Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

bozkoto84

New Member
Имам блог в блогспот за андроид приложения с окoло 3000 посетитела дневно,предимно от сащ,азия и европа.
Тъй като съм само любител и не разбирам много,правя разни блогчета в блогспот :p искам да попитам как мога да печеля пари от моя блог?

Ето статистика доколкото е вярна от hitstats :

online.jpg
online_1.jpg
online_2.jpg
online_3.jpg



Има ли някоя афилейт програма за андроид приложения телефони или други,които да рекламирам чрез банер в моя блог?
Някакъв друг начин?
 
Има аф. програми за телефони - Амазон, ебей, и подобни, но ако питаш мен пробвай с адсенс, като после минеш на аф. програмите. Чудя се дали няма нещо на re-order принцип, което да ти подсигури по-стабилен и добър кеш, нещо като реклама на ап, който е на принципа на мембършим, и всяко подновяване на месец/година да ти е пак комисионна, била и тя по-малка от първоначалната, но да капе.
 
От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Ами това звучи доста сложно :) преди бях сложил банер на някъв сайт exoclick ама малко получавах за кликане на банера

ето статистика

Виж файлът 12694

Искам да сложа банер на някое андроид приложение игра и т.н. в моя блог и някой посетител като кликни банера да получавам пари.

в Adsense не става нещо имам проблем :)
 
Re: От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

в Adsense не става нещо имам проблем :)

Какъв е проблемът? Сори, че питам, но може да върви добре там, а реално и гледам, че ще е нужно да поработиш и над CTR-a, ако може и там да изцедиш повече, но реално 21 един клика да са ти €0.25 си е кофти история. Но и да ти кажа честно май и върху кликовете ще е нужно да се поработи. :)
 
От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Дай линк на лични... имам интерес за нещо.

Иначе най ама НАЙ-коравата реклама е AdSense и BuySellAds. Но във втората летвата е много висока.
 
Re: От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Дай линк на лични... имам интерес за нещо.

Иначе най ама НАЙ-коравата реклама е AdSense и BuySellAds. Но във втората летвата е много висока.

Да, не му предложих BuySellAds, защото мисля, че може да го резнат заради това, че е на блогспот домейн. Иначе пробвай и там, за всеки случай, все пак не пречи. ;) Ще оценят трафика, както и тематиката, в това няма да има спор.
 
От: Re: От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Да, не му предложих BuySellAds, защото мисля, че може да го резнат заради това, че е на блогспот домейн. Иначе пробвай и там, за всеки случай, все пак не пречи. ;) Ще оценят трафика, както и тематиката, в това няма да има спор.

BSA са брутално високи, обаче са много тематични и във това им е силата. AdSense няма го обяснявам.

Но при 3К дневно - аз направо вземам един хостинг от CoolIceHost и местя целия домейн натам. Защото англичаните имат един лаф "don't build your house on a rented land" и мисля че няма нужда от превеждане. Разбира се самия преход ще отнеме време. Първо трябва да се закупи собствен домейн, да се пренасочи, да се направи WP, да се импортират статиите, снимките и УРЛ-ите и т.н. не е за 2-3 часа работа.
 
You must spread some Reputation around before giving it to mobilio again.

Хахаха, човек да ти се чуди за кое от всичко да ти даде репутация първо. :) Съгласен с всичко. Дори се чудя как се държи там сайта с такъв трафик, като се има предвид, че фри хост. Но все пак Google няма да си потъпкват имиджа де. :) На собствен домейн и хост може и да вдигнеш значително шансовете ти да те одобрят в повече добри мрежи. ;)
 
От: Re: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Хахаха, човек да ти се чуди за кое от всичко да ти даде репутация първо. :) Съгласен с всичко. Дори се чудя как се държи там сайта с такъв трафик, като се има предвид, че фри хост. Но все пак Google няма да си потъпкват имиджа де. :) На собствен домейн и хост може и да вдигнеш значително шансовете ти да те одобрят в повече добри мрежи. ;)

Всъщност аз написах DigitalOcean обаче после гледам - няма Аналитикс, няма познанията. Как ще се оправи със DO?
И лепнах Кулайса защото е за същите пари обаче идва със поддръжката ви и е достъпен за новаци.

А със БГ хостинзи за щатски трафик няма как да се избухне. Сори.
 
От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

не мога да пиша на лични изписва ми 6 or greater си нещо.Блогът е на блогспот иначе има домейн за 2 години.Темата е за кракнати андроид приложения,игри,апликации и теми и т.н. които в гоогле плей са платени,от блогът ми може да се свалят безплатно и така ..Въпросът ми има ли някаква афилейт програма за андроид приложения специално.
 
Ей, кракнати андроид приложения ли? Лоша работа. Ето защо няма да имаш одобрение. Ее, блогът ти е доста извън правилата на мрежата, камоли за рекламните платформи като Google. Трябваше с това да започнеш. Вече всичко е ясно. Еми нямаш нищо друго освен някой афилиейт. А това, че те държат още на блогспот, малко си по-голям късметлия си отколкото мислех. :) Замисли се, използваш продукт на Google, за да даваш кракнати продукти, на платформата на Google Play, направо си го търсиш. :) Ако ще продължиш в тази насока, приоритетно трябва да ти стане местенето на отделен хост и собствен домейн. ;)
 
От: От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

не мога да пиша на лични изписва ми 6 or greater си нещо.Блогът е на блогспот иначе има домейн за 2 години.Темата е за кракнати андроид приложения,игри,апликации и теми и т.н. които в гоогле плей са платени,от блогът ми може да се свалят безплатно и така ..Въпросът ми има ли някаква афилейт програма за андроид приложения специално.

Ами... тогава форсирай преместването на домейна и т.н.

Със КРАКНАТИ приложения само да ти кажа че далеч няма да стигнеш. Почни да си правиш леглото - линкове към др. твои проекти, мейл списъци, пиши директно на автори за реклама и т.н.

Така ако утре те отрежат - имаш нещо постлано (връзки, мейли, идеи и т.н.) и ще можеш да почнещ др. проект.

НО РЕКЛАМА - не очаквай! Нито BSA, нито AdSense, нито други мрежи - просто стриктни правила.
 
От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Премести се на собствен хост задължително извън България. Ползвай адкеш с попъндер реклама и добре подбрани банери. Ако подбереш правилно банерите се изкарват що годе добри пари особено от международен трафик.
 
От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Всъщност търся такова нещо като това appebee.com
да промотирам андроид приложения
 
От: От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

Всъщност търся такова нещо като това appebee.com
да промотирам андроид приложения

Това се опитахме да ти обясним...

Рекламните мрежи ще ти гледат контента... на пиратиран контент не се гледа със добри очи и кинтите са малко.

Затова ти казах по-горе да почнеш да събираш потребителски мейли и да стартираш 2ри ЛЕГАЛЕН проект. Така ще налееш от единия проект във другия и втория проект ще го монетаризираш някак си.
 
От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

От около 10 дена вече използвам адсенсе в блога ми.Прочетох почти всичко за правилата за реклами.Виждам че имам кликания на банерите средно 6 евро на ден.Сложих и това google analitycs от 4 дена ето кво показва.На кое да вчрвам на histats или google analitycs :)

google.jpg

1 въпрос ми е дали ще имам наказание от адсенсе затова че в блога ми споделям линкове към други сайтове за кракнати приложения?Не хоствам нищо на блога ми в блогер,няма дори и снимки.Трафика е почти изцяло от гугъл търсачката 98%.

2 въпрос ми е мога ли да направя така че в блога ми да се показват само реклами от един тип примерно сам за андроид приложения,за телефони аксесоари такива работи.
 
От: Каква реклама да сложа в сайт за андроид приложения

1.

https://support.google.com/adsense/answer/1348688?hl=en

"Copyrighted material

What's the policy?

Google ads may not be displayed on websites with content protected by copyright law unless they have the necessary legal rights to display or direct traffic to that content. Some examples of copyrighted content might include MP3 and video files, television shows, software, comics, and literary works.

When a website displays someone else's website within a frame or window on their own site, this is considered framing content. Placing Google ads on such pages is strictly prohibited."

и

"Hacking and cracking content

What's the policy?

Placement of Google ads is not permitted on websites that promote any form of hacking or cracking. Hacking and cracking content is content that provides users with instructions or equipment that tampers with or provides illegal access to software, servers, or websites."

според теб дали ще имаш наказание?

2 - ако си отговориш на въпрос Н:1 отговора на втория става излишен
 

Горе