Каква платформа за форум да ползвам?

От: Каква платформа за форум да ползвам?

В момента се колебая между phpbb i mybb , и май ще инсталирам mybb на локалния, за тест и пълнене на инфо.

Да попита тези, които имат опит с mybb - после лесно ли се мести на друг домейн.
Да не е като шитавия WP да ползва абсолютни адреси ?

phpbb е много уязвим на хакване и бързо се бъгва.

Можеш да пробваш и този SMF Forum

Безплатен и е стабилен.
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

Както и аз каАх - smf или ipb (безплатен и платен). Лично мнение, но няма да сгрешиш.
 
Re: От: Каква платформа за форум да ползвам?

phpbb е много уязвим на хакване и бързо се бъгва.

Можеш да пробваш и този SMF Forum

Безплатен и е стабилен.

SMF не е никак лоша система. ;) Нещо май от към дизайни не бяха много добре. :)
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

Преди време питах, но никой не ми отговори - коя система позволява лесно да се променя датата и потребителското име на публикациите. Идеята ми е да за форум, който в началото ще има съдържание от платени писачи, които ще пишат от различни имена за да се симулира активност (защото никой не би писал безплатно във форум, който е празен).
 
От: Re: От: Каква платформа за форум да ползвам?

SMF не е никак лоша система. ;) Нещо май от към дизайни не бяха много добре. :)


Да, но имат доста теми, които могат да сменят видът му. :)
 
Re: От: Каква платформа за форум да ползвам?

Дефолта е зле, но както казва колега има начини :)

Да. Преди няколко месеца търсех за бул мамата, та от ровенето ми направи впечатление, че не е много красив избора, а че има - има си избор. Но товя форум е изключение. ;) :)
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

coolice каза:
форума го знам темата не я откривам при търсене с процесорно
Да, пцуеме се (да не се шашнеш като отвориш линка), но е по-добрият вариант от това трима модове да си избиват комплексите и да правят медията неизползваема:
Мамата е аут засега, активните потребители се изместиха към новия.
jeffty е прав, но освен администрационни проблеми се започна и с претоварването. Да видим.
Колко време ги събираха в една кошара - сега ще се разпълзят навсякъде. А няма по-кофти същество от жена без работа....
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Bo...8951&page=0&view=collapsed&sb=5&part=all&vc=1

Kaто беше разправията Боко да налага насила Босфор ТВ насила на Булшитком - и dtv-bg.com почна да увяхва, при 300 потребителя, наглеждащи темата.
 
Последно редактирано:
От: Каква платформа за форум да ползвам?

Преди време питах, но никой не ми отговори - коя система позволява лесно да се променя датата и потребителското име на публикациите. Идеята ми е да за форум, който в началото ще има съдържание от платени писачи, които ще пишат от различни имена за да се симулира активност (защото никой не би писал безплатно във форум, който е празен).

Повечето форумни системи могат да сменят името на автора, гарантирам че IP Board има такава модификация поне за водещия пост в темата. С датата е малко по-сложно, защото трябва да се преподредят всички мнения темата и може да стане боза. Колкото до това, че никой не би писал в празен форум не бих бил много сигурен :)
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

За спам ботовете няма проблем да пишат в празен форум. Проблемът е, че собственикът на форума не би желал спам ботове да му пишат по форума...
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

За спам ботовете няма проблем да пишат в празен форум. Проблемът е, че собственикът на форума не би желал спам ботове да му пишат по форума...

Съвсем нямах това предвид, имах предвид, че форума може да не започва съвсем от нулата, а преди това да има изграден кръг от редовни читатели било то на блог, било то във фейсбук група. Всъщност на всеки започващ форум бих препоръчал този начин като междинна стъпка преди пускане на форума, защото наистина нов празен форум е доста депресиращ...
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

По твоите точки:

* всички модерни системи имат възможност за въпрос/отговор, който отрязва голяма част от спамърите. Тук е предимството на кирилицата, слагаш въпрос на български и спам ботовете умират в гърчове :) Има един трик, смесваш символите от кирилица и латиница във въпроса, например "Koя e cтолицaтa нa Бългaрия?" Тук а-тата са разменени с латинските и си мисля, че това пречи на ботовете да прочетат правилно въпроса, дори да разбират български. Не знам дали е заради това, но за година и половина нямам нито една спам регистрация.
* всички модерни системи го поддържат. Някакъв мит е според мен, че дадена форумна система има по-добро SEO, всичко зависи от качеството на съдържанието във форума, а базите са покрити при всички платформи.

Само да вметна: Бях сложил няколко въпроса с отговори - на въртящ принцип. И да затрудня ботовете - част от отговорите трябваше да са с думи, а част да са с числа. Да, ама ядец! При положение, че такъв филтър бях сложил и при публикуване на първо мнение. Много се регистрират, малко публикуват. Но публикуват! Замених отговорите с числа с отговори с думи. И вече няколко месеца няма публикация. Чак ми става скучно...
Въпросите са на кирилица, без да вмъквам латински букви.

SEO-то на форум зависи от качеството на мненията най-вече, след това от честотата на писане. Важна съставка на това са първите мнения при пускане на нова тема.

Предимството на SMF пред PHPBB е, че повечето добавки за втората система са вградени в първата и няма нужда да се бъхтиш с допълнителни инсталации. Ненапразно е наречен "проста машина". Колкото е по-проста една система, толкова е по-бърза и надеждна.
Отделно, че на всяко най-популярно нещо се пробват всички знайни и незнайни пишман хакери.
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

Аз имам проблеми на едно SMF форумче, ако махна въпроса. Ако е с въпрос няма ботове, ако е сам с вградената капча се спуквам да трия само за 1 ден.

Така, че въпроса работи на SMF, руснаците ги мързи да регват ръчно и да ползват гугъл транслейт, а ботовете им не знаят какво ги питам, кракнали са капчата, но до там. Мисля направо да я махна тази капча, ако има възможност и само с въпрос да остана...
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

Здравей,
моето скромно мнение е,че платформата е без значение/която и да е ще я разучиш за няколко седмици/
по/важно е да имаш добра идея и желание/много труд и отделено време/ или много пари за да я реализираш.
Казвам го от личен опит като собственик на няколко изоставени форума
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

Аз имам проблеми на едно SMF форумче, ако махна въпроса. Ако е с въпрос няма ботове, ако е сам с вградената капча се спуквам да трия само за 1 ден.

Така, че въпроса работи на SMF, руснаците ги мързи да регват ръчно и да ползват гугъл транслейт, а ботовете им не знаят какво ги питам, кракнали са капчата, но до там. Мисля направо да я махна тази капча, ако има възможност и само с въпрос да остана...
Вградената капча я махнах много бързо. Явно ботовете я знаят наизуст. :lol:
 
От: Каква платформа за форум да ползвам?

Аз имам проблеми на едно SMF форумче, ако махна въпроса. Ако е с въпрос няма ботове, ако е сам с вградената капча се спуквам да трия само за 1 ден.

Така, че въпроса работи на SMF, руснаците ги мързи да регват ръчно и да ползват гугъл транслейт, а ботовете им не знаят какво ги питам, кракнали са капчата, но до там. Мисля направо да я махна тази капча, ако има възможност и само с въпрос да остана...

Слагаш това: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2839

И забравяш за проблемите.
 

Горе