Какви карти за разплащане ползвате?

Какви карти за разплащане ползвате?

  • Дебитна

    Votes: 106 69.7%
  • Кредитна

    Votes: 7 4.6%
  • Имам и двата вида

    Votes: 36 23.7%
  • Нямам карта

    Votes: 1 0.7%
  • Непълнолетен съм и нямам карта

    Votes: 2 1.3%

  • Общо гласове
    152
От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Някой да е чул разплащателна сметка без месечна такса? За БГ говоря.

А колко от тук присъстващите плащат месечна такса за дебитната си карта Maestro или Visa Electron?

Аз плащам такса и за двете. Сметката е една, разплащателна и при транзакция с картата, просто сумата се блокира автоматично.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

@nbsp по-добре замълчи, започваш да се излагаш ;) Харкон е много по-добре запознат от теб с банковите системи и т.н.
Според мен nbsp; просто трябва да смени банката... :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Или аз ползвам услугите на ибахти екзотичната банка (което хич не е вярно), или колегата nbsp има много странна представа за въпросните ИБАН-ове, дебитни карти и разплащателни сметки.
Бих определил представата му, като ДЕБИЛНА.
Преди години съм издавал всякакви дебитни и кредитни карти на физически и юридически лица. Сега работя в IT отдел, като част от задълженията ми е публикуването на договори за дебитни и кредитни карти за общо ползване от банковата мрежа, след като напиша SQL скрипта, с който се тегли информацията от базата данни.
Как да не се ядосам, когато някой дебил се опита да спори с мен за неща, които са ми пределно ясни?
 
От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Аз плащам такса и за двете. Сметката е една, разплащателна и при транзакция с картата, просто сумата се блокира автоматично.
Някой банки имат месечни такси за обслужване на картови разплащателни сметки, други нямат. При нас тази такса е 1лв на месец и се удържа автоматично на месечна база. Ако нямаш авоар по сметката, същата сума се блокира и се удържа автоматично при следваща вноска.
По принцип таксата не се блокира, а просто се удържа от салдото по сметката. Блокира се неснижаемия остатък, който обикновено е 5 лв.
Друг е въпроса, че аз, като банков служител, нямам никакви такси. :)
 
От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Някой банки имат месечни такси за обслужване на картови разплащателни сметки, други нямат. При нас тази такса е 1лв на месец и се удържа автоматично на месечна база. Ако нямаш авоар по сметката, същата сума се блокира и се удържа автоматично при следваща вноска.
По принцип таксата не се блокира, а просто се удържа от салдото по сметката. Блокира се неснижаемия остатък, който обикновено е 5 лв.
Друг е въпроса, че аз, като банков служител, нямам никакви такси. :)

То си личи какъв банков служител си. При плащане с картата, MasterCard изпращат информация на банката. Банката блокира сумата, като тя се удържа чак след като има потвърждение от Борика (ако транзакцията е станала на техен терминал) или от MasterCard, ако е станало на терминал, който не е на Борика. Въпросното потвърждение може да е в реално време, може и да не е.
Месечната такса за сметката е 1 лев, а отделно има годишна такса за картата, която се удържа на 12 равни части през годината.
 
От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

То си личи какъв банков служител си. При плащане с картата, MasterCard изпращат информация на банката. Банката блокира сумата, като тя се удържа чак след като има потвърждение от Борика (ако транзакцията е станала на техен терминал) или от MasterCard, ако е станало на терминал, който не е на Борика. Въпросното потвърждение може да е в реално време, може и да не е.
Месечната такса за сметката е 1 лев, а отделно има годишна такса за картата, която се удържа на 12 равни части през годината.
Кой говори за транзакции на MasterCard, бе идиот? Чети, като пиша.
 
От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Кой говори за транзакции на MasterCard, бе идиот? Чети, като пиша.

Твоята банка какви карти издава? Шел Смарт? Да не работиш в някоя бензиностанция и да стоиш до банкомата когато няма коли, които да зареждаш? Това не е работа в банка...
 
От: От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Твоята банка какви карти издава? Шел Смарт? Да не работиш в някоя бензиностанция и да стоиш до банкомата когато няма коли, които да зареждаш? Това не е работа в банка...
Не идиот, не издава Шел Смарт.
По-горе съм писал с какво се занимавам.
 
От: От: От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Не идиот, не издава Шел Смарт.
По-горе съм писал с какво се занимавам.

Кажи коя е банката, че като гледам какви служители има, да знам да не ходя в нея.
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Кажи коя е банката, че като гледам какви служители има, да знам да не ходя в нея.
Ех ... идиотът тръгнал да си отмъщава със смешни средства.
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Ех ... идиотът тръгнал да си отмъщава със смешни средства.

Няма за какво да отмъщавам, просто искам да избягвам банки, в които работят некадърници.
 
От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

На картови разплащателни сметки, дебил. Правилно си подчертал.

Именно, "картови разплащателни сметки", което е различно от "разплащателна сметка". Нещата, които могат да се правят от потребителя са различни и договорът, който се подписва с банката е различен. Някъде тук да се споменава "разплащателна сметка"? Не ме интересува какво въвеждаш в тъпия SQL.

stfu-amp-gtfo-demotivational-poster-1208138364.jpg
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Няма за какво да отмъщавам, просто искам да избягвам банки, в които работят некадърници.
Явно е, че нищо не разбираш от банки и служители. Аз пък от друга страна нямам причина да давам информация на идиоти, нито да свъзвам работата си в банката със забавлението си тук.
 
От: От: От: От: От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Именно, "картови разплащателни сметки", което е различно от "разплащателна сметка". Нещата, които могат да се правят от потребителя са различни и договорът, който се подписва с банката е различен.
Разбира се, че са различни, олигофрен. Картовата разплащателна сметка е тип разплащателна сметка, обслужваща картови транзакции. :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

ДНЕС ДАВАМ БЕЗПЛАТНИ КОНСУЛТАЦИИ НА ДЕБИЛИ И ОЛИГОФРЕНИ!
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Явно е, че нищо не разбираш от банки и служители. Аз пък от друга страна нямам причина да давам информация на идиоти, нито да свъзвам работата си в банката със забавлението си тук.

Хич не разбирам, само в две съм работил.
 

Горе