КОЙ КОЛКО СПЕЧЕЛИ ОТ ИНТЕРНЕТ

apostol

New Member
КОЙ КОЛКО СПЕЧЕЛИ ОТ ИНТЕРНЕТ ПРЕЗ 2007 ГОДИНА

Наскоро бе официално оповестено, че през 2007 година приходите от Интернет реклама възлизат на цели 12,5 милиона лева! Очаква се през тази година тази сума да нарасне с 50% - 70%.

По всичко личи, че Интернет се превръща в предпочитания рекламен канал. Защото е най-евтиният! Изглежда, че в обозримо бъдеще Мрежата ще измести напълно телевизията.

Ето как изглежда българската класация за 2007 година:

1. Dir.bg има приходи от 2,7 милиона лева
2. Netinfo.bg е с печалба от 2,3 милиона лева
3. Investor Group- 1,5 милиона лева
4. Economedia- 800 000 хиляди милиона лева.
5. MSKey Group- 600 000 хиляди лева
6. Web Ground- 500 000 хиляди лева
7. Mail.bg- 480 000 хиляди лева
8. Web Media Group- 470 000 хиляди лева
9. Darik Net – 390 000 хиляди лева
10. Всички други - 2,78 милиона лева

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
Любпитно ми откъде ДИР изкарват тия пари? Всичките ми познати полека-лека спряха да го ползват и сега правят по 1-2 хита на година на ДИР-а ... И аз така
 
Имаше някаква мания да се правят блогове в дира.
Пък доста често поне на майка ми, която не разбира доста или в гугъл или в дир.бг влиза и пише примерно ресторанти, хотели и т.н.
 
coolice каза:
на дира маи им е най скъпа рекламата затова :)
Да, дира са си големи и дерат май на импресии ако не се лъха. А нали се знае как летят импресиите като се рифрешват пощите. А тази мания за блоговете на дир-а съм я изпуснал. Иначе аз лично чеквам някои неща там и смея да твърдя че се справят не лошо с бизнеса си.

И да благодаря за поста - доста информационен за обема си. Само където парите ми се виждам много за тук. :wink: Но не е невъзможно. :wink:
 
lyust каза:
Интересно торент тракерите и уарезите дали са включени в тази статистика.
съмнявам се
а и като гледам има и някои сайтове, които не съм чувал или не са много известни...
помислете ли замунда или арената колко печелят :lol:
 
iavor каза:
Любпитно ми откъде ДИР изкарват тия пари? Всичките ми познати полека-лека спряха да го ползват и сега правят по 1-2 хита на година на ДИР-а ... И аз така

АБСУРД е ако тези цифри са верни. До сега трябваше всички да са фалитрали. Сумите са доста доста по големи. Да не говорим за сумата "Всички други - 2,78 милиона лева". То излиза че ги познавам поименно :)) Познавам лично българин от Смолян който има над 500 000 лв за 2007 - сам. Така че тези цифи просто са с порадъци по големи. И то с доста порядъка. Бих определил статистиката като измислена (дано не е от Апостол) и абсурдна.
 
абе да ти кажа и на мен ми се стори много голяма но кой знае, като гледам цените им на рекламата на тези сайтове и трафика който минава от там е възможно но интересно е че не виждам и чак толкова реклама по Дир.бг.

Между другото статистиката не е от Апостолов, публикуваха я преди няколко дни в http://internetreklama.com/

Между другото кой е този сайт от Смолян които прави 500К на година? Да не е Сладур.бг, май собственика беше някъде от провинцията.
 
Autohop.bg каза:
Между другото кой е този сайт от Смолян които прави 500К на година? Да не е Сладур.бг, май собственика беше някъде от провинцията.

бате се скъсам от смех :lol: май не си от тази планета ;)

иначе си прав, това инфо го има и в yvox.net също 8)
 
Ама колеги моля ви се!! Вие не четете както трябва!! Естествено, че приходите от реклама са далеч над 12.5 милиона лева!! Моля ви се четете внимателно :

apostol каза:
.....
4. Economedia- 800 000 хиляди милиона лева.
......

:lol: :lol: :lol:
 
Investor Group и Web Media Group не могат да излъжат колко спечелили защото са качени на борсата и техните отчети са публични и се проверяват така че най-вероятно са спечелили толкова :)
 
Autohop.bg каза:
абе да ти кажа и на мен ми се стори много голяма но кой знае, като гледам цените им на рекламата на тези сайтове и трафика който минава от там е възможно но интересно е че не виждам и чак толкова реклама по Дир.бг.

Между другото статистиката не е от Апостолов, публикуваха я преди няколко дни в http://internetreklama.com/

Между другото кой е този сайт от Смолян които прави 500К на година? Да не е Сладур.бг, май собственика беше някъде от провинцията.

Не си ме разбрал правилно. Мен цифрата ми се струва малка. А за човека от Смолян... казах че е човек който работи абсолютно сам. Мислиш ли че зад сладур.ком седи 1 човек???
 
Moko каза:
Ама колеги моля ви се!! Вие не четете както трябва!! Естествено, че приходите от реклама са далеч над 12.5 милиона лева!! Моля ви се четете внимателно :

apostol каза:
.....
4. Economedia- 800 000 хиляди милиона лева.
......

:lol: :lol: :lol:

Е те такова число нема: 800 000 хиляди милиона лева.
Се съм учил математика амз за такова число не сме учили. знам за хиляди, за милион, за милиард..... ама за 800 000 хиляди милиона лева за 1 път чувам. накой ако може да разтълкува това число.
 
E-Business каза:
накой ако може да разтълкува това число.

много просто - някой като си е играл да ги мисли тези статистики първо е искал да напише хиляди, но после е решил, че е по достоверно да са милиони, но е забравил да изтрие "хиляди" :idea:
 
CrAzY-MaST каза:
E-Business каза:
накой ако може да разтълкува това число.

много просто - някой като си е играл да ги мисли тези статистики първо е искал да напише хиляди, но после е решил, че е по достоверно да са милиони, но е забравил да изтрие "хиляди" :idea:

И последно колко е цифрата?
 

Горе