Каква е разликата между бедните и богатите?

От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Комплексите са в повечко май ми се струва, можеш да сереш на воля кой те е спрял.
Относно обидната квалификация, нито ме познаваш нито нищо въздържай се от подобни изрази по мой адрес.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Комплексите са в повечко май ми се струва, можеш да сереш на воля кой те е спрял.
Относно обидната квалификация, нито ме познаваш нито нищо въздържай се от подобни изрази по мой адрес.

От кво се засегна бе интелигент, чувството за хумор е добра оценка за сивото вещество... Казах го ясно, щом се смяташ за голям капацитет искам да видя от тебе само умни теми и коментари, давай ти си на ход
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Усрахме темата, съжалявам за кУето явно некъв комплекс съм събудил в теб за малоценност, аз спирам оти ми е малко мозъка и пред твоите остроумни шеги не мога да блесна признавам си:)
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

В България няма натурални богаташи. Поради няколко причини:
- нямаме аристокрация. Последната таква по нашите земи беше избита или смазана по времето на комунизма.
- няма хора направили много пари с интелекта си. Просто защото тук интелекта не се цени и съответно не се заплаща за него.
- няма стари фирми. Примерно бранда Bushmills прави уиски от 1602 г. Цялата област там се занимава с производството на този елексир. Представете си за какви традиции, опит, ноу-хау и пазари става въпрос за повече от 400 години.
- мутрите и политиците са се сляли в хомогенна маса и държат всички по-големи поръчки и обекти. Ако решите да се намесите в някой печеливш бранш очаквайте борцата да ви почука на врата. Няколко пъти са ни посещавали. Или са посещавали наши приятели. На теория рекет няма, но на практика няма за дребния бизнес.
- лиспват закони, а тези, които ги има се заобикалят от избрани. Така някои играчи се възползват от предимства, които вас могат да ви съсипят. Конкуренция в такава среда е невъзможна.
- изкривен морал. Тук, ако си натрупал честно или случайно пари е по-добре да се скатаваш. Иначе завистниците и мутрагена ще ти направят голяма мръсотия.

От както сме в ЕС поне едно нещо се промени (освен, че всеки може да си грабне шушляка и да си опита късмета на запад). Дойдоха бели западни фирми, които, ако разберат, че имаш акъл, са склонни да ти дават 2-3 000 лв. На по-прогресив мениджъри заплащането може да стигне до 10-12 000 лв месечно. Тези заплати не могат да направят някой богаташ, но поне ще е доста над средното ниво. Но определено се иска яко бачкане, за да си заслужиш парите.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Усрахме темата, съжалявам за кУето явно некъв комплекс съм събудил в теб за малоценност, аз спирам оти ми е малко мозъка и пред твоите остроумни шеги не мога да блесна признавам си:)


Съвест :) Това е интересно. Ти не си виновен за насоката, която подхвана blaster.
И, аз съм от хората, които са чели доста твои мнения с много прецизно чувство за хумор. Това не е комплимент и вероятно не е за тази тема, но искам да кажа/напиша, че именно коментарите на хора като теб за мен са много показателни и обективни.
Не се отказвай толкова лесно да спориш. Винаги може да се връща и обръща по контекста на дадена тема, ако наистина ти се занимава и си добър в реториката ;)
Благодаря ти, че и ти си се притеснил за неотброяването на мои мнения, но както обясних вече, това за мен не е от значение.
Тук съм за да научавам определени неща. Дори съжалявам, че не пишеш повече по темите.
Взимай пример от троловете. Сигурна съм, че имаш какво да кажеш за много неща. И то по интересен начин.
:clap:

Аз искам да разбера богатите в кои форуми пишат? Да ги питам: първо, второ, трето като подкарване на автомобил, как и какво се прави... any ideas?

...
От както сме в ЕС поне едно нещо се промени (освен, че всеки може да си грабне шушляка и да си опита късмета на запад). Дойдоха бели западни фирми, които, ако разберат, че имаш акъл, са склонни да ти дават 2-3 000 лв. На по-прогресив мениджъри заплащането може да стигне до 10-12 000 лв месечно. Тези заплати не могат да направят някой богаташ, но поне ще е доста над средното ниво. Но определено се иска яко бачкане, за да си заслужиш парите.

Още един фен на якото "бачкане" и кацналите от някъде с куфарчета и пачки, които раздават...
Нямам думи.
Дай ми пример, защото аз се сещам за няколко бивши съученички счетита, които почнаха по Бриколаж и Метро и т.н. Еми факт изкривяват се от бачкане. Даже нямат време деца да родят и какво? Да не мислиш, че са богати?
 
От: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

И, аз съм от хората, които са чели доста твои мнения с много прецизно чувство за хумор. Това не е комплимент и вероятно не е за тази тема, но искам да кажа/напиша, че именно коментарите на хора като теб за мен са много показателни и обективни...
Не се отказвай толкова лесно да спориш. Винаги може да се връща и обръща по контекста на дадена тема, ако наистина ти се занимава и си добър в реториката ;)....

Благодаря оценявам твоето мнение, аз почти не влизам във форума честно казано бачкам здраво за 1-вия милион;), та нямам време много, много за реторика, а и в писането съм слаб.
А за спора, не ,че се отказвам, а следвам примера на един член на форума мисля, че байдан беше или нещо такова та в подписа му стои сайт със звучното име "неоспорвайглупца.com":mrgreen:.
 
От: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Съвест :)Аз искам да разбера богатите в кои форуми пишат? Да ги питам: първо, второ, трето като подкарване на автомобил, как и какво се прави... any ideas
Тука сме богаташите, набарала си форума, пък аз съм баш ташаклия само трява ми набараш гъдела
 
От: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Благодаря оценявам твоето мнение, аз почти не влизам във форума честно казано бачкам здраво за 1-вия милион;), та нямам време много, много за реторика, а и в писането съм слаб.
А за спора, не ,че се отказвам, а следвам примера на един член на форума мисля, че байдан беше или нещо такова та в подписа му стои сайт със звучното име "неоспорвайглупца.com":mrgreen:.

Радвам се, че го оценяш :)

То има и виц, но да не се обидят хората ...

- Как успяваш да запазиш спокойствие и винаги да си сигурен в мнението си?
- Не споря с глупаци!
- Това не е възможно! Как може да не спориш?
- Щом казваш, значи не е възможно. Добре.
:|
 
От: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Тука сме богаташите, набарала си форума, пък аз съм баш ташаклия само трява ми набараш гъдела

Изгубени в превода :-o

Не търся богаташи. Искам съвсем законно аз да стана богата кака. И с много бачкане става. Но да ми кажат къде да отида, за да си покажа безценния интелект и да ми дадат 2-3-5 000 ей така 8) Колко килограма череши на седмица трябва да набера за тази сума или друго, ако е нужно?
 
От: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Изгубени в превода :-o

Не търся богаташи. Искам съвсем законно аз да стана богата кака. И с много бачкане става. Но да ми кажат къде да отида, за да си покажа безценния интелект и да ми дадат 2-3-5 000 ей така 8) Колко килограма череши на седмица трябва да набера за тази сума или друго, ако е нужно?

Винаги съм готов да помогна на жена, кажи какви интереси имаш, какво те влече и какви са ти способностите за тази цел и ще ти дам опорна точка
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Не мисля, че отговорът ми е толкова остроумен, но мерси за оценката.
Аз съм от хората, които обичат да им се обяснява простичко и с примери.
Не знам по Добрич как са, но по повечето села и земите около тях пустеят и не виждам по външни белези да просперират и да са богати.
Напротив, голяма част от хората излизат в чужбина, за да работят и да "забогатяват" със здравото бачкане. Колко забогатяват и то там е друг върос.
Не може да е толкова лесно да си направиш собствен бизнес и от утре да започнеш да богатееш. Не става просто. Трябва ресурс и възможност. Толкова е трудно, че ако зависеше само от работоспособност и кой колко декара домати може да прекопае щяхме да се разберем.
Бизнес за какво? Финансово независим лесно се става единствено като крадеш, а не като продадеш една ябълка или щайга, а после вложиш спечеленото в дърво с ябълки и изведнъж компанията ти станала "Епъл".
За това не харесвам теоретиците.
Представата ми за ученето е различна от това което знам за ерудираността, да. Но това не означава, че решавайки да учиш и кандидатстваш медицина ще успееш да се изучиш. Чисто физиологично мозъкът ти е ... "изхабен". Баба ти или родителите ти как се справят с компютрите? В този смисъл, не че е лошо, но няма как до безкрай да успяваш да се научиш на нещо.
Който може и има възможност не пречи, но .... сетих се наскоро като разговарях с една жена на 30 + която е била добра програмистка, но сега вече не се занимава с програмиране. Питам я "Защо?" (т.е. това не й е професията от която да богатее), и тя обясни, че само като наблюдавала и имала впечатления от младите си колеги ... не може да ги стигне дори да чете денонощно. Мозъците им са устроени по друг начин сякаш- бръсначи, машини.

Накрая, аз съм от онези хора, които съм видяла много повече богати, които са станали богати не със здраво бачкане, отколкото такива, които са се гърбили цял живот и продължават и след пенсия, но просто не могат да си създадат собствен бизнес, защото вероятно са ... с недостатъчно креативно и вдъхновено мислене, опит и добри и точни близки за "съпорт" и ще си останат само с якото бачкане.

За това, ако може по-конкретни примери и съвети от забогатяли :twisted: с "акцент" на вида "бачкане", за да съм сигурна, че ако от другата седмица отивайки да бера череши аз при всички положения ще забогатея берейки ги ден и нощ, докато започнат да ми викат Каси-Черешата 8) ще забогатея немедлено!


От изписаното до тук ще направя следното заключение : ти си човек , който едновременно казва как НЕМОЖЕ и как НЕЗНАЕЛ кое как се правело , но пък има много ясна и категорична позиция за обратното :D ахах
Истината е ,че всичките тея неща бих ти ги разказал и бих те убедил в обратното но нямам време да пиша глупости .

Самото ти мислене не е правилно : ти мислиш че се става богат като някой трябва да ти ДАДЕ , че някой трябва да ти каже направи A-B-C и ще ти дам еди си какво или иначе казано не мислиш какво Ти ще дадеш или какво Ще дадеш сама на себе си и колко за да станеш богата . Мислиш като работник

Успелите хора ,които аз познавам са такива които работят по 6 дена в седмицата по 12+ часа и забележи - сами не позволяват на СЕБЕ си да почиват поради простата причина ,че гонят определена цел .

Ако имаш желание мога да ти разкажа много неща но нека бъде на лично , не смятам че хората са длъжни да четат други недообмислени изказвания ;)

Поздрави !
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

От изписаното до тук ще направя следното заключение : ти си човек , който едновременно казва как НЕМОЖЕ и как НЕЗНАЕЛ кое как се правело , но пък има много ясна и категорична позиция за обратното :D ахах
Истината е ,че всичките тея неща бих ти ги разказал и бих те убедил в обратното но нямам време да пиша глупости .

Самото ти мислене не е правилно : ти мислиш че се става богат като някой трябва да ти ДАДЕ , че някой трябва да ти каже направи A-B-C и ще ти дам еди си какво или иначе казано не мислиш какво Ти ще дадеш или какво Ще дадеш сама на себе си и колко за да станеш богата . Мислиш като работник

Успелите хора ,които аз познавам са такива които работят по 6 дена в седмицата по 12+ часа и забележи - сами не позволяват на СЕБЕ си да почиват поради простата причина ,че гонят определена цел .

Ако имаш желание мога да ти разкажа много неща но нека бъде на лично , не смятам че хората са длъжни да четат други недообмислени изказвания ;)

Поздрави !

Защо на лично? Давай тук публично всички да разберем шефчетата как мислят, за работниците очевидно се вижда.
И не обичам, хора, които ...промил не са успяли да схванат какво мисля, да заявяват аз как мисля. Нека уточняват: Аз мисля, че ти така мислиш, защото аз съм ... Стлина-отворкото-мислител, примерно и знам кой как мисли.
Успелите хора, които ти познаваш, но очевидно не си сред тях може и да работят по 24/7 но това не ги прави богати, а изгърбени от работа.
Елементарен пример не можеш да дадеш за успял в този и този бизнес така и така е станал с якото бачкане, а просто цъкаш по клавиатурката.
И накрая, аз не просто мисля и искам, а КОПНЕЯ да дам нещо, за да стана богата, ама не като роб/иня и на процент, ако ме разбираш.
Така или иначе не си интересен. Пробвай с други желаещи. Поздрави и от мен.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Защо на лично? Давай тук публично всички да разберем шефчетата как мислят, за работниците очевидно се вижда.
И не обичам, хора, които ...промил не са успяли да схванат какво мисля, да заявяват аз как мисля. Нека уточняват: Аз мисля, че ти така мислиш, защото аз съм ... Стлина-отворкото-мислител, примерно и знам кой как мисли.
Успелите хора, които ти познаваш, но очевидно не си сред тях може и да работят по 24/7 но това не ги прави богати, а изгърбени от работа.
Елементарен пример не можеш да дадеш за успял в този и този бизнес така и така е станал с якото бачкане, а просто цъкаш по клавиатурката.
И накрая, аз не просто мисля и искам, а КОПНЕЯ да дам нещо, за да стана богата, ама не като роб/иня и на процент, ако ме разбираш.
Така или иначе не си интересен. Пробвай с други желаещи. Поздрави и от мен.

Ти май от време на време си противоречиш. По-горе пишеш, че и с яко бачкане става, а после, че с яко бачкане само се гърбиш. Якото бачкане не е само копане на картофи и бране на череши. Като искаш много пари за твоя безценен интелект стани системен администратор на cisco. Цял ден седене на 1 стол, пък и много пари дават. Хората с работническо мислене като твоето трудно ще забогатеят. Хайде стига толкова от мен, че темата е не как се забогатява, а каква е разликата между бедни и богати. BTW разликата между бедните и богатите е мислене, като твоето.
 
От: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Изгубени в превода :-o

Не търся богаташи. Искам съвсем законно аз да стана богата кака. И с много бачкане става. Но да ми кажат къде да отида, за да си покажа безценния интелект и да ми дадат 2-3-5 000 ей така 8) Колко килограма череши на седмица трябва да набера за тази сума или друго, ако е нужно?
С бране на череши ще ти е трудно да натрупаш имане. Виж, ако имаш собствена градина с овошки, може повече да ти се получи. Едно от момчетата с които работим направи проект за лешничак. Сключи аренда с няколко собственици на земя. Тегли заем. Преди време му одобриха проекта и взе 30 000 безвъзмездна помощ от европейските фондове. Сега родителите му обработват храстите. Ако сериозно те интересува темата, мога да попитам за подробности.
Като цяло тежкия физически труд е най-слабо платен. В цял свят е така. Скъпо платен е интелектуалния труд, където правиш големи печалби за работодателя. Добре платени професии са - машинни инженери, софтуерни специалисти, лекари, технолози. В момента в цялата страна се търсят хора с немски. Изведнъж изчезнаха. Както казваме по нашите ширини - английският е за престиж, немският е инвестиция. Оказва се истина.
За да си намериш добре платена работа, трябва да си инвестирал доста в себе си. Образованието ни е скапано, за това дипломата не ти дава необходимите знания и не е гаранция за успех. Трябва да се потрудиш сам, за да научиш повече и повече, да придобиеш умения.
Ако в България няма работни места, които да те устройват, ей я Европа! Само е EuRes има близо 2 милиона свободни работни места:
https://ec.europa.eu/eures/page/homepage?lang=bg
Ако имаш знанията и уменията, остава да намериш само мерак.
 
От: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Ти май от време на време си противоречиш. По-горе пишеш, че и с яко бачкане става, а после, че с яко бачкане само се гърбиш. Якото бачкане не е само копане на картофи и бране на череши. Като искаш много пари за твоя безценен интелект стани системен администратор на cisco. Цял ден седене на 1 стол, пък и много пари дават. Хората с работническо мислене като твоето трудно ще забогатеят. Хайде стига толкова от мен, че темата е не как се забогатява, а каква е разликата между бедни и богати. BTW разликата между бедните и богатите е мислене, като твоето.

Не си противореча. Или ... по един пример по-горе- Добре. Противореча си. И е както казваш ти всъщност.
Прочее, ако мислене като моето е в основата на разликата между бедни и богати, то тогава жалко за богатите. Нали така?


Следва едно страхотно мнение!

С бране на череши ще ти е трудно да натрупаш имане. Виж, ако имаш собствена градина с овошки, може повече да ти се получи. Едно от момчетата с които работим направи проект за лешничак. Сключи аренда с няколко собственици на земя. Тегли заем. Преди време му одобриха проекта и взе 30 000 безвъзмездна помощ от европейските фондове. Сега родителите му обработват храстите. Ако сериозно те интересува темата, мога да попитам за подробности.
Като цяло тежкия физически труд е най-слабо платен. В цял свят е така. Скъпо платен е интелектуалния труд, където правиш големи печалби за работодателя. Добре платени професии са - машинни инженери, софтуерни специалисти, лекари, технолози. В момента в цялата страна се търсят хора с немски. Изведнъж изчезнаха. Както казваме по нашите ширини - английският е за престиж, немският е инвестиция. Оказва се истина.
За да си намериш добре платена работа, трябва да си инвестирал доста в себе си. Образованието ни е скапано, за това дипломата не ти дава необходимите знания и не е гаранция за успех. Трябва да се потрудиш сам, за да научиш повече и повече, да придобиеш умения.
Ако в България няма работни места, които да те устройват, ей я Европа! Само е EuRes има близо 2 милиона свободни работни места:
https://ec.europa.eu/eures/page/homepage?lang=bg
Ако имаш знанията и уменията, остава да намериш само мерак.

Това исках да прочета. Благодаря ти! По темата, без заяждане. Точно, кратко и ясно! За пример направо и образец как да пишат и останалите! :|
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Защо на лично? Давай тук публично всички да разберем шефчетата как мислят, за работниците очевидно се вижда.
И не обичам, хора, които ...промил не са успяли да схванат какво мисля, да заявяват аз как мисля. Нека уточняват: Аз мисля, че ти така мислиш, защото аз съм ... Стлина-отворкото-мислител, примерно и знам кой как мисли.
Успелите хора, които ти познаваш, но очевидно не си сред тях може и да работят по 24/7 но това не ги прави богати, а изгърбени от работа.
Елементарен пример не можеш да дадеш за успял в този и този бизнес така и така е станал с якото бачкане, а просто цъкаш по клавиатурката.
И накрая, аз не просто мисля и искам, а КОПНЕЯ да дам нещо, за да стана богата, ама не като роб/иня и на процент, ако ме разбираш.
Така или иначе не си интересен. Пробвай с други желаещи. Поздрави и от мен.

А,къде казах че не съм от тях ?
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Богатите просто знаят как да рискуват и има амбицията да живея добре :)
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Зависи от , къде гледаш .Погледнато много , много , много от горе разлика няма , и колкото повече се снижаваш(във всякакъв аспект) толкова повече разлики ще виждаш.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

В мисленето им.
Да, Богати хора знаят как да контролират приходи и разходи, докато бедните само прахосват(Чалготеки,бирички,кръчми...)
Прихода ви е 100%, от тези 100%, 50% директно на кредит карт и забравяте. 30% за ХРАНА(никога не се стискайте за храна) и дрехи. 20% за развлечение.
 

Горе