Каква безплатна система за форум да използвам ?

galinstefanov

Well-Known Member
Въпроса е ясен, ориентирал съм се към безплатните варианти PHPBB и MyBB.Пускам темата за да събера мнения и на други съфорумци.По принцип ми харесва много системата, която ползва предприемача, но като за начало съм планирал бюджета за сайта да отива другаде и се опитвам да се огранича поне от към закупуването на лицензи.

Поздрави,
Г.Стефанов
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

---phpBB---
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Предлагам ти SMF. Системата е надеждна, лесно се правят промени по дизайните за нея, лесно управление на съдържанието и елементарен потребителски интерфейс.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Тоя SMF съм останал с много кофти впечатления заради шаблоните, които съм виждал по разни сайтове... не ми изглеждат никак user friendly.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Punbb - може да го поразгледаш
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

phpBB има най-добра поддръжка от безплатните и според мен е най-правилният избор.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

SMF и PhpBB една от двете.. която и да избереш, няма да сгрешиш ;)
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

SMF ми харесва повече, затова форума ми е с нея. Намерих си подходяща тема с повече възможности и си я преработих. Досега не съм открил нещо куцащо.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Ако ще използваш phpBB3, инсталирай най-известната тема (шаблон) иначе, ще имаш трудности по редакцията на файловете след това. В случай, че бързаш пусни prosilver и само прехвърли профилите в ляво и после допълвай модификации. Почти 99% от тях за за този стил. Избереш ли нещо шантаво, ще си биеш главата.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Ако ще използваш phpBB3, инсталирай най-известната тема (шаблон) иначе, ще имаш трудности по редакцията на файловете след това. В случай, че бързаш пусни prosilver и само прехвърли профилите в ляво и после допълвай модификации. Почти 99% от тях за за този стил. Избереш ли нещо шантаво, ще си биеш главата.
Напълно подкрепям,най-добрата дори и от платените дори и само заради една функция- Първото непрочетено мнение като цъкнеш на тази връзка и те отвежда до първото непрочетено мнение ,а не както е тук да скролваш и да се чудиш кой е писал последно
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Phpbb, лесна за инсталация, лесна за поддръжка :) Супер е
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Ако трябва да се избира между phpbb3 и mybb, определено по-добрия избор е phpbb3.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Ако трябва да се избира между phpbb3 и mybb, определено по-добрия избор е phpbb3.

Да, ама продължава да не чете адреси на кирилица. Докато повечето софтуери вече нямат проблеми с такива адреси.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Да, ама продължава да не чете адреси на кирилица.
Я обясни по-подробно, че така нищо не се разбира. Да не би да говориш за домейни на кирилица? За първи път чувам за подобен проблем.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

http://снимки.вискяр.com/albums/userpics/10002/Galta_vodna_liliyaa_cvyat.JPG

Ако на този адрес сложа съответните тагове, в този форум или SMF форум ще се покаже картина. Ако го поставя в phpbb форум ще излезе само текст.
Дори без тагове - тук е жива връзка, а там си е гол текст.
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Незнам дали съм те разбрал ама и моя форум е на кирилица домейна и нямам проблеми
виж тук :)
PHPbb3 e ;)
 
От: Каква безплатна система за форум да използвам ?

Я обясни по-подробно, че така нищо не се разбира. Да не би да говориш за домейни на кирилица? За първи път чувам за подобен проблем.

има предвид, че линковете на кирилица не са активни в пхпбб

това работи във SMF и Вбюлетин

[имг]http://снимки.вискяр.com/albums/userpics/10002/Galta_vodna_liliyaa_cvyat.JPG[/имг]

а във пхпбб трябвало да е така

[имг]http://xn--h1aafhdx.xn--b1amgyd9f.com/albums/userpics/10002/Galta_vodna_liliyaa_cvyat.JPG[/имг]

примера по-горе е за картинки, но същото се отнася за линкове и т.н.
 

Горе