История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

coolice

Owner
Ами от 1998 до наши дни инересно....


http://www.outrider.dk/Google-Algorithm-Changes-1998-2012

Promeni-v-alogritama-na-Google.gif
 
От: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

Много хубава и поучителна графика, cheers.

Всъщност, всички бяха грешки на растежа, но в легендите ще останат Флорида, Кофеин и Панда
 
Аз не съм правил сео по времето на Флорида :) тогава тъкмо се учех как се правят сайтове на събдомейн :)

Кофеина ми беше плюсов ъпдейт в ранкинга на нашите уайт с елементи на грей сайтове :) само дето по време на криза приходите не скочиха толкова колкото ми се искаше...

Пандата - вече имам опит с вадене на наказани от пандата сайтове ама въпроса е струва ли си... май не за всеки проект...
 
От: Re: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

Пандата - вече имам опит с вадене на наказани от пандата сайтове ама въпроса е струва ли си... май не за всеки проект...

Не се занимавам със seo в директния смисъл на думата, така че мнението ми не може да е меродавно, ... но не си струва. Пандата е като бебешка версия на едно Яндекс-чудо, наречено АГС (не като алгоритъм-изпълнение, а като санкции). Та в Яндекс-версията е по-изгодно да преместиш всичко на нов проект, отколкото да се бъхташ да вадиш стария.
 
От: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

Интересно и много поучително.
 
От: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

Безкрайно интересна хронология!
 
От: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

Чудят се вече какво да направят за да спрат спама. Най-новата им приумица е наказание за прекалено SEO (може би въобще за SEO) на сайт ...
 
От: Re: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

Пандата - вече имам опит с вадене на наказани от пандата сайтове ама въпроса е струва ли си... май не за всеки проект...

А може ли споделиш как си успял защото аз от 10 месеца се опитвам да си изкарам един от сайтовете дето ми носеше най-големите приходи от наказанието и все не успявам. :)
 
Re: От: Re: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

А може ли споделиш как си успял защото аз от 10 месеца се опитвам да си изкарам един от сайтовете дето ми носеше най-големите приходи от наказанието и все не успявам. :)

цялосна преработка на структурата на сайта (направих го наново с избягване на авто дубликеита изчистена структура доколкото може) с преотсяване на контента (от две или повече къси статии по смисъл се прави една по дълга) и добавяне на нови... + свежи линкове и чакане да мине следващ панада пъдейт и излизат ... което си е много работа за малко сайтове си заслужава...

може да не е само наказание при теб може да са ти наказали линк партньорите и при силно конкурени думи не може да излезеш отново нагоре защото ти липсва линк джус :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: История на Промените в Алгоритъма на Гугъл 1998 - 2012 - Инфографика

Попаднах на добра книжка за връщане на наказан сайт. Ело линк за сваляне.
 

Горе