КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

И аз продавам чат-пат там, ама тва с имената и телефоните е странно, как пращаш през Еконт с различни имена?

Ползваш един и същ офис на Еконт. Служителите те познават, оборотен си, не искат да търсиш друт Офис - намекваш им това. Най - добре стратегията работи при Франчайзерите, те са най-немърливи и доверчиви - защото живеят от оборота - тоест броят пратени пратки и получените отстъпки, които в повечето случаи са 20-30% от оборота им. Не е за подценяване.............

Взимаш личните карти на роднини и приятели с тяхно доверие - купуваш и няколко апарата........... различни на цвят - другото е до тренинг........

Никой не го боли фара да спазва правилата - ако си оборотен - стига да не му правиш проблеми.
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Като вкарат личните данни от Личните карти в системата на Еконт - те си остават там. като изградиш доверието отиваш и казваш:

Да изпратя пак ако може тези две пратки от името на: Иванка Иванкова - после отиваш и си взимаш парите - като плащаш и няма проблеми - никой не те държи под око............

Дори фактури взимам за фирми, които не са ми работодатели...........

Всички правят компромиси в името на оборота :)
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Сега имам запитване - интересен казус:

"Здравейте, срещнах ваши мнения във форума относно рекламации на уреди и КЗП.Разбрах,че трябва да се води книга за рекламации и регистър. Интересува ме ,знаете ли как се процедира когато продажбите са от онлайн магазин и клиентите са пръснати в страната, тоест нямат физическата възможност за присъствие при завеждане на рекламацията и подписване на протокола при връщане на уреда?
Поздрави"

Физическото присъствие се крие в товарителниците и всякакви документи доказващи, че г-н Иван Иванов ви е пратил за рекламация касетофона си. В Регистъра вписвате номера на Товарителницата и т н............. но внимавайте при един съдебен спор се гледа дори дали има подписи и дати и т н...............на подател и получател............

Физическото присъствие когато е документирано - си е физическо присъствие без аз да съм бил в магазина Ви - вие можете да приемете пратката/рекламацията ми. Защото АЗ съм я пратил с подпис - две имена и дата. Това са официални фактори, за да въведете в действие рекламацията си или да я оспорите ако е извън срока на Давност.
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Подателя АКО иска също може да използва Куриери - за да докаже, че ви е изпратил в Срок дадена рекламация. Защото той я е пратил - а дали вие сте били на адреса или сте спали, закона не го интересува. Тази техника идва от нотариалните покани и призовки - важна е датата на изпращане, не датата на получаване...............

Но повечето клиенти - рекламационери не знаят това и не се възползват от милите куриерски фирми, за да докажат, че в 7 дневен срок са ви върнали Касетофона....това, че куриерите не ви намират на адреса или вие нарочно не си вдигате телефона - закона не го интересува.......... :)
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Колега, ти да не би да си юрист или просто имаш опит с тези неща? Гледам, че си доста запознат :)
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Професионален Онлайн Търговец съм. Изхранвам семейството си с това и съпругата е до мен и носи пратки всеки ден :) продаваме 20-40% продукти-стоки с гаранционни условия и сме има взимане даване с КЗП - Адвокати и всички фактори по системата.

Питайте ме защо: - Защото 30-50% от Онлайн покупките се правят от Тарикати....... не искат да си купят Мобилен от Виваком - купуват го от нас през Продавалника от мен и после се опитват да ме финтират с номера и да ме прецакат............

Границата между Онлайн знаещите клиенти и Онлайн запознатите Търговци е вече невидима...........

Едните купуват заради ниската цена - другите продават заради висок оборот, който Офлайн търговията не може да гарантира.

Разбирате ли, че на 3% от моите лоялни клиенти аз взимам парите предварително - отивам в склада - вадя стоката - продавам я през 3-10% марж и правя хората щастливи........ и си имат Гаранционна карта и касов бон.

Минава време - обаждат се и казват:

- Тостера се счупи..........
Аз питам:
- Пазите ли гаранционната карта. Те............
- Не
Аз........
Ами съжалявам не става нищо............. те започват със заплахи и нерви............. накрая КЗП и документи и накрая АЗ печеля, защото детето им направило от Гаранционната карта рисунка и се опитват да ме финтират мен.................
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Може да мачкаш Продавалника - уязвими са - ако имаш пари и адвокати. Разчитата на това, че сме беден народ. Крият се зад факта, че никой не купува нищо от тях - а те са просто посредник. Закона има за това методика, която не работи без Адвокати и дело.......... добавяте щипка сол от медии, които обичат скандалите - малко червен пипер от Блогъри и Продавалника отива в лайната.......

Интересно ми е как стигна до това заключение?
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Абе КЗП и работят и не работят... Имал съм взимане даване с тях и виждам че има хора там който наистина знаят за какво им плащат заплатите, но има и други който ги е страх да нагазят в дълбоки води и се оправдават с разни глупости.
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Добре де само щото ни е много малък пазара в БГ ли са тия цигании с гаранциите, гаранционни карти и тн?
Щото в ЮК до сега за 7 години на никоя техника купена от магазин или сайт не съм получил гаранционна карта. Връщал съм поне 10 пъти само с касова бележка. Връщат парите и никога не е имало проблем.
Преди да ми кажете, че българина е хитър и ще преебава системата елате да видите кво прават чавовете (белите на соц помощи - бели боклуци) тук.
И пак търговците печелят а надценките в БГ са по-големи от ЮК.
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Добре де само щото ни е много малък пазара в БГ ли са тия цигании с гаранциите, гаранционни карти и тн?
Щото в ЮК до сега за 7 години на никоя техника купена от магазин или сайт не съм получил гаранционна карта. Връщал съм поне 10 пъти само с касова бележка. Връщат парите и никога не е имало проблем.
Преди да ми кажете, че българина е хитър и ще преебава системата елате да видите кво прават чавовете (белите на соц помощи - бели боклуци) тук.
И пак търговците печелят а надценките в БГ са по-големи от ЮК.

Как надценката в БГ ще е по-висока от ЮК?

Нали нещата пристигат от Европа, за нашия смешен пазар отстъпки няма, има обаче допълнителен транспорт от Европата до тук. Отделно нашите цени в повечето случай са същите като там или малко по-високи. Как маржа ще е по-голям тук?
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Пичове, марш ли се пише или марж? Кажете ми, че ще ми се смеят някъде :)
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Пичове, марш ли се пише или марж? Кажете ми, че ще ми се смеят някъде :)
И двете са правилни - едно е изчезвай, другото, марж е икономически термин (второто).

Това по темата ли е? :)
 
От: КЗП наистина работят! Ето моя опит с тях.

Е па я сам от село и ние тука такива работи немаме :) Онзи ден чух един журналист да казва марШ в новинарска емисия, в която ставаше дума за икономика, та се зачудих как е правилно :)
 

Горе