Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

След като % се определя от крайната цена, следователно има значение каква е тя. Освен ако не говорите за % от печалбата.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Да се включа и аз.Според мненията по горе се искат 30%,но от кое.От печалбата ,която на продукт от 52-57лв с безплатна доставка може да е от 10 до 20лв.Или от оборота,защото според мене някои бъркат двете понятия.Много лесно се залагат с клавиатурата 100%печалба,но дали наистина я има тази печалба.ДДС върху вашия процент кой плаща?Давам ви пример със системата на профитшаре -10%комисион за продавача+30% от тези 10 за профитшаре(или простичко сметнато още 3% върху цялата сума)+20%ддс .Стават общо 15.6%.Изключваме посредника и се получава разход за предлагащия дропшипинг 12% с ддс -защото не може да ме убедите че масово сте по ддс ако изобщо имате фирми.Надявам се че не е много объркано обяснението и поне част от хората проявили интерес към тази тема ще го схванат.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Исках повече хора да изкажат повече мнения, но типично започнаха леки заядливи коментари. Ясно е, че и двете страни искат да печелят повече, и имат своите аргументи.

В момента обаче, в които си инвестирал 125 000 лева + в стока, разработки, взимане на представителство и т.н., и следиш всеки един процес от много близко, за да си сигурен че няма да има фалове, ще ти е все тая дали ще продадеш тоя месец 50 продукта повече от посредници, и ще вземеш от тях 250 - 300 лв. Ще предпочетеш да се съсредоточиш върху по-важни и доходоносни работи.

Поздрави.

Дропшипъра също инвестира време, пари за реклама, пари за качествени описания - аз лично прислушвам всеки клиент след като поръча, а ако му се пре*бе уреда, влиза в сайта от където го е купил и звани на мен за гаранцията, а не на дилара ми - след което аз отново трябва да се уверя дали клиента е получил гаранцията си и е останал доволен. Реално аз си оперирам с клиентите все едно пазарят директно от мен и аз си нося отговорността. Определено печалбата е ок да се дели 50/50 или някъде там. Говорим за процент от печалбата, ако е част от крайната цена на продукта мисля, че около 15-20% е добре.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Е как процент от крайна цена? Аз говоря за % от печалбата. Не може да се оперира с % от крайна цена. Има стоки с високи цени, но ниски печалби, има и стоки с ниска себестойност, но високи печалби.
Примерно лаптоп vs гащи
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Е как процент от крайна цена? Аз говоря за % от печалбата. Не може да се оперира с % от крайна цена. Има стоки с високи цени, но ниски печалби, има и стоки с ниска себестойност, но високи печалби.
Примерно лаптоп vs гащи
Точно това искам да се уточни,защото всеки пише в мненията за проценти и не уточнява от какво.Ако печалбата е 15 лв от продукт и се дава 30% комисион това е 5лв .Но ако е 30% от оборота става 15лв.В случая когато се предлага и безплатна доставка за клиента това са около 7-10%допълнителна отстъпка която ползва самия клиент вече.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Щото и ние имаме посредници тип дропшипъри в Китай на софтуер които вземат 60% от цената (не печалбата), ама занимавката с клиенти е изцяло тяхна отговорност - съпорт, лицензи, зарибявки, и т.н.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Щото и ние имаме посредници тип дропшипъри в Китай на софтуер които вземат 60% от цената (не печалбата), ама занимавката с клиенти е изцяло тяхна отговорност - съпорт, лицензи, зарибявки, и т.н.
Определянето на комисиона е сложен процес.Според мене всичко трябва се договаря индивидуално.Според обема продажби,продукти,брой върнати пратки и т.н.Бройката на продажбите определя процента и ще ви кажа защо.Доставчика на стоката има една печалба при продажба на 100бройки от модел и съсвсем друга при продажба на 1000 бройки.Най-добрия вариант според мен е да се дават бонуси за обем продажби.Примерно един продавач прави 30 продажби месечно, а друг 130.По-успешния получава 10 или повече % бонус към спечеленото за месеца.Това мотивира да продължиш по същия начин.Не може и двамата да са с еднакви комисиони.Аз се опитвам да приложа този модел,но мога да споделя резултата след време.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Аз в БГ досега не съм срещал истински продавачи. По магазините пълно само с касиери(ки).
 
Абе аз ли съм малоумен или вие? Кви проценти да ви дава автора.

Нали е дропшипинг - имаш сайт, слагаш продукта му с твоя си надценка от неговата нормална цена - ако клъвнат-клъвнат.

Приятел така прави удари чат-пат: има магазин, рекламира у ФБ някакъв продукт от китайците за $0.5-$2 с безплатна доставка до УСА.
На магазина продукта се предлага за $7-9. ФБ кифлите купуват от него за $7-9, поръчката отива при китаеца на неговата си цена, той праща и така.

Понякога у ФБ продукта става вирал (тапа за бутилка за вино дето е като човече и ху.я му затапва) и има месеци с по $10000-12000 печалба

Другото а афилиейт.

Вие за кво говорите?
 
От: Re: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Абе аз ли съм малоумен или вие? Кви проценти да ви дава автора.

Нали е дропшипинг - имаш сайт, слагаш продукта му с твоя си надценка от неговата нормална цена - ако клъвнат-клъвнат.

Приятел така прави удари чат-пат: има магазин, рекламира у ФБ някакъв продукт от китайците за $0.5-$2 с безплатна доставка до УСА.
На магазина продукта се предлага за $7-9. ФБ кифлите купуват от него за $7-9, поръчката отива при китаеца на неговата си цена, той праща и така.

Понякога у ФБ продукта става вирал (тапа за бутилка за вино дето е като човече и ху.я му затапва) и има месеци с по $10000-12000 печалба

Другото а афилиейт.

Вие за кво говорите?

Приятеля ти като получи поръчка я плаща на доставчика и тогава тръгва стоката.А в България не става така или поне никой не иска да работи така.Не ми давай примери извън България,а се върни в 18 век в който сме все още.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

10-20 % са напълно достатъчни. Не виждам какъв им е проблема на евентуалните ти дропшипъри. 10 лева печалба на продажба без да си вложил нищо дори ми се струва множко.

Според мен е грешка да питаш за подходящ % за стоките си.Определи си сам и който иска да продава. В крайна сметка никой не насилваш да ти продава стоките. Трябва те да търсят теб.
 
Последно редактирано:
От: От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

10-20 % са напълно достатъчни. Не виждам какъв им е проблема на евентуалните ти дропшипъри. 10 лева печалба на продажба без да си вложил нищо дори ми се струва множко.

Според мен е грешка да питаш за подходящ % за стоките си.Определи си сам и който иска да продава. В крайна сметка никой не насилваш да ти продава стоките. Трябва те да търсят теб.

Ти времето за качване, оформяне и парите за реклама да ти продам продукта ги нямаш за нищо.. ми и за мен е нищо да пратиш просто продукта от еконта, след като ти дам данните на клиента и да си прибереш кинтите . Айде да не навлизаме в спор, коя работа е повече, но предполагам си наясно, че клиента е странно животно и ако не го изкефиш - ще си купи от друг.
 
От: От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Ти времето за качване, оформяне и парите за реклама да ти продам продукта ги нямаш за нищо.. ми и за мен е нищо да пратиш просто продукта от еконта, след като ти дам данните на клиента и да си прибереш кинтите . Айде да не навлизаме в спор, коя работа е повече, но предполагам си наясно, че клиента е странно животно и ако не го изкефиш - ще си купи от друг.

Навярно се сещаш че подсигуряването на една стока за продажба не включва само да я пратиш по еконт :).
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Някой беше писал, че всяка страна ще си има аргументите да иска повече процент.

Аз като търговец считам, че разделянето на печалбата е коректно - и наистина понякога продавача може да получи повече от половината. Но трябва да се има предвид, че печалбите в днешно време са далеч от стоте процента. Ама много далеч.

Моята представа за дропшипинга е да се даде каталог с цени на продукти и от там продавача си решава с каква надценка да продава. Няма проценти, няма поделяне. Колкото дупе има, да предлага.

Темата ми е интересна, че от догодина и аз мисля да предложа за някои наши продукти. И ще е така - давам каталог с цени и кой колкото иска да си слага отгоре. Получавам парите от клиента и давам на партньора неговата си печалба.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Някой беше писал, че всяка страна ще си има аргументите да иска повече процент.

Аз като търговец считам, че разделянето на печалбата е коректно - и наистина понякога продавача може да получи повече от половината. Но трябва да се има предвид, че печалбите в днешно време са далеч от стоте процента. Ама много далеч.

Моята представа за дропшипинга е да се даде каталог с цени на продукти и от там продавача си решава с каква надценка да продава. Няма проценти, няма поделяне. Колкото дупе има, да предлага.

Темата ми е интересна, че от догодина и аз мисля да предложа за някои наши продукти. И ще е така - давам каталог с цени и кой колкото иска да си слага отгоре. Получавам парите от клиента и давам на партньора неговата си печалба.

Това звучи добре, стига цените в каталога да не са нормалните цени на които продаваш ти.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Някой беше писал, че всяка страна ще си има аргументите да иска повече процент.

Аз като търговец считам, че разделянето на печалбата е коректно - и наистина понякога продавача може да получи повече от половината. Но трябва да се има предвид, че печалбите в днешно време са далеч от стоте процента. Ама много далеч.

Моята представа за дропшипинга е да се даде каталог с цени на продукти и от там продавача си решава с каква надценка да продава. Няма проценти, няма поделяне. Колкото дупе има, да предлага.

Темата ми е интересна, че от догодина и аз мисля да предложа за някои наши продукти. И ще е така - давам каталог с цени и кой колкото иска да си слага отгоре. Получавам парите от клиента и давам на партньора неговата си печалба.
Много са объркани в БГ нещата.Всеки иска да продава и да печели но без да се налага да прави разходи.Сложничко е когато опрат до документи нещата.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Това звучи добре, стига цените в каталога да не са нормалните цени на които продаваш ти.

Естествено, че ще са отдолу. Няма да налагам правила кой каква надценка да слага - може да продава и под моите цени на дребно.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Изчетотох темата и ми стана интересно.
Имам и някакво мнение по въпроса.
Дропшипъра прави сайт, който да служи като каталог за партньорите му или може и да е и за продажби, но със завишени цени в пъти, щом е решил да продава на дропшипинг. Не налива пари в реклама. Просто да го има в нета и за който клиент клъвне на високата цена.
Как да се делят % печалба? Има добри предложения в темата. Доста е мъдрено, обаче никой не е споменал, че всъщност само дропшипъра знае на каква стойност е тя! Това предполага той сам да определи неговия % и да предложи колкото се може по-атрактивен за партньорите си. Бонуси за по-големи продажби е много добра идея.
Тънкият момент е в това дропшипъра да не подбива цената според мен. И ако продажбите на дадения продукт не вървят с дропшипинг тогава да го преустанови и на сайта си да пробва да го продаде само с неговата печалба без посредници.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Това с подбиването на цените е факт.
Ти ако си ВНОСИТЕЛ и да кажем внасяш клавиатура за 2 лв - продаваш я в сайта си на 4 лв ( цена на дребно )
За търговците цена 3 или 3,30 нещо от сорта.
Аз как да я продавам под 4 лв след като той е ВНОСИТЕЛ ( и аз имам разходи ток, вода , наем , персонал , КАФЕ ... )
Според мен ВНОСИТЕЛИТЕ трябва само на едро да продават ама те са алчни К****та и затова не върви бизнеса.
Как един млад амбициран под 30 г. ще успее да ги пребори като има капитал да кажем 20 хилки?
 

Горе