Какви данъци ще се дължат и къде

От: Какви данъци ще се дължат и къде

Вие на кой ще продавате-от кой ще получавате парите? На 1 сайт ли ще продавате всичко и той ще Ви удържа комисионна?
 
От: Какви данъци ще се дължат и къде

Да, точно това е идеята. На един сайт, засега не знам кой.
 
От: Какви данъци ще се дължат и къде

Здравейте, къде мога да проверя, колко данъци и за какво дължа? Някъде онлайн, или?
 
От: Какви данъци ще се дължат и къде

Първо правиш кинти, па после търсиш счетоводител, ко сакаш да си изряден дънокоплатец,,, по има вариант и да не плашаш, ама трева да кихаш като кюмюрджийско куче на банкет
 
От: Какви данъци ще се дължат и къде

Първо правиш кинти, па после търсиш счетоводител, ко сакаш да си изряден дънокоплатец,,, по има вариант и да не плашаш, ама трева да кихаш като кюмюрджийско куче на банкет

Въпроса беше, къде да проверя КАКВО ДЪЛЖА И ЗА КАКВО! Евентуално са минали некви кинти и искам да знам дали са засечени, и ако са какво вися :)
Плащането лесна работа просто искам да се информирам, какво дължа!
 
От: Какви данъци ще се дължат и къде

Въпроса беше, къде да проверя КАКВО ДЪЛЖА И ЗА КАКВО! Евентуално са минали некви кинти и искам да знам дали са засечени, и ако са какво вися :)
Плащането лесна работа просто искам да се информирам, какво дължа!
Питаш счетоводител, ве пич
Според мени дължиш данък като самоосигуряващо се лице, но и да него платиш никой няма да те хване за гушата
Има си декларации и ако не им разбираш, отиваш при счетоводител, ясно
 
Re: От: Какви данъци ще се дължат и къде

Здравейте, къде мога да проверя, колко данъци и за какво дължа? Някъде онлайн, или?
Отиваш в местния НАП и си искаш разпечатка на задълженията. Аз така правя. Да си гледам, ако случайно нещо някъде съм останал с някакви. ;) Онлайн, не се сещам да има. По-скоро не. ;)
 
От: Re: От: Какви данъци ще се дължат и къде

Отиваш в местния НАП и си искаш разпечатка на задълженията. Аз така правя. Да си гледам, ако случайно нещо някъде съм останал с някакви. ;) Онлайн, не се сещам да има. По-скоро не. ;)

Мерси! Кратко, точно и ясно! Ще ида до Напа да питам днес ми казаха, че може Онлайн за това питах къде щото не намерих, но най добре да се разходя.
 
Re: От: Re: От: Какви данъци ще се дължат и къде

Мерси! Кратко, точно и ясно! Ще ида до Напа да питам днес ми казаха, че може Онлайн за това питах къде щото не намерих, но най добре да се разходя.

За онлайн мисля, че беше с ел. подпис, но и дали не беше за фирма да може да се провери. На място правят по добри справки на задълженията. Няма да сбъркаш, ако отидеш да провериш. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Какви данъци ще се дължат и къде

За онлайн мисля, че беше с ел. подпис, но и дали не беше за фирма да може да се провери. На място правят по добри справки на задълженията. Няма да сбъркаш, ако отидеш да провериш. ;)

Да така ще направя, защото ме интересува подробна информация точно за определено нещо и ще трябва да питам. Мерси!
 
От: Re: От: Какви данъци ще се дължат и къде

Мерси! Кратко, точно и ясно! Ще ида до Напа да питам днес ми казаха, че може Онлайн за това питах къде щото не намерих, но най добре да се разходя.

Онлайн може с ПИК на физическото лице / предполагам питаш като физ.лице/.
ПИК се издава безплатно от НАП.
 
Re: От: Re: От: Какви данъци ще се дължат и къде

Онлайн може с ПИК на физическото лице / предполагам питаш като физ.лице/.
ПИК се издава безплатно от НАП.

Super. Това звучи добре. Едно въпросче. Може ли да се получи същата детайлна информация, която се получава на гише? Питанката ми е, защото доста неща са обяснени в нея - говоря тази на гише, на хартиен носител. ;)
 
От: Какви данъци ще се дължат и къде

Според мен дори се получава и повече информация.
Виждат се не само задълженията, а може по години да изкараш какво е плащано и какво е погасявано. Има и архив за стари години.
Справка за задълженията с възможност за извършване на плащане - това е справката за задълженията в менюто с ПИК
За хронологията какво е плащано и погасявано е Справка за задълженията и плащанията и от падащо меню се избира периода и годината.
НАП непрекъснато вкарват и нови услуги с ПИК.

Винаги съветвам собственици на фирми да си изкарват ПИК на фирмата /също е безплатен/ и могат да следят задълженията си към бюджета и по този начин да контролират счетоводителят си. Все пак контролът е висша форма на доверие! :)
 

Горе