Историята на предприемачеството в България!

blackout8

Well-Known Member
Мисля, че съдържанието на този форум, по кореспондира към някой комунистически форум, от колкото форум наречен predpriemach.com - масата в този форум спрямо моето мнение са жълто бачкатори, искащи държавата да ги дондукра във всичко и да им решава съдбата, докато лелеят за комунизма.
Форума всеки ден се пълни от отбрани драскачи именно с такива левии идеи, нещо което не кореспондира отново на името на форума.

Затова реших да направя тази тема и да видите, какво сме загубили - предприемачески дух и тази силно произвеждаща и развиваща се България, до момента докато не сме окупирани.
Интересно защо след това се говори за "велик" строй след като стъпва на богатствата на БГ до 44 и за няма 15 години фалира - БГ е била 1-вата фалирала държава в източният блок.

Гледайте какво наистина сме загубили и нека хората с капка акъл и сиво вещество да се опитат да калкулират, ако не бяхме окупирани и с натресен комунизъм дали сега България нямаше да е бяла страна?

Ето България, която загубихме:
http://vbox7.com/play:96af4d80

Наблягам на една част 85% от промишлеността е дело на частният сектор, а 9% на обществения и 6% на кооператива.

Какви предприемачи сме загубили(това видео, служи като събирателен образ на всички велики наши предприемачи до 44-та)
http://play.novatv.bg/programi/temata-na-nova/248037

Искам да цитирам няколко мисли на Буров - отново да видите какво сме загубили.

Това са любимите ми няколко изречения:

Ако имате 8 часа работното време – работете 11 часа. Това е вашият дялов капитал в живота. А ако работите 15 часа, ще забогатеете. Един час на денонощието мисъл за бъдещето ще сте по-предвидливи. Без работа няма просперитет, няма богатство, няма слава и пари. Това е всичко! Баща ми работеше по 18 часа на денонощието и ни остави двайсетина милиона лева капитал.
Евлогий Георгиев не е пиел, не е пушел. А първата работа на българина , като позабогатее - и то на българина полуинтелигент - е да пропуши и да почне да пие. Пиянството става национален въпрос в България.
Парите покваряват дребният човек, извисяват големият. Ако имаш ум, но нямаш пари, ти си нищо, ако нямаш ум, а имаш пари, пак си нищо. С ум и пари можеш да постигнеш всичко - съвет към Атанас Буров от баща му.

Приятно ви гледане и четене!

Целя с тази тема да припомня историята на предприемачеството в БГ какви хора сме имали и дано темата да е жегнала някой от форума и да му е подействала отрезвително!
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Съгласен на 100% с написаното по-горе. Изгледайте видеата, прочетете думите на Буров, огледайте се наоколо и най-важното - замислете над всичко това.

Аз се записвам за темата и ще я следя с интерес!
 
Последно редактирано:
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Баси тъпата тема.

Що така?
Да не би да не си фен на историята?
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

И какво да направя да се разплача ли?
Баси тъпанарските теми. Кажи ти какво направи за да се подопбри положението?
От форумни нинджи и минжи файада няма.
Каква е целта на тая тема? Да видими колко сме зле? Пусни нещо положително стига с тия ляйня да му еба майката.

Това е отговор на много леви постове, които се навъдиха през последните месеци.
Целя с тази тема да припомня историята на предприемачеството в БГ какви хора сме имали и дано темата да е жегнала някой от форума и да му е подействала отрезвително!

Може би като видиш каква ти е била историята, може да си припомниш какво е било - няма как да имаш бъдеще, без история - като не си знаеш историята, какви предприемачи си имал и какви мисли са имали и какво са правили все неща валидни и за 2015 - как ще постигнеш каквото и да е.

Темата е насочена към индивидите във форума да разчитат на себе си, а не на държавата или на някой друг и да не бълват лелеен комунизъм от път и на път.
Също така, нагледно се показва, че страната и цялата тази култура е била прекършена в зародиш, след окупационната армия, ако е нямаше щяхме сигурно сега да сме в клуба на белите държави, а не на опашката.

А и не на последно място, не съм видял тема за историята на предприемчивото в БГ - така, че приеми го като такова.
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Не и е тук мястото. Пишете си лайната в политика!
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Тема за българското предприемачество не й е мястото във българския форум PREDPRIEMACH.COM --> Раздел "Инвестиции / Офлайн Бизнес / Икономика" ??

:shock:
 
От: От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Тема за българското предприемачество не й е мястото във българския форум PREDPRIEMACH.COM --> Раздел "Инвестиции / Офлайн Бизнес / Икономика" ??

:shock:

Виж какво е писал - щял да убеждава комунистите за нещо си.
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Виж какво е писал - щял да убеждава комунистите за нещо си.

Забравяш, може би, че комунизмът е икономически термин :)
 
От: От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Виж какво е писал - щял да убеждава комунистите за нещо си.

Или ти е кеф да хейтиш или нарочно се правиш на ударен сега - всичко, ясно и точно го пиша.
Приеми тази тема като история на предприемчивото в БГ - катализатора за създаването на тази тема, няма какво да те вълнува. Пак казвам, целта е да се припомни историята и ако поне е полезна на 1 - тогоава си е струвало! Аз комунетата във форума няма какво да ги обеждавам, те са безродственици - просто показвам, какво е причинил технилият лелеен комунизъм, както и какво са правили хората до 44-та не са ревали на държавата да ги дондурка, а са били инициативни и предприемчиви и сами са ковели съдбата си!

И няма как да сложа предприемчивото в политиката, защото двете неща са като водата и олиото и е пълен оксиморон в един раздел! Политиците и всички други капути, паразитират именно от предприемачите - няма синергия, дори няма и симбиоза между двете - а чист паразитизъм!
 
Последно редактирано:
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Добре е да знаем, какво сме изгубили, за да знаем, какво можем да имаме. А и ако се промени мисленето на хората в правилната посока още по-добре.
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Супер е темата! Даже си е мотивираща.
Нека има една тема за българските примери за предприемачество, вместо да споделяме съветите на Гай Кавазаки и Ричард Брансън.
Имайте предвид, че особено лятото, форума се пълни с членове, които знаят по добре историята на Apple, отколкото историята на БГ
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Забравяш, може би, че комунизмът е икономически термин :)

Комунизъм е социалнен, политически и икономически термин. Само в икономически няма как да се разглежда. Друг е въпросът, че в България, както и в СССР, комунизъм никога не е имало. Тва, което е било и в момента е, е върховенство на мързела и простотията. А който мисли, че преди 44 тва го е нямало, да направи справка с Бай Ганьо.
 
От: От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Комунизъм е социалнен, политически и икономически термин. Само в икономически няма как да се разглежда. Друг е въпросът, че в България, както и в СССР, комунизъм никога не е имало. Тва, което е било и в момента е, е върховенство на мързела и простотията. А който мисли, че преди 44 тва го е нямало, да направи справка с Бай Ганьо.

Ти в бизнеса на дезинофрмацията ли си?

Комунизъма е политически и социално движение - проявлението на комунизма в социума е безкласовото обществото, а в икономиката като колективизиъм или обща собственост на факторите на производство, като общата собственост произлиза именно от ЦК на политбюрото. И този въпрос, към Крумов, мисля, че мога и на теб горе долу да ти го задам:
Я кажи колко пари ти плащат да пишеш глупости и да дезинформираш - нямало комунизъм, а какво имало от 44 до 89? Викаш не е било колективизъм, не е било тоталитаризъм, нямало е планова икономика, нямало ограбено богатство на народа, нямало е една класа от равно бедни пролетаряти и т.н, а какво било?
Смятам, че ти плащат защото нормален, човек след колосалните глупости, ще си вземе поука и да се пообразова или поне ще спре да пише нови!

ПП.

Я ме светни какъв мързел и простотия е имало като над 80% от продукта в БГ е дело на частният бизнес?
Каква простотия е имало когато са се пръскали милиони златни левове за образование, благотворителност и редица други социално значими теми?

Алеко Константинов пише Бай Ганьо 1895 - 10 години по късно са дадени 6 милиона като дарение за Софийският Университет.

Моля да пишат само хора, които си имат базови познания по историята - ако не да се по образоват малко!
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Ако от цялата тема поне тези 3 изречения:

Ако имате 8 часа работното време – работете 11 часа. Това е вашият дялов капитал в живота. А ако работите 15 часа, ще забогатеете.

бъдат осмислени и хората започнат да го правят. То повярвайте ми разликата ще бъде осезаема! Икономиката ще се вдигне пак на крака.

Аналогията им в момента е: Ако имате 8 часа работа, старайте се поне 8 да се скатаете. Това е вашата цел в живота. Ако случайно се наложи да работите, гледайте да не се уморите.
 
От: От: От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Ти в бизнеса на дезинофрмацията ли си?

Комунизъма е политически и социално движение - проявлението на комунизма в социума е безкласовото обществото, а в икономиката като колективизиъм или обща собственост на факторите на производство, като общата собственост произлиза именно от ЦК на политбюрото. И този въпрос, към Крумов, мисля, че мога и на теб горе долу да ти го задам:


ПП.

Я ме светни какъв мързел и простотия е имало като над 80% от продукта в БГ е дело на частният бизнес?
Каква простотия е имало когато са се пръскали милиони златни левове за образование, благотворителност и редица други социално значими теми?

Алеко Константинов пише Бай Ганьо 1895 - 10 години по късно са дадени 6 милиона като дарение за Софийският Университет.

Моля да пишат само хора, които си имат базови познания по историята - ако не да се по образоват малко!

явно и тук си компетентен, колкото в оценяването на онлайн бизнеси :) със здраве :|
 
От: От: От: От: Предприемачеството и България, които загубихме!

явно и тук си компетентен, колкото в оценяването на онлайн бизнеси :) със здраве :|

Какво да правя всестрана развита личност съм с широко интереси по предприемчаството, бизнес и инвестиции, търсещ проявленията им в миналото и учещ се от уроците на историята - и в добавка, на всичко това правя пари - така, че съм се образовал, а в добавка на това имам дългогодишен опит в 5-те инвестиционни класа (така като те гледам твоят опит е изцяло до някакви сайтчета за реклама/афф) съветвам те и ти да го направиш - защото няма да говориш глупости, в БГ нямало комунизъм, като не си наясно какво е комунизма като термин и какви му са проявленията. А ако се мислиш, че си прав докажи, че съм грешка. Както чаках в другата, тема да ми отговориш на въпросите, но се покри като да не казвам като какво. Какво очакваш как да реагирам, като пишете глупости - да казвам, да бе прави сте или да ви ударя малко груба конструктивна критика белкем да ви дойде акъла?

ПП Съветвам те да се държиш като мъж и ако имаш нещо казвай, а не ми минавай между капките като някоя пикла - в онази тема все още не си отговорил на въпроса ми, а в тази всички, аргументи които съм ти дал не ги коментираш, а ми даваш контра аргумент от другата тема - така, че ако не отговориш, ще приемам, че не си от отбора на мъжете.

Хайде със здраве и на теб.
 
От: От: От: От: От: Предприемачеството и България, които загубихме!

ПП Съветвам те да се държиш като мъж и ако имаш нещо казвай, а не ми минавай между капките като някоя пикла - в онази тема все още не си отговорил на въпроса ми, а в тази всички, аргументи които съм ти дал не ги коментираш, а ми даваш контра аргумент от другата тема - така, че ако не отговориш, ще приемам, че не си от отбора на мъжете.
В детската градина минаваше тоя номер ;)
 
От: От: От: От: От: Предприемачеството и България, които загубихме!

В детската градина минаваше тоя номер ;)

Явно от тогава сме били повече мъжете, от колкото сега.
 
От: Предприемачеството и България, които загубихме!

Баси тъпата тема.

Стегни се малко, Трол. Щом отвори темата за позитивизма - запази си негативните коментари, Мишко.

Извинявам се за офтопика, продължавам да следя темата, като смея да заявя, че взех днешната си доза мотивация от нея.
 

Горе