупах приблизително 200 евро печалба за никакво време. Разбира се преведох всичко (слава богу) и след няколко месеца опаааааааааа акаунтът затворен :lol: (нормално за подобна простотия) - хайде сега кефете се на този нов метод измислен от "мъдрата ми тиква" :mrgreen:
Сега по темата, започнах да правя страници от 17 годишен ( какви ли не ... за забавление, музика, клипове и т.н) разбира се стабилни лайкове нямаше докато един ден, едно момче ми сподели идея как събирал харесвания за страницата си. Първо бях някак си шокиран че тази схема се получава и реших да пробвам. Схемата е следната: правите си ask.fm акаунт, след това цъкате на лента и започвате да отваряте профилите в отделни табове ( цъкате със скрола на тях) като на всеки профил му пращате като "въпрос" "Харесай страничката "Тука пишете линка" Благодарим предварително" :lol: резултатът беше 12 хиляди likes за седмица и нещо ама разбира се със стабилен спам иииииииииииииии да имах някакви ботчета на разположение :mrgreen:
След това вече се започна с fake профилите ( обаче този път направих 6 профила) отново адване на хора на макс и след това им пращах покани да харесат страницата ( Да отбележа, тогава не знаех за това, че един фейсбук профил може да се направи в страница) и т.н и т.н ииии резултатът е jokesnfunnypictures и trustmestore :mrgreen: ( не мога да давам линкове)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Съжалявам ако съм предизвикал спор, просто се опитах да получа съвет и инфо, това ми е първи сайт и първи фен пейдж, но дори и в този случай пак има полезна информация.

Благодаря и още веднъж съжалявам!

П.С няма нужда от остър тон-важно е да се споделя опит и знание всеки има различна гледна точка и точно тук е интересното. An Internet forum, is an online discussion site where people can hold conversations in the form of posted messages. източник Wikipedia
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Не, няма нищо, за какво да съжаляваш.
Нормално е да се спори.
Не е задължително да сме на едно и също мнение , макар че и мен ме учуди агресивния тон на момичето. Както и да е:)
Радвам се, че спорът все пак е бил полезен за теб. :)

Значи до колкото те разбрах ти няма да продаваш продукти през сайта, а търсиш трафик да ти цъкат по рекламите ?
Тогава може би наистина не са ти необходими фалшиви профили, а си купи страница.
Според характера на сайта обаче, според мен, трябва да търсиш страница с фенове около и над 25г. Което е по-трудното.
Повечето страници са за тинейджъри и до 25г. защото такива се градят най-лесно.
Ти ли си ги пишеш статиите ?
 
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

След това вече се започна с fake профилите ( обаче този път направих 6 профила) отново адване на хора на макс и след това им пращах покани да харесат страницата ( Да отбележа, тогава не знаех за това, че един фейсбук профил може да се направи в страница) и т.н и т.н ииии резултатът е jokesnfunnypictures и trustmestore :mrgreen: ( не мога да давам линкове)

Поздравления! Много здрави страници! :D
Забелязах че пускаш по една картинка на ден и това ти е достатъчно.
А, какво става (сигурно си оптвал), когато пускаш по 10 картинки на ден, примерно?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Полезно беше наистина.

Сайта ще е с няколко афилиейт програми, статиите ги пише едно момиче от което съм супер доволен, аз само ги допълвам и добавям някоя и друга снимка-уникални са ако това питаш.
Аудиторията определено трябва да е над 25г и за сега успявам да е поддържам между 24г и 48г, 52% жени и 48% мъже. Проблема ми е основно с трафика и по специално с ФБ фен пейджа-не знам какво стана с ФБ, но от няколко дни нямам нови лайкове и рича спадна, което естествено рефлектира върху сайта. Желанието ми е да си развия ФБ страницата към сайта и да си купя една или две други страници на английски за да дават едно рамо и те, но явно уцелих кофти момент с тоя бъг на ФБ.

Имам един конкретен въпрос за ФБ- от 2 дена това което публикувам на фен страницата не ми се появява на моят личен Timeline и ме изкарва от равновесие, тоест когато ползвам ФБ с моят профил и съм на HOME не виждам това което е публикувано на/от фен страница, която администрирам, (направо се обърках докато го пиша това), та въпросът ми е аз ли съм натиснал нещо някъде или всичко идва от мосю Зукърбърг?

Thank you!
 
Последно редактирано:
От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Поздравления! Много здрави страници!
Забелязах че пускаш по една картинка на ден и това ти е достатъчно.
А, какво става (сигурно си оптвал), когато пускаш по 10 картинки на ден, примерно?
Нямаше особено добър резултат ( от тези 10 картини макс 3 събираха някакви Likes а другите нищо) а сега просто съм си изградил Schedule и снимките си се качват автоматично на страницата.
 
От: От: От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Нямаше особено добър резултат ( от тези 10 картини макс 3 събираха някакви Likes а другите нищо) а сега просто съм си изградил Schedule и снимките си се качват автоматично на страницата.

Предпочиташ един качествен пост пред няколко с по- ниско качество ?
А каква програма ползваш за schedule ?
Рекламираш ли чужди страници и сайтове , ако да, какви са ти цените. Може да ми пишеш за това с ЛС
Благодаря
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте , имам страничка във фейсбук с 193 харесвания са на този етап ... имам въпроси свързани с това ... какви са вариантите за печалба... често чета "продавам фейс бук харесвания...." добре купувам си събирам ги , правя ги еди колко си, поствам си всеки ден и какво ... как да направя така че да печеля от страницата .... често чета коментирай или харесай публикацията ... това носи ли в крайна сметка приходи?
Не ми се смейте , но тепърва навлизам .... и мисля че ми е нормален въпроса ... Благодаря
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Полезно беше наистина.
Сайта ще е с няколко афилиейт програми, статиите ги пише едно момиче от което съм супер доволен, аз само ги допълвам и добавям някоя и друга снимка-уникални са ако това питаш.
Аудиторията определено трябва да е над 25г и за сега успявам да е поддържам между 24г и 48г,

Това уточнение променя нещата. Изобщо тук се отваря тема за тактиката, когато се целиш в групи цъкачи или групи купувачи. Двете са много различни. Ти явно си се ориентирал щом си се насочил към тези над 25г.
(Ще пиша за това по-късно.)

Плащаш ли на момичето за статиите и колко? Трябва ми човек за пренаписване на текстове.

По другите въпроси ще пиша по-късно че сега нямам време.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Опитвам се да популяризирам сайт-блог за правни услуги. Не мога да си позволя да плащам каквото и да е за момента, затова влагам собствено време и труд. Проблемът е, че няма никаква полза от усилията ми, вероятно защото нищо не разбирам от тези неща, макар и да съм прочела много съвети.
В този форум съм съвсем отскоро, правилата не ми позволяват да публикувам линкове, затова описвам ситуацията по принцип. През моя акаунт във Фейсбук направих две фейсбук-страници, това, което правя в момента – публикувам в тях правни новини с препращане към сайта ми и поканвам приятели. Само че това е безнадеждна работа. Целта е да не да ме виждат приятелите, а и фейсбук страниците да излизат в гугъл, като на други мои колеги, та евентуално чрез фейсбук да се увеличи трафика към сайта, да се популяризират услугите, които извършва кантората ми.
Моля за съвети по следните въпроси: 1/ как е по-добре – да поддържам две фейсбук страници или да се съсредоточа върху едната от тях (съдържанието не се дублира адсолютно, но препратките са към един и същи сайт); 2/ как да изляза от привличането на приятели и фейсбук-страниците да излизат в търсачките, трябва ли да ги добавям към търсачките, както направих със сайта за правни услуги; 3/ направила съм и сайт на руски език, който е съвсем различен, не е превод на основния сайт; за да го лансирам през фейсбук, трябва ли да правя нова (отделна) фейсбук-страница на руски език или е добре да използвам тези двете (или една от тях - ?); 4/ за едната от фейсбук- страниците ми трябват още 13 „харесвания”, за да мога да въведа нормален фейсбук-адрес, как мога да ги набера бързо (досега за около седмица събрах 12 фена чрез поканване).
Благодаря за съдействието.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Целта е да не да ме виждат приятелите, а и фейсбук страниците да излизат в гугъл, като на други мои колеги, та евентуално чрез фейсбук да се увеличи трафика към сайта, да се популяризират услугите, които извършва кантората ми.
Моля за съвети по следните въпроси: 1/ как е по-добре – да поддържам две фейсбук страници или да се съсредоточа върху едната от тях (съдържанието не се дублира адсолютно, но препратките са към един и същи сайт); 2/ как да изляза от привличането на приятели и фейсбук-страниците да излизат в търсачките, трябва ли да ги добавям към търсачките, както направих със сайта за правни услуги; 3/ направила съм и сайт на руски език, който е съвсем различен, не е превод на основния сайт; за да го лансирам през фейсбук, трябва ли да правя нова (отделна) фейсбук-страница на руски език или е добре да използвам тези двете (или една от тях - ?); 4/ за едната от фейсбук- страниците ми трябват още 13 „харесвания”, за да мога да въведа нормален фейсбук-адрес, как мога да ги набера бързо (досега за около седмица събрах 12 фена чрез поканване).
Благодаря за съдействието.

Не съм сигурен дали говориш за профил или за страница. Двете неща са различни.
искаш да не те виждат приятели ? тогава защо си ги канила?
С приятелите си ще си говориш в профила а страницата си я остави само за бизнес
2/Можеш да ги блокираш ако искаш.
Гугъл обикаля из ФБ, но не индексира всичко - тук просто не зависи от теб

3/ най добре е нова страница на руски , ако смесваш два и повече езика в една страница тези, които незнаят някой език се дразнят и ще ги загубиш като фенове.

4/изпрати ми страницата си на лични и данни за услугите на кантората ти. Ще те рекламирам безплатно в една подходяща за теб 50 000 страница
 

Горе