Каква е разликата между бедните и богатите?

Force

Active Member
Няколко примера за това как богатите и успелите мислят по-различно от останалите хора:

Богатите хора вярват, че създават живота си, докато бедните хора вярват, че животът им просто се случва.
Богатите хора играят, за да печелят, а бедните хора играят, за да не загубят.
Богатите хора са отдадени на това да са богати, а бедните хора искат да са богати.
Богатите хора мислят мащабно, а бедните хора мислят на дребно.
Богатите хора се концентрират върху възможностите, а бедните хора се концентрират върху пречките.
Богатите хора се възхищават на други богати и успели хора, докато бедните хора ненавиждат богатите успели хора.
Богатите хора се асоциират с позитивни успели хора, докато бедните хора се асоциират с негативно настроени хора.
Богатите хора искат да промотират себе си и ценностите, докато бедните хора не искат.
Богатите хора са по-големи от техните проблеми, докато бедните хора са по-малки от техните проблеми.
Богатите хора избират да им се плаща въз основа на постигнати резултати, а бедните въз основа на изработено време.
Богатите хора се концентрират върху състоянието си, докато бедните се концентрират върху доходите си.
Богатите хора управляват парите си добре, докато бедните хора се справят добре с лошото управление на парите си.
Богатите хора карат парите си да работят здраво за тях, докато бедните хора работят здраво за парите си.
Богатите хора действа въпреки страха, бедните хора позволяват на страха да ги спира.
Богатите хора постоянно се учат и израстват, докато бедните хора си мислят, че знаят всичко.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Общо взето съм съгласен с написаното, но само с мислене , асоцииране, възхищение, вяра, концентриране и учене няма да стане - трябва и действие ( отбелязал си го ), но според мен това е най-основното и на него трябва да наблегнеш. Имаш предимството на това, че си още млад, поне аз като бях на твоите години бях по безразсъден и поемах повече рискове - възползвай се!

Имаш желание, изгради свой собствен стил и модел на поведение и най-важното концентрирай се върху едно нещо - не разпилявай времето и съзнанието си на 5 места ( поне Не, докато не канализираш процеса на първия си бизнес, макар че пак ще му отделяш време).

Успех!
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Написаното е яко, но се сещам за едно поговорка, която гласи, "Богат или беден, свършваш все на едно място." :)
 
Re: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Написаното е яко, но се сещам за едно поговорка, която гласи, "Богат или беден, свършваш все на едно място." :)

Така е, но важното е как ще стигнеш до това място, какво си видял и преживял. Голф 2 или Бентли, Созопол или Бора Бора :D
 
От: Re: От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Богат и беден са просто понятия за нормалния и здраво мислещ човек
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

това мислене се учи благодарение на трудностите
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Не знам богат или беден, ама нещата опират и до начин на мислене.
В средновековието докато алхимиците по географските ширини на днешните бели държави се мъчели да превърнат оловото в злато, китайците и индийците в същото време търсели философския камък, кой е по-хитър според вас:)
Направете ме безсмъртен и ще имам достатъчно време да стана червив от пари, па макар и да не ми трябват след едно 1000 години щото ще съм станал толкова мъдър, че ще ми е все едно:).
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Прочетох много внимателно тези правила и вече се питам: Ти за "духовно богатите хора" ли говориш, или за "парично богатите" (и съответно духовно/парично бедните)? Ако е за "духовно богати" - правилата е горе-долу добре.

Но ако говорим за парично богатите хора, тогава богатия човек не се подчиняват почти на никакви правила. Има богати лордове, а има и богати келнери и прилики помежду им са много малко.

А ето и две правила, тотално несъответстващи на това дали си парично богат:

> Богатите хора искат да промотират себе си и ценностите, докато бедните хора не искат.
Това е за интелигентните хора, а не за богатите. То излезе, че всички учени са богати. Тук под учени говоря за истинските учени, а не за парашутистите.

> Богатите хора са по-големи от техните проблеми, докато бедните хора са по-малки от техните проблеми.
Това е за широко скроените хора. А повечето широко скроени хора не са богати, защото са по-големи от проблема колко много пари да имат.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Аз съм съгласен с автора изцяло.
Няма богат човек * от тези който познавам (за другите не мога да говоря) * който да има някое от качествата изброени за бедните.
Даже някой от качествата който са изброени, ако ги имаш и най-големият инат да си няма да преуспееш, особено когато не може да боравиш с парите си или да не рискуваш.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Единствените богати хора към които имам респект,са били бедни и почти от нулата са успели,с много труд,предприемчивост,акъл и талант.
Но повечето богаташи са "по наследство",примерно е роднина на милионер,а такъв "успял" човек ако го оставят сам без пари да се оправя,ще умре от глад,защото не е кадър да изкара 2 лева.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Много бачкане и цел е истината ! другите неща са ала-бала .
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Много бачкане и цел е истината ! другите неща са ала-бала .

Какво значи "бачкане"?
Аз до сега не съм видяла един таксиметров шофьор или земеделец да е богат. Някой изгърбен от бачкане на смени в бар барман или сервитьорка да са забогатели!
Първо е нужна някаква образованост, след това малко късмет с точно време и място, точен и доверчив човек, който да си е помогнал на него, за да помогне и на теб, поне като "позиция" и след това тя целта е ясна априори.

Иначе от всички изброени мантри ... прочетох само три и не съм съгласна например с последната, че богатите се учили и израствали ... непрекъснато. От един момент просто няма какво да учат, а ако имат време и желание научават някой беден ... как да лови риба, нали така?! 8)
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Иначе от всички изброени мантри ... прочетох само три и не съм съгласна например с последната, че богатите се учили и израствали ... непрекъснато. От един момент просто няма какво да учат, а ако имат време и желание научават някой беден ... как да лови риба, нали така?! 8)

Май винаги има нещо за учене.Придобиването на знания и умения продължава цял живот :)
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Май винаги има нещо за учене.Придобиването на знания и умения продължава цял живот :)

Щом казваш :) Аз си мислех, че богатите/успели трябва първо и вече да са се научили, за да са такива каквито са, но не пречи да се усъвършенстват ;)
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Но нали света се променя постоянно.За да задържат това което са постигнали и за да постигнат повече,трябва да учат нови неща :)
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Към автора на темата - това е глупост. Парите не те правят богат, просто ти помагат да живееш по-добре. Ако в основата на темата имаш в предвид финансово богатите хора, погледни например Митьо пищовчето. Към коя група го причисляваш, бедните или богатите?

Какво значи "бачкане"?
Аз до сега не съм видяла един таксиметров шофьор или земеделец да е богат. Някой изгърбен от бачкане на смени в бар барман или сервитьорка да са забогатели!
Първо е нужна някаква образованост, след това малко късмет с точно време и място, точен и доверчив човек, който да си е помогнал на него, за да помогне и на теб, поне като "позиция" и след това тя целта е ясна априори.

Иначе от всички изброени мантри ... прочетох само три и не съм съгласна например с последната, че богатите се учили и израствали ... непрекъснато. От един момент просто няма какво да учат, а ако имат време и желание научават някой беден ... как да лови риба, нали така?! 8)



Няма значение дали си таксиметров шофьор, земеделец, шивач или каквото и да било. За да забогатееш трябва "здраво бачкане", както е написал колегата, но не само. Не може да мислиш, като работник и да станеш началник. Главно е въпрос на мислене. Успеха за таксиметровия шофьор е днеска да вози примерно 50 човека и да прецака 40... Успеха за работниците във фирмите и предприятията е да се скатават поне час от работното време. Говорил съм с доста колеги работници, умни, млади момчета, по-големи от мен с повече опит в живота, но с "бедно" мислене. Питал съм ги защо не търсят по-добра работа, защо не опитат нещо... Не може да си 30-40 годишен човек и да живееш с 400 лева заплата. 90% от тях никога не са и мислили за собствен бизнес, повечето отговори са от сорта на - "А да бе друга работа.. От 400 лева да мина на 500 и за какво... Тука съм свикнал, знам как да се скатавам..." и така нататък, но 100% от тях си мразят работата. Не го разбирам това...
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Какво значи "бачкане"?
Аз до сега не съм видяла един таксиметров шофьор или земеделец да е богат. Някой изгърбен от бачкане на смени в бар барман или сервитьорка да са забогатели!
Първо е нужна някаква образованост, след това малко късмет с точно време и място, точен и доверчив човек, който да си е помогнал на него, за да помогне и на теб, поне като "позиция" и след това тя целта е ясна априори.

Иначе от всички изброени мантри ... прочетох само три и не съм съгласна например с последната, че богатите се учили и израствали ... непрекъснато. От един момент просто няма какво да учат, а ако имат време и желание научават някой беден ... как да лови риба, нали така?! 8)


Попринцип мислих да не отговарям на остроумния ти отговор .. Якото бачкане е да започнеш собствен бизнес и да блъскаш яко докато го докараш до ЦЕЛТА , към която се стремиш . Защото да правиш пари или да си богат се постига след като станеш финансово независим , което е следствие на много работа ,правилно планиране и много грешки , които се трупат с работене .
А за богатите земеделци отиди до Добрич да видиш колко са бедни земеделците .

Много грешна представа имаш и за ученето , успешните хора четат и учат постоянно . Ходят на курсове и други форуми за личностно израстване .

Ти изглежда си от онези хора които си мислят ,че да станеш богат от беден трябва да измислиш ГОЛЯМАТА ИДЕЯ и бум на следващия ден си No1 :D :D
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Ако има правила които да се спазват за да стане човек богат, финансово разбира се не душевно:), то каквито и да са те тук не важат.
Не важат, защото ние не сме пазарна ние сме "аграрна" икономика и за да станеш богат, става въпрос за наистина богат не според нашите представи, че да си богат това значи да живееш нормално, тоест да не мислиш за сметки и храна, да караш хубава кола и да имаш вила на морето, има някой задължителни условия които ако не изпълниш няма как просто.

Някой от тях са неизпълними защото изискват почти родствени демек шуробаджанашки връзки, така, че за мен случайни богаташи(милионери демек) в България нЕма.
 
От: Каква е разликата между бедните и богатите?

Някой от тях са неизпълними защото изискват почти родствени демек шуробаджанашки връзки, така, че за мен случайни богаташи(милионери демек) в България нЕма.


макар и да са само 5 % - има :)
 

Горе