Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Проблемът с шистовия газ е очеваден.В Америка ще продължават да си го добиват заради силното лоби.
Европейците се оказах обаче разумни.Франция забрани проучванията и добива, Англия въведе мораторуим
а Испанското правителство отхвърля всякакви предложения дори само за проучвания.
Но ние(министерски съвет) нали сме си баш бабаити разрешаваме всичко.
Пусти му балкански манталитет.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Някои щати в Америка забраниха използването на тази технология! Някои провинции в Канада, също.
Дай Боже един ден да сме енергийно независими, но не и на тази цена!
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Лошото е че в БЪЛГАРИЯ .... ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ КУПИ ЗАКОН и ПРАВО! То е ясно.... Всичко което казват политиците са лъжи... КОФТИ е а народа..
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Темите за енергетиката винаги са били болезнени и то не само за България. Евтините на пръв поглед решения (АЕЦ, ТЕЦ, шистов газ и тн) са си нож с 2 остриета, защото причиняват трайни промени на природата в даден регион или крият големи опастности. От друга страна ВЕИ са много по-безопасни, но текущата им стойност е несравнима с другите източници. Ясно е че всеки лобира към дадена технология за да си осигури хляб.

Поне за мен истината е във възобновяемите източници, защото цената им има на къде да пада. Също така смятам, че голяма част от произведената енергия се пилее ненужно и има много възможности за подобряване на енергийната ефективност. Тоест не е нужно да се консумира много и евтина (потенциално опасна) енергия, когато може да се постигне същото с малко, но по-скъпа и безопасна.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Комунягите са виновни и Станишев най вече.
От половин година ви разправям че щетите които ще нанесе това правителство на държавата в икономически план а вече е видно и в екологичен няма да могат да се оправят с години.
Авторката на материала много тактично се опитва да извади ББ от лайната давайки му шанс да уволни министърката и да си спаси кожата - за съжаление нали се сещате че министърката не ги прави тези работи по своя самоинициатива.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Предпочитам по- скъпа енергия, но по- чиста. С това тровена на храта по всевъзможи начини, скоро няма да има кой да я ползва тази "евтина енергия".
Малко хора разбират, че няма по- важно нещо от природата. Като я унищожаваме, режем клона на който седим.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Много интересно стана с тоя шистов газ.

Американското лоби активно рекламира добива на шистов газ.
Руското лоби активно очерня добива на шистовия газ за да запази монополното си място като основен доставчик на енергийни ресурси за България.

Каква е истината в случая едва ли ще разберем от цялата пропагандна кампания водена и от двете страни.

Ето една много удачна снимка от протеста:
www.cross.bg/index/ajax/act/image/photoid/119929
Не всички ще схванат символиката.

Btw: фракинга е само една от технологиите за добив на шистов газ.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Комунягите са виновни и Станишев най вече.
От половин година ви разправям че щетите които ще нанесе това правителство на държавата в икономически план а вече е видно и в екологичен няма да могат да се оправят с години.
Авторката на материала много тактично се опитва да извади ББ от лайната давайки му шанс да уволни министърката и да си спаси кожата - за съжаление нали се сещате че министърката не ги прави тези работи по своя самоинициатива.

Ако Станишев не беше толкова зле, Бойко нямаше да има възможността да унищожава България
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Едва ли аз бих могъл да съм адвокат на Станишев ама викаш зле - зле зле колко да е зле.
Сега даже като се замислих почва да ми се издига в очите - всъщност би ли ми казал в кое отношение е по зле от бойко че не мога да се сетя.

МАХ - явно руското влияние в Англия и Франция е много силно щом е успяло да пребори американското и да забранят добива на шистов газ.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

За Англия и Франция не знам, но определено в България е много силно.
Същите хора дето организират протестите бутат и мирния атом в България от доста време. Всички знаем кои са те.

Нека от БАН направят оценка на потенциалните вреди и да излязат с официално становище по въпроса.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Явно там е по силно щом са успели да забранят добива.
А за специалистите от БАН ми е през оная работа щото както им намалили бюджета ББ нито имат техниката нито методологията за да направят такова проучване и каквото им кажат такъв доклад ще напишат.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

А кой предлагаш да даде експертно мнение по проблема щото и ти и аз си нямаме никаква представа за какво става дума ??

Може би някоя видна интелектуалка дето разбира от добив на газ колкото баба ми? Някой псевдо-документален филм? Европейската комисия по нещо си? Съвета на Европа? Частен консултант? ООН?
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

А кой предлагаш да даде експертно мнение по проблема щото и ти и аз си нямаме никаква представа за какво става дума ??

Може би някоя видна интелектуалка дето разбира от добив на газ колкото баба ми? Някой псевдо-документален филм? Европейската комисия по нещо си? Съвета на Европа? Частен консултант? ООН?

Не се хаби, mantaman e от тясно свързан с Партията-Майка и не пропуска да прокара по малко червена пропаганда във всяка подходяща тема :)

На мене лично ми е малко трудно да преценя, понеже действително може да има рискове, но със сигурност тези, които организират цялата тая патардия не дават и 5 пари за природата в България. Тия професионално барнати филми - с обиколки на цялата държава, интервюта, ала бала.... не са правени от еколози и без пари....
А останалия шум е по-скоро инерцията на стадото. Защото къде-къде по-страшни неща се случваха в България, но нито филми се правеха, нито шум от подобни размери. Защото нямаше кой да плаща.

Аз лично съм ЗА да свалят всички факти на масата и да пуснат един референдум, а не една шепа хора, сляпо ръководена от червени лобисти да решават за цялата държава.
Защото на нищо, което е подкрепяно от БСП неможе да се вярва. Самия факт, че те толкова силно напират за това, значи почти сигурно не е в интереса на България. Освен ако за последните няколко месеца не са се променили и да са станали патриоти :)

Аз лично ако трябва да избирам между Трайчо Трайков и Румен Овчаров (както са поставени нещата сега) - определено на Трайчо му имам повече доверие.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

О Агейнст не вярвах че ще се появиш в тази тема щото гледам даже и на тебе ти е трудно да защитиш любимците си.
Всъщност като се замисля в БГ трябва да се добива шистов газ а и други подобни щом има толкова прост народ мисля че даже това е малко

МАХ - не е необходимо да предлагам просто да прочетат мотивите и проучванията с които е обоснована забраната за добив на такъв газ във комунистическите Франция и Англия
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Не ги защитавам бре, казвам че немога да преценя в случая, щото и едното и другото са лобита :)
За разлика от лобистите, които категорично "знаят" кое е правилното решение :)
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

То е ясно, че крие рискове и че има страни, където е забранено. Но това са все силни икономики, които могат да си го позволят. Те няма да изчезнат след 10-15г. като нас.
По-интересния въпрос е ако тези страни бяха в нашата ситуация - дали пак щяха да са го забранили. Щото има и такива, където добиват - те по-прости ли са от нас?
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Сега един малко риторичен въпрос какво ще стане ако се окаже че ББ е света вода ненапита и не е допуснал нито една грешка за която го обвинявам но пък заради лобистки интереси е зачернил природата на БГ
Чудно ми е тогава каква песен ще пеете и съм сигурен че повечето от вас дето сега първи скачате за него ще сте първите дето ще хвърлят камъка.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Сега един малко риторичен въпрос какво ще стане ако се окаже че ББ е света вода ненапита и не е допуснал нито една грешка за която го обвинявам но пък заради лобистки интереси е зачернил природата на БГ
Чудно ми е тогава каква песен ще пеете и съм сигурен че повечето от вас дето сега първи скачате за него ще сте първите дето ще хвърлят камъка.

Истинския въпрос е - защо му е на Бойко да прокарва лобистки интереси, които да съсипят държавата? За пари? за да не го гръмнат? за да го оставят на власт? Това да не ти е Станишев :)

ББ, ако не сте се убедили вече, го боли фара и за спонсори и приятели и лобисти и тн. Иска си славата, народната любов и е готов на всичко за да си я получи. Нарцистично е, ама такъв тип нарцис е много изгоден за държавата.
 
От: Истината за шистовия газ Калина Андролова БНР

Пичове, вие сте жертва на пропагандната машина... червените лобисти, та червените лобисти... разбирам да бяхте някакви баби и да не сте влизали през живота си в интернет, но при положение, че това е форум за online бизнес, предполага се, че преди да кажете/напишете, каквото и да е било, ще направите някакво online проучване. Та, колко от вас са гледали филма Gasland? Колко от вас са видяли на какво са заприличали земите, където се добива шистов газ в САЩ? Колко от вас са видяли екологичните катастрофи, причинени от Шеврон в Еквадор и Бразилия?
Искат да превърнат житницата на България в пустиня, а вие ми дрънкате за червени лобисти, руски интереси и тн. Време е да се събудите! Информация има много, четете и действайте. Позициите се защитават по площадите и улиците, а не във форуми и социални мрежи.
Към продажниците, които ни управляват, от един добричлия: Нещастници, Добруджа не се продава!!! Глави ще падат, но шистов газ в България няма да бъде добиван!!!
 

Горе