КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
Учтиво ще помоля този, които пише текстовете на blog. donsoft-bg. com да ми индикира този факт на лично съобщение.

Понеже ще има питания и интерес защо го търся, то първо искам да кажа, че разчитам, че има поне малко доблест и ще се свърже с мен. Аз ще изчакам малко днес, а след това ще кажа и причините, както и ще предприема действия по проблема, който е причина да го търся.

Защо поставям въпроса тук?

Защото съм убеден, че има много реален шанс да е някой от многото предлагащи подобни услуги в този форум.

Очаквам този човек да ми пише в рамките на следващите няколко часа или днешният ден.
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

И понеже сега се сетих:
Тъй като има шанс те да не знаят, че пишат точно за този блог, а да го правят по поръчка на някой, поел ангажимента за оптимизацията му - нека този човек ми пише ако случаят е такъв. Желанието ми е да реша казуса, в който той или те са ме поставили, в един разговор, а не да си играем на кой е по- по- най-...
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Каква поредна форумна драма
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

този човек да ми пише в рамките на следващите няколко часа или днешният ден.

чак ултиматуми :lol: много на сериозно си се взел
защо го правиш след като не казваш нищо?

има телефон в сайта, не можа ли да им се обадиш?
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Сега, нека да ви отговоря и на двамата.
Аз телефон знам, че има и съм се обадил. Обяснил съм проблема, какво ме притеснява и какво очаквам да направят и какво да спрат да правят. След като обаче се замислих, и както е и видно става дума за текстове, реших да се обърна и във форума, тъй като смятам, че шанса да е някой от тук е напълно реален.

Какво имам да му казвам "в повече"? Търся копирайтър, значи е свързано с текстовете, освен ако не са почнали да споделят и да са източник на стари и изпитани рецепти за кисело зеле.

Относно срока - да, прави сте звучи като ултиматум, но всъщност е много по-тривиално. Днес имам повече време за този проблем и искам да пробвам да го реша. От утре ще ми се отвори време да докладвам сайта на Гугъл. Преди да ми разкажете, че е от умрял писмо, ще ви кажа, че не ми дреме. Има някакви морални граници, които не бива да се прекрачват.

В случая фирмата би следвало да предприеме дийствия по решаване на проблема, за който съм ги информирал. Отделно смятам, че е коректно аз да съм положил нужното усилие да се свържа и с човека, който предизвиква проблема. Шанса той да е в основата му, а те да не подозират дори и да си му плащат е меко казано реален.

И да не пропусна: Аз не си правя шеги с работата си. За вас не знам. Радвам се, че написаното от мен ви развеселява като "поредна форумна драма". Въпреки това смятам, че съм се изразил достатъчно възпитано, културно и деликатно. Разбира се, имах избора да го направя във форумен стил от типа: "Шшшш, тоя драскач дето пише на тия льольовци текста да вземе да ми пише, че ми писна от шматки дет са имат за големите писатели тука и дращат за по 2лв глупости", но просто това не съм аз. Съжалявам, ако този факт разочарова някой.
 
Последно редактирано:
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Яом пускаш тема, обяснявай и за зрителите. Да не се чудим кво става и къв е проблема
Сега, нека да ви отговоря и на двамата.
Аз телефон знам, че има и съм се обадил. Обяснил съм проблема, какво ме притеснява и какво очаквам да направят и какво да спрат да правят. След като обаче се замислих, и както е и видно става дума за текстове, реших да се обърна и във форума, тъй като смятам, че шанса да е някой от тук е напълно реален.

Какво имам да му казвам "в повече"? Търся копирайтър, значи е свързано с текстовете, освен ако не са почнали да споделят и да са източник на стари и изпитани рецепти за кисело зеле.

Относно срока - да, прави сте звучи като ултиматум, но всъщност е много по-тривиално. Днес имам повече време за този проблем и искам да пробвам да го реша. От утре ще ми се отвори време да докладвам сайта на Гугъл. Преди да ми разкажете, че е от умрял писмо, ще ви кажа, че не ми дреме. Има някакви морални граници, които не бива да се прекрачват.

В случая фирмата би следвало да предприеме дийствия по решаване на проблема, за който съм ги информирал. Отделно смятам, че е коректно аз да съм положил нужното усилие да се свържа и с човека, който предизвиква проблема. Шанса той да е в основата му, а те да не подозират дори и да си му плащат е меко казано реален.

И да не пропусна: Аз не си правя шеги с работата си. За вас не знам. Радвам се, че написаното от мен ви развеселява като "поредна форумна драма". Въпреки това смятам, че съм се изразил достатъчно възпитано, културно и деликатно. Разбира се, имах избора да го направя във форумен стил от типа: "Шшшш, тоя драскач дето пише на тия льольовци текста да вземе да ми пише, че ми писна от шматки дет са имат за големите писатели тука и дращат за по 2лв глупости", но просто това не съм аз. Съжалявам, ако този факт разочарова някой.
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Проблема е прост, тривиален и често срещан. Те плащат на някой да им пише текстове. Този някой е "дал всичко от себе си" в това да изкопира текстове писани от мен. Дори не е преразказал, а само е сменял тук-таме по някоя дума и то не с друга, а като словоред. Резултат - 98-99% съвпадение с моя. Текстовете ми са публикувани 2-4 месеца преди техните, има си ауторшип на блога, линкове и споделяния, както и много други "следи", по които е видно кога е пуснат текста от мен.

Да, на ясно съм, че няма как да се измисли топлата вода, но текстовете касаят теми писани на база опит, начин на направа на нещо, тестове и тн. С други думи - ако се занимаваш истински в тази сфера, то можеш да го напишеш и със собствени думи. Да, но тук не е така.

Не съм крил - много от нещата, за които пиша съм и чел и търсил инфо в мрежата за да видя и други как са давали решение по дадена тема, но да копирам не съм си позволявал. И понеже преди няколко години един дребен тарикат ме беше докладвал, а всъщност той беше този, който краде, то от опит знам, че да докладваш съдържание работи. При това бързо и болезнено. А после преразглеждането си е чиста мъка. Да, тогава си доказах правотата, но какво от това. Именно по тази причина ще си пусна докладите сега, а те ако могат да докажат, че това съвпадение 98-99% е случайно, непреднамерено и просто на базата на телепатия са получили включване, пък било то с 3-4 месеца закъснение - аз съм ок.

Както казах - свързах се с тях, изчаках повече от седмица, но виждам, че нямат желание да променят нищо. В същото време очевидно са уведомили и този, който им ги пише, защото той е озарен от нова идея - не копира статиите една по една, а събира по 2-3 на една и съща тема, отново взети от мен и ги пуска като 1 при тях. Сигурен съм, че дори се радва колко е умен, защото пък те му плащат повече за по-дългите текстове.
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

И защо си решил, че плащат на писач а не, че те лично копират статиите? Аз не вярвам, според мен собственика си краде статиите и грам не му пука
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

И защо си решил, че плащат на писач а не, че те лично копират статиите? Аз не вярвам, според мен собственика си краде статиите и грам не му пука

Не съм 100% убеден, за това и попитах. Напълно е възможно да е така, както ти казваш. Реално няма значение много. Чух се с тях, потресен съм от начина на изказ и държание по телефон с някой, който дори не знаят за какво се обажда. Вярно и аз съм от Плевен, и може би за това почти разбрах този ловешки игральон какво ми говори, ама не е това начина...

Писах тук може би воден от надеждата, че е копирайтър с повече багаж над раменете и ще се вземе в ръцете. Щото този от фирмата - не му възлагам надежди. А не е начина по обратния ред и да си доказваме разни неща. Защото ако пък знаят аз от две шепи пръст колко кофи кал мога да забъркам...

Както казах - ще докладвам съдържание. Колкото пъти е нужно, докато не ги изхвърлят от индекса. Тогава ще започне да му дреме.
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

в последните 4-5 статии има ли 98-99% съвпадение?
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Трябва да ровя и да вадя кое от къде. Най-очевадно е в статиите до септември, които са пускани. Последните не съм ги ровил да ги чета и проверявам.
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Знаех си, че е някой от тук! Бива некоректност и липса и на доблест да си кажеш, когато те търсят с цел да се разберете като големи хора...
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46917
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Пак си много търпелив, някой хора досега да го бяха докладвали.
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Ами нали си казвам все, че може да не е умишлено. Случи ми се подобно нещо преди няколко месеца, подходих пак така- обадих се, обясних, предложих да свалят текста или да сложат линк, тъй като беше копирана новина пак 99% съвпадение. Хората сложиха линк, извиниха се... Все пак, който не работи, той не греши. Ама стар потребител тука, не знам. Интересно дали ще се включи, защото имам подозрение, че е дори по-грозно и ги стриже за оптимизиране, а го кара по тъча, те цакат конти и за това и не знаеха за какво говоря... Ама хайде да видим дали ще се обади поне тук, където си се крие зад анонимността на ника.
 
От: КЪМ КОПИРАЙТЪРИТЕ: Кой пише текстовете за блога на...?

Какво се заниамваш.
Трябвало е скрийншотове + заверка от нотариус , после ги ребриш яко и това е.
Само от тояга разбират тези.
 

Горе