Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Може да му излезнат криви сметките. Той е мислил че няма да може да се възстановят като е изтрил бекъпите, но не е знаел че имат бекъп на още 1 място, та сайта е възстановен. Сега ще се разчуе и ще замине, ако нямаха бекъпи щеше да успее предполагам. Въпроса е как се таксуват сега тези които рекламират като рекламите им се показват на 2 даже 3 места.
 
Re: От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Това нищо не значи, за да просъществъва тракер трябва да има качествен екип уплодери и енкодери -> без екип да качва контент сам се сещаш какво ще стане с тия "заблудените"...

Победителя в цялата работа е арената.

Мдам арената ще е номер едно и ще има две по малки замунди като потребители който само от време на време я ползват ще си ходят на нета... но като цяло дори сумарно трафика ще им е по малко от преди
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Играе ли парата, идва алчността. То, че е човек от екипа е ясно (някакъв си Break - нито го знам, нито го познавам).
Ще видим какво ще стане с .нет, защото като гледам пичовете от subs.sab няма да пуснат от .net да се свалят техни субтитри, кой ще сваля филми от там.
Обаче мога да кажа, че масово ако .net си работи то хората ще си я ползват. С изключение ако не се направи широка рекламна кампания (предимно във фейсбук), за да се информират хората за смяната на домейна.

Иначе аз тракери изключително рядко ползвам. Само ако трябва да сваля някоя програма, защото в нета и има много и не съм сигурен, кое е най-доброто. За филми предимно
Код:
arena.tv
 
Re: От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Може да му излезнат криви сметките. Той е мислил че няма да може да се възстановят като е изтрил бекъпите, но не е знаел че имат бекъп на още 1 място, та сайта е възстановен. Сега ще се разчуе и ще замине, ако нямаха бекъпи щеше да успее предполагам. Въпроса е как се таксуват сега тези които рекламират като рекламите им се показват на 2 даже 3 места.

Ако още бяхме в ерата на торентите щеше да им е много трудно без бекъп но не невъзможно... Ако не беше останал бекъп съответно базата .... трябва им само системата магнетите щяха да си работят и ще си наскрйепят някакви колкото да закърпят положението докато ъплоудърите започнат да качват...
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

2013-04-17 - Не са слухове и не е майтап - Zamunda ни беше открадната. Съзирамe иронията в това и след време ще се усмихвамe на сполучливите вицове по темата, но сега не ни е смешно.
Дълго време изграждахме защита срещу външни атаки, но пропуснахме да се вгледаме в себе си - грешка която без малко не ни уби и от която дълго ще се възстановяваме.
На 11.04 администратор break имайки достъп до email - а с който се управлява домейна Zamunda.net го прехвърля на друг собственик. Администраторът разполага също с достъп от най-високо ниво до сървърите на Zamunda и копира цялата ни база данни на свои машини. Копирането е поетапно и завършва на 13.04 срещу 14.04 с пълното изтриване на старите сървъри и унищожаване на бекъпите. С това превземането на сайта почти привършва. Остава да прекрати достъпа на модераторите до ресурсите и да изтрие Топ - администраторите. Край!
В сайта видимо нищо не се променя, сътресенията се отдават на поредната нестабилност и единственото, което в началото прави впечатление са безброй постове във важните теми, които греят с "Автор - непознат", тъй като са правени от изтритите администратори.
До този момент никой официално не знае за подмяната. Екипът на Zamunda осъзнава това в ранните часове на 14.04, но вече е късно да се направи каквото и да е.
Въпреки, че на пръв поглед в присвоения сайт всичко е нормално, въпроси все пак възникват, особено след включването на разни "екстри" за които е известно, че Екипът е категорично против. Тези нелогични промени предизвикват въпроси и най-накрая узурпаторът пуска тема и свое становище във форума на Ъплоудерите в откраднатия сайт:

break
"Здравейте приятели, Искам да ви попитам, как може да откраднеш или хакнеш нещо, което си създал? Вярвам много от васне са доволни от управлението на сайта в последно време. Да не говорим за началническото поведение, без да сте длъжни на никого. Не ми харесва как група хора се възползват от вас. Не ми харесва как се пропиляват възможностите на сайта. Колкото и да ви убеждават, че няма начин тази машина да заработи в пълните и възможности, азз мога да ви кажа, че това е лъжа. Има начини и то стотици начини да заработим безпрепятствено. Най-малко трябва да се съмнявате, че това което се случва е с цел да се срине сайта. Напротив, съвсем друга е идеята, и е напълно изпълнима. Възможни са прекъсвания и проблеми със зареждането, това го е имало преди, но скоро ще е история. Постоянно качване/триене, предполагам е повече от досадно, е по-горе обясних колко всъщност начини има да се реши и този проблем! Оставям нещата във ваши и наши ръце, пък вие изберете."

Така признавайки стореното, опитва да търси подкрепа, което изиграва лоша шега. Подкрепа няма! Ъплоудери, ВИП и потребители започват да разменят съобщения и масово да се оттеглят от присвоения сайт. Преводаческите сайтове, категорично отказват техните субтитри да стоят в откраднатата Zamunda. Тези неща са началото на края и стават причина да се наложат буквално шизофренични ограничения, сред които забрана за изпращане на съобщения. Започва безпрецедентен "спам" чрез персонални системни съобщения до всички потребители, виждайки пълното си безсилие да скрие истината. А истината е, че Zamunda се възстанови от пепелта на домейн ZAMUNDA.SE и веселяшкото Zelka.org.
За щастие, бившия колега break не знае, че базата се записва на още едно място. Това ни позволи, макар и трудно да възстановим още вчера, голяма част от унищожения сайт.
Благодаря, че ни последвахте.
Екип
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Нещо не мога да разбера доста неща... зелката.орг е регистрирана преди няколко дни и върви в комплект със замундата.се, който домейн е регистриран още миналата година!

Освен това в замундата.се не ме пуска да се регистрирам, но си влизам с данните от замундата.нет

В .се, има само 1600 торента, а в замунда.нет 120 000. Нали уж имат бекъп в .се?!? Що са само толкова торентите?
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Нова информация по случая: Асен Блатечки откраднал тракера :)
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Гледам и качени нови торенти си има в замунда.нет и линкове за субтитри. И аз не можах да се регистрирам на новия домейн, а с акаунта си от НЕТ не съм пробвал. Мисля да позачакам да видя къде баш ще се избуши кочината
 
Последно редактирано:
От: От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Гледам и качени нови торенти си има в замунда.нет и линкове за субтитри. И аз не можах да се регистрирам на новия домейн, а с акаунта си от НЕТ не съм пробвал. Мисля да позачакам да видя къде баш ще се избуши кочината

Акаунта от .Нет става във .Се, това са идентични сайтове, всичко е еднакво, без броя на торентите и малко други неща, но акаунтите си стават.
 
От: От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Акаунта от .Нет става във .Се, това са идентични сайтове, всичко е еднакво, без броя на торентите и малко други неща, но акауните си стават.

Аз разбирам, че става. Но все пак ще погледма сеира преди да се логна. Странно е, че не може да се създаде нов акаунт.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

От Гарга.биз е изчезнала възможността за пускане на реклами в Zamunda.net. Оттам липсва и Zamunda.se обаче. Всички знаем, че тая рекламна мрежа е на ЛИНКОС ООД, които са реалните собственици на Замунда. Според мен ако там се появи Zamunda.se като опция, това ще е доказателство, че наистина домейнът е откраднат. Преди това аз лично не съм убеден каква е истината. Сърцераздирателни истории за любов и раздяла и скрийншотове могат да се произведат с тонове и това не е никакво доказателство. Според мен промяната на заглавието на темата е прибързана.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

И на кой да вярваме вече?

http://pastebin.com/AnddJ0AY

Скъпи приятели,
През изминалите дни се случиха много неща. Мнозина от Вас си задават различни въпроси и търсят отговорите им в мрежата. Тук ще разберете истината!
Този сайт беше жертва на ръководството си. Алчността и политическите амбиции на някои хора бяха на път да се възползват от широката аудитория на Zamunda.NET и да превърнат Вас потребителите в заложници на амбициозен политически проект.

След вътрешен преврат, тези нечестиви хора бяха отстранени от ръководството на сайта и правомощията им върху цялата система вече не им принадлежат.
Ние не можем да допуснем свободата на п2п обществото да бъде застрашенa и употребена за популистки политически цели.
Новото ръководство се ангажира да се бори с всички налични ресурси за запазване на независимостта на този сайт, неговото статукво и потребители.

Длъжни сме да ви предупредим, че бившата администрация на Zamunda ще се опита по всякакъв начин да попречи на работата ни и да си възстанови „загубеното“.
Тези хора разполагат с достатъчно пари и контакти за да не се откажат в опитите си да придобият отново контрол върху независимия ресурс на сайта и да продължат да го ползват за личните си цели. Te за нас са "група хакери", които ни заливат с ддос атаки, спам и пробват всевъзможни техники в опитите си да пробият обратно.
Нашата мисия е да не го позволим. Ваше пък е решението кого ще подкрепите.

С уважение: Team Zamunda.NET
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Всичките да ги свалят дано
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Колко пари може да се изкарат от сайт с най-малко 500 000 уникални на ден?
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Колко пари може да се изкарат от сайт с най-малко 500 000 уникални на ден?

Много, поне така мисля аз.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

На въпроса как се краде домейн... когато имаш достъп до мейла на който е регистриран се краде супер лесно. И е почти безвъзвратно :) Пък и е интересно дали ще си търсят правата в съда :D войната на тракерите :D Патил съм си по абсолютно същия начин само че ставаше дума за в пъти по-малко пари :) Но пак вътрешен издъни нещата.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

От Гарга.биз е изчезнала възможността за пускане на реклами в Zamunda.net. Оттам липсва и Zamunda.se обаче. Всички знаем, че тая рекламна мрежа е на ЛИНКОС ООД, които са реалните собственици на Замунда. Според мен ако там се появи Zamunda.se като опция, това ще е доказателство, че наистина домейнът е откраднат. Преди това аз лично не съм убеден каква е истината. Сърцераздирателни истории за любов и раздяла и скрийншотове могат да се произведат с тонове и това не е никакво доказателство. Според мен промяната на заглавието на темата е прибързана.

Не е хич прибързана. Брейк си е взел сайта като пич :shock:
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

гледайте коментарите в замунда.нет- хората много ги обичат :D
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Абе и на трите места еднакви реклами се въртят, що така? :rolleyes:
 

Горе