Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И аз да попитам...

Имам една ФБ страница, която искам да се понапълни. Примерно като за начало 500-1000 реални потребителя са достатъчни.
Естествено има и уловка. Потребителите трябва да са таргетирани - в смисъл искам потребителите да са таргетирани по град.
Кой ще е най-добрия вариант да си напълня страницата с такава аудитория?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

И аз да попитам...

Имам една ФБ страница, която искам да се понапълни. Примерно като за начало 500-1000 реални потребителя са достатъчни.
Естествено има и уловка. Потребителите трябва да са таргетирани - в смисъл искам потребителите да са таргетирани по град.
Кой ще е най-добрия вариант да си напълня страницата с такава аудитория?

Ако е по -голям град става и с likejacking. Просто трябва да таргетират постовете по град. Ако е примерно - Белослав... едва ли ще стане без платена реклама във ФБ.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Ако е по -голям град става и с likejacking. Просто трябва да таргетират постовете по град. Ако е примерно - Белослав... едва ли ще стане без платена реклама във ФБ.

Така, а колко таргетирани ще получа за 10$ във фейсбук, и коллко от LJ?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Така, а колко таргетирани ще получа за 10$ във фейсбук, и коллко от LJ?

Това зависи от една камара неща. Ако са българси феновете ще е по ниска цената, но нещата са относителни. Няма да можеш да стигнеш тези 1000 с 10$
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Супер, благодаря за инфото, много е полезно.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Може ли да се слагат директни линкове към с онлайн магазин като адреса не е "скрит" с битлу и т.н.
Позволяват ли от Фейсбук да се прави този вид "Реклама"
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Това зависи от една камара неща. Ако са българси феновете ще е по ниска цената, но нещата са относителни. Няма да можеш да стигнеш тези 1000 с 10$

Не искам да стигам 1000 с 10$ просто давам пример.
Стигнах до извода, че трябва да рекламирам страницата в фейсбук... Има ли нещо по специално там? Избирам реклама на страница, задава бюджет, избира града които ме интересува...? Мога ли примерно да променя начина по които ще се визуализира страницата на потребителите?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

А нещо за рийча?
Как да го увеличим?

А, де!
И аз това питам, ама никой не ще да каже. :twisted:
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Шо ке прайте ако фацебоок умре :)

Няма нищо незаменимо на тоя свят :rolleyes:
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Сега започвам с Фейсбук и ми трябва съвет от "старите кучета"..:)
Да кажем, че искам да развия сайт със забавни истории, снимки и т. н., който разчита предимно на трафик от ФБ. Мисля да купя няколко релевантни страници с по над 30 - 40 хил. фена всяка. Ако започна да публикувам в тях едни и същи постове, дори и да ги редувам с картинки, постове (memes) от други сайтове и от социалните мрежи, ще бъда ли наказан за спам? И ако това е така, има ли възможност да обединя няколко страници в една (с презумпцията, че са сходни като съдържание и оформление), без да предизвикам "гнева" на Зукърбърг? Чувал съм, че има подобна практика, но още не зная как става и дали е възможно за повече от две страници. Какво бихте препоръчали като най-рационален и безопасен метод за развитие на стартиращ сайт, който разчита преди всичко на голяма посещаемост от ФБ?
Благодаря!
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Сега започвам с Фейсбук и ми трябва съвет от "старите кучета"..:)
Да кажем, че искам да развия сайт със забавни истории, снимки и т. н., който разчита предимно на трафик от ФБ. Мисля да купя няколко релевантни страници с по над 30 - 40 хил. фена всяка. Ако започна да публикувам в тях едни и същи постове, дори и да ги редувам с картинки, постове (memes) от други сайтове и от социалните мрежи, ще бъда ли наказан за спам? И ако това е така, има ли възможност да обединя няколко страници в една (с презумпцията, че са сходни като съдържание и оформление), без да предизвикам "гнева" на Зукърбърг? Чувал съм, че има подобна практика, но още не зная как става и дали е възможно за повече от две страници. Какво бихте препоръчали като най-рационален и безопасен метод за развитие на стартиращ сайт, който разчита преди всичко на голяма посещаемост от ФБ?
Благодаря!

Конкуренцията за Фън нишата е убийствена. Предполагам, че ще монетизираш с адсенс, смятай, че RPM ще ти е 2-3 евро най-много. Няма да те накажат за спам, ако пускаш едни и същи работи, но поредния ъпдейт, който влиза в сила скоро, ще следи за "еднакви" снимки, понеже идиотите се били оплаквали, че гледат едно и също нещо. Т.е ще стане като при SEO и Google - първоизточникът на дадена информация се толерира, тия дето копират - не. Демек снимките ти ще се виждат само по 1 път от всеки, без значение колко пъти ги пускаш по страниците.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Сега започвам с Фейсбук и ми трябва съвет от "старите кучета"..:)
Да кажем, че искам да развия сайт със забавни истории, снимки и т. н., който разчита предимно на трафик от ФБ. Мисля да купя няколко релевантни страници с по над 30 - 40 хил. фена всяка. Ако започна да публикувам в тях едни и същи постове, дори и да ги редувам с картинки, постове (memes) от други сайтове и от социалните мрежи, ще бъда ли наказан за спам? И ако това е така, има ли възможност да обединя няколко страници в една (с презумпцията, че са сходни като съдържание и оформление), без да предизвикам "гнева" на Зукърбърг? Чувал съм, че има подобна практика, но още не зная как става и дали е възможно за повече от две страници. Какво бихте препоръчали като най-рационален и безопасен метод за развитие на стартиращ сайт, който разчита преди всичко на голяма посещаемост от ФБ?
Благодаря!
Ако имаш нерви и търпение, започвай със сайта... Конкуренцията е доста голяма но ако направиш нещо различно и креативно отличавайки се от останалите, ще имаш някакъв успех. Така или иначе сайта си иска разработка...
Що се отнася до ФБ, не ти бих препоръчал да започнеш да го използваш точно сега! Защо ли? Защото ще се разочароваш в момента в който закупените ти страници ще стават само за (Настройки страница/Изтрии страница завинаги), а това може да се случи точно два дена след тяхната покупка. Даже и да започнеш да си развиват снираца/и, положението е същото.
Няма смисъл да разпъвам локуми спрямо Фб... положението е трагично от октомври месец... Ето прочети тук, и влез в някоя известна бг страница като психодиспансер или други подобни в които 99% от публикациите са снимки, да видиш че и при подобни страници в които всичко е оригинално и без абсолютно никакъв спам, "говорят за това" е спаднал БРУТАЛНО! Лично аз наблюдавам психодиспансер от няколко месеца и мога да ти кажа че от 40-60к "говорят за това" преди 1 месец, вече е 15к........ a, и спада още... тези дни ще стане 12к....
Мое лично мнение, изчакай докато спрат да правят промените... в противен случай, щом трафика ще идва от фб, провала ти е в кърпа вързан ако ще и най-прекрасния сайт с най-прекрасното съдържание да имаш.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Благодаря за адекватните отговори, точно тази "справка" ми беше нужна. Ще ви послушам, защото имах намерение да налея доста пари в този проект. Може би е по-разумно да изчакам.. Запалих се, защото на третия ден, в който пуснах сайта, само с няколко пренаписани "статии" (с не повече от два - три реда текст) получих над 1500 уникални от САЩ и над 1000 импресии на Адсенс рекламите. Съответно около 4 Евро прогнозируема печалба. И това само за един ден. Рекох си - Бинго! Ще стане работата ..:) На другия ден посещенията рязко се свлякоха до 20 - 30 и така досега. Реших, че проблема е в съдържанието (засега го пиша сам, а не мисля че английския ми е на необходимото ниво), но започвам да си мисля, че по-скоро се дължи на Фейсбук. Явно предвид хилядите опити за бързо осребряване с подобни сайтове (в стил Viral Nova), са взели мерки... Неприятно - игра на котка и мишка, в която Джери определено губи на този етап ..:)
Още веднъж благодаря и ще следя за подсказки от ваша страна относно промените във ФБ.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте
Да питам и аз нещо, което ме мъчи от много време.
Имам развлекателна страница към блога за туризъм.
Страницата като сме я създали, поръчахме известно количество фенове... е... тогава мислехме че няма лошо в това.
Феновете са неактивни и нетаргетирани :(
А страницата е хубава, истинска, и сега рийча е минимален - не лайкват, не коментират и не шерват.
Предполагам е защото нетаргетираните фенове не интерактват с постовете, и рийча не расте.

Как да се отърва от нетаргетираните?
Имах 1 идея - да направя нова страница, а в старата да направя пост - местим се, който е наш фен да хареса новата ни страница, старата отпада. И да платя да има максимален рийч така, че гарантирано всичките фенове да го видя. По този начин, дори и 1000 фена да се преместят, поне ще се таргетирани.
Но дали няма по-добър начин?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Как да се отърва от нетаргетираните?
Имах 1 идея - да направя нова страница, а в старата да направя пост - местим се, който е наш фен да хареса новата ни страница, старата отпада. И да платя да има максимален рийч така, че гарантирано всичките фенове да го видя. По този начин, дори и 1000 фена да се преместят, поне ще се таргетирани.
Но дали няма по-добър начин?

Имам страница, която не е спамена и има само таргетирани, такива които са я харесали страницата заради съдържанието. Това изобщо не й пречи да падне за 1 ден от 3000 видяли това на 200 видяли. Страницата е нова и се придържа само към темата. И това не я спасява.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Здравейте
Да питам и аз нещо, което ме мъчи от много време.
Имам развлекателна страница към блога за туризъм.
Страницата като сме я създали, поръчахме известно количество фенове... е... тогава мислехме че няма лошо в това.
Феновете са неактивни и нетаргетирани :(
А страницата е хубава, истинска, и сега рийча е минимален - не лайкват, не коментират и не шерват.
Предполагам е защото нетаргетираните фенове не интерактват с постовете, и рийча не расте.

Как да се отърва от нетаргетираните?
Имах 1 идея - да направя нова страница, а в старата да направя пост - местим се, който е наш фен да хареса новата ни страница, старата отпада. И да платя да има максимален рийч така, че гарантирано всичките фенове да го видя. По този начин, дори и 1000 фена да се преместят, поне ще се таргетирани.
Но дали няма по-добър начин?
Мисля че това би било най-доброто решение!
Опитай се да вдигнеш активността на тази страница колкото си може повече със снимки и видеа, и после пусни 1/2 платени поста точно така както си го описал.
Успех
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Имам страница, която не е спамена и има само таргетирани, такива които са я харесали страницата заради съдържанието. Това изобщо не й пречи да падне за 1 ден от 3000 видяли това на 200 видяли. Страницата е нова и се придържа само към темата. И това не я спасява.
И ти си прав!
Аз имам няколко нови страници където са били натурално харесвани и всичко отиде по дяволите за 1 ден...

За съжаление имам чувството, че според промените които правят фб, всеки един който е бил обвързан или продължава да бъде обвързан с likejack, сам си е копал и си копа гроба!!! Няма излизане от мрежата, освен ако не си смениш IP-то, MAC адреса (не съм сигурен дали те имат тази информация) и всичко което е свързвало старите профили... Имам чувството че ФБ ще преследва до край хората използвали likejack, но покрай тях, изгарят и адски много натурални страници!

Извинявам се за дублирания пост...
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Значи ако искате да разкарате ненужните лайкове от страницата си
пускате "Use Facebook as:" горе вдясно, след това избирате нужната страница, цъкати където обикновено ви идват съобщения за frend requests - когато сте page, там пристигат нотификейшъни за лайкове.

И като натиснете see all - в списъка пред всеки лайкнал ще има бутон за премахване

приятно премахване на фенове
 

Горе