Каква е драмата на хората с това 5G? И що за мозъци го връзват с COVID-19?

$INeed$

Well-Known Member
Днес попаднах на една група във фейса: https://www.facebook.com/groups/316274899061448 - която никак не е малка, а и даже бях поканен. Четох, ясно хората не искат да светят на тъмно. Но така ли е наистина. Видях доста противоречиви неща, като това, че това 5G има пряка връзка с COVID-19, като се изразява в това, че ще ни отслаби имунитета и ще направи по уязвими.

Някой по-вещ в това има ли някакво становище и ако може да го подкрепи с аргументи. Не че нещо, но аз съм против от гледна точна на това, че дори още не съм си взел 4G картата си и се чувствам повече от доволен от каквато и да е връзка. Технически, ако има по-силен нет, явно ще вдигнат честотата. Нали? И ще увеличат може би и броя на предавателите, ако не се лъжа.

Тук също има интересни становища: bnt.bg/bg/a/mitove-i-legendi-za-5g-mrezhata - но според мен е нужно да минат някакви тестове, измервания, референдум и чак тогава да се даде зелена светлина на такова мащабно нещо.

И да му мислят тия, които още не са се умножели: news.bg/int-politics/gratskiyat-grad-kalamata-sprya-5g-mrezhata-si-zaradi-strah-ot-sterilitet.html
 
Днес засегнахме темата в другата тема, незнам дали засече нещо в цялата лавина от глупости там днес :) И на мен ще ми е интересно, че излязаха кадри от пристанище Варна където първо се монтират. Аз повече деца няма да правя, ама все пак....


Днес попаднах на една група във фейса: https://www.facebook.com/groups/316274899061448 - която никак не е малка, а и даже бях поканен. Четох, ясно хората не искат да светят на тъмно. Но така ли е наистина. Видях доста противоречиви неща, като това, че това 5G има пряка връзка с COVID-19, като се изразява в това, че ще ни отслаби имунитета и ще направи по уязвими.

Някой по-вещ в това има ли някакво становище и ако може да го подкрепи с аргументи. Не че нещо, но аз съм против от гледна точна на това, че дори още не съм си взел 4G картата си и се чувствам повече от доволен от каквато и да е връзка. Технически, ако има по-силен нет, явно ще вдигнат честотата. Нали? И ще увеличат може би и броя на предавателите, ако не се лъжа.

Тук също има интересни становища: bnt.bg/bg/a/mitove-i-legendi-za-5g-mrezhata - но според мен е нужно да минат някакви тестове, измервания, референдум и чак тогава да се даде зелена светлина на такова мащабно нещо.

И да му мислят тия, които още не са се умножели: news.bg/int-politics/gratskiyat-grad-kalamata-sprya-5g-mrezhata-si-zaradi-strah-ot-sterilitet.html
 
Днес засегнахме темата в другата тема, незнам дали засече нещо в цялата лавина от глупости там днес :) И на мен ще ми е интересно, че излязаха кадри от пристанище Варна където първо се монтират. Аз повече деца няма да правя, ама все пак....
Изпуснал съм го, там текат много мнения. Просто трудно намирам време да изчета всичко. Ясно, значи ще сме стерилни, като тия по северните държави. :) Все по-близо сме до Европа. Там по други линии са стерилни, но карай. :) И какъв е този неясно за мен желание да имаме 5G мрежа? Какво точно еволюционно ни чака с нея. IOT ли? Както казваше един приятел "Сами ще се затрием" :)
 
Ето един интересен материал на доц. Данков, който ми е преподавал и е много интелигентен човек - цък. Има реални измервания на базови станции на блокове в Студентски град. Не става въпрос конкретно за 5G, но ниските честоти са по-вредни.
 
Коментарите в групата са основно че 5G пържел мозъци ... а аз да попитам как коментиращите в групата са вече с изпържени мозъци при положение че 5G все още няма налично. :)
 
И генитали, брат, не забравяй и гениталите....пържело плувците, мори птици, отслабва имунитета, прави хората нервни и постоянно с главоболие....и куп други такива. Та се чудя аз, къде е истината. Това животно не е ли тестване, правено измервания и прочие, за да се въведе.
 
В самото начало на развитието на епидемията Ковид-19 много наблюдатели забелязаха, че град Ухан е не само научният център по вирусология, но и най-развитата 5G мрежа в Китай, с която много теоретици на конспирацията имат доста лоши подозрения. Оттук се роди идеята, че Covid-19 и 5G са свързани по някакъв начин. Понякога се изразява дори абсолютно радикална версия, че изобщо няма Covid-19 и има само 5G мрежа, която контролира хората и имитира техните симптоми на заболяването.


Ако изхвърлим бла-бла-бла за „тънки планове“, тогава единственият факт, който изглежда е в полза на тази версия, е, че картата на огнищата на коронавируса силно корелира с картата на разпространение на 5G.
5g-map.jpg

Тоест, по някакъв начин съвпадна, че колкото по-разпространен е коронавирусът в една или друга местност, толкова по-голяма е вероятността тази зона да е с 5G по-висока от останалите по отношение на броя на кулите:

5g-pilons.jpg
Възможно е причината за това наистина да е връзката между вируса и новите мрежи, но най-вероятно тази корелация е свързана изключително с населението в региони, засегнати от епидемията.

Вирусът първо се разпространява къде? Вирусът се разпространява в транспортни възли, на места със специално задръстване / пресичане на населението. И къде на първо място поставят кулите на новото поколение клетъчни комуникации? Точно така - те са поставени на абсолютно същите места, където хората бързат по цял ден.

Въз основа на гореизложеното някаква връзка между Covid-19 и 5G не може да бъде доказана - аргументите са доста слаби. Освен това сред теоретиците на Covid-19 = 5G хора с нормално образование нищо не се случва и всичко, което могат да предложат на обществеността, е да размахват пръсти,разтягат лукуми в YouTube и да четат на глас текстове на други хора, същността на които е извън обсега на бедните.

От средата на миналия век физиолозите познават такова явление като ефекта на Фрей или слуховия ефект на микровълновата. Той се състои във факта, че човек възприема радиовълните с определени честоти като звук. Тоест, вълната действа директно върху рецепторите на слуховия апарат и по-точно активира специфични протеини на канала върху мембраните на рецепторните клетки, които започват да изпомпват йони в / изход и електрически ток преминава през мембраната. В резултат на това човек започва да чува звук, който го няма.

Единствената разлика между всички тези фотоактивирани протеинови канали един от друг са честотите на електромагнитния спектър, на който те реагират: някои реагират на светлина с дължина на вълната 700 nm (ние я възприемаме като червена), други реагират на дължина на вълната от 400 nm (възприемаме я като лилаво), накрая, третият, протеиновите канали на слуховите рецептори, реагират на дължината на вълната от милиметровия обхват - именно тази вълна дава ефекта на Фрей. И същата вълна се използва в 5G мрежи.

Чисто теоретично можете да вземете такава честота на клетъчната мрежа, че кулата ще предава сигнал на абоната директно към главата, заобикаляйки телефона и тъпанчето, обаче, как е всичко това свързано с вирусите?

Теории много, а доказателства?

Извинявам се за спама.
 
Карикатура от 1900 година, плашеща хората, че електричеството ще изтреби човечеството. Сигурно сте я виждали :)

91c93ca0731555423e900e0b5c5d2879.jpg


Иначе колкото и голяма стъпка да е интернет за човешката цивилизация, за съжаление глобалната мрежа даде гласност и на всичкото идиот, дебил и кретен, което съществува. Вчера четох във ФБ конспирация, че коронавирус всъщност не съществува :)
 
Има много научни изследвания, които доказват, че радиовълните са вредни (наскоро слушах такава лекция, която беше изнесена не е от някакъв тъпанар в интернет, а от университетски преподавател). Въпросът е в това колко вредни са на практика, а този въпрос е общо взето субективен, защото няма критерии по които да се изчисли. А и трудно се анализира ефекта върху толкова сложен организъм като човешкият - той може да поеме голямо количество вредно въздействие и въпросът е доколко, без да се разстрои дейността му (да се увредиш трайно).

По отношение на 5G, то си спомням информация за вредата от микровълновите печки. Четох (в научно-популярна литература, която не е от интернет), че изпускането на микровълните води освен до стерилитет, така също и до проблеми със сърцето. На практика 5G си е една отворена микровълнова печка, която за щастие е по-далеч от вас.
 
Ето ви и мутирал коронавирус, от лъчение на 5G
 

Прикачени файлове

  • 116557151_4471507459534000_3974322081508854595_o.jpg
    116557151_4471507459534000_3974322081508854595_o.jpg
    67.3 KB · Преглеждания: 10
Имало е една статия от изследване за връзката между 5G и коронавирус на този адрес: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32668870/ Вижда се, че статията е изтеглена и в заглавието има WITHDRAWN. Може да се види обаче в уеб архива: https://web.archive.org/web/20200722024413/https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32668870/
Ако линка нещо не работи, пишеше това:

1596444352963.png
 
Карикатура от 1900 година, плашеща хората, че електричеството ще изтреби човечеството. Сигурно сте я виждали :)

91c93ca0731555423e900e0b5c5d2879.jpg


Иначе колкото и голяма стъпка да е интернет за човешката цивилизация, за съжаление глобалната мрежа даде гласност и на всичкото идиот, дебил и кретен, което съществува. Вчера четох във ФБ конспирация, че коронавирус всъщност не съществува :)
Абсолютно същото са си мислили хората тогава по отношение на ренгеновите лъчи - че са изключително вредни. И докато са ги предлагали на простосмъртните за медицински цели, то американският президент не е бил подложен на подобна процедура, въпреки че е имал спешна нужда от това - трябвало е да се види къде е заседнал куршумът, за го извадят...

От друга страна Мария Кюри, която е изследвала радиоактивността на елементите си е носила ампула с радий като талисман. Накрая е умряла от лъчева болест в ужасни мъки. За съжаление не се е намери преди това карикатурист, който да нарисува подобна картина, но по отношение на радиацията, че да я уплаши.

Но честно казано не виждам връзка нито на това което казах, нито на споменатата карикатура с темата. Може ли допълнителни разяснения, или просто трябва да помолим Blinki да раздели темата, както е редно?
 

Горе