Какви карти за разплащане ползвате?

Какви карти за разплащане ползвате?

  • Дебитна

    Votes: 106 69.7%
  • Кредитна

    Votes: 7 4.6%
  • Имам и двата вида

    Votes: 36 23.7%
  • Нямам карта

    Votes: 1 0.7%
  • Непълнолетен съм и нямам карта

    Votes: 2 1.3%

  • Общо гласове
    152
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Здравейте,

Темата която ме интересува е : "Пазаруване в международни сайтове в интернет ". Чрез системата PayPal.
Спрях се на два вида дебитни карти: "VISA Electron - международна дебитна карта" и "Visa Classic - международна дебитна карта" ...
Това, което ме озадачава е, че и двете предлагат : "Плащане на стоки и услуги в интернет, включително в международни сайтове" , но за Visa Electron се подразбира, че има известни ограничения, които не се отнасят за Visa Classic...
Интересува ме от какъв характер са тези ограничения?! И коя от двете карти е по-подходяща за целта?

Поздрави!

Най-подходяща е Visa Electron, тъй като няма ограничения за нея, а и се приема на всякъде. В Paypal проблеми с установяването на собственика на акаунта няма да имаш. Лично аз си направих картата в Procreditbank...имаха някаква промоция за лица до 25 години: няма такса за обслужване, безплатни транзакции и т.н.
Плюс това, ползваш и безплатно Интернет банкиране, може да си преглеждаш транзакциите онлайн, без да е необходимо да се разхождаш до банката и да чакаш 3 часа за едно извлечение.
Успех!
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

На такава се спрях и аз! Проблема с онлайн банкирането е неговата "мудност"... За пример ще посоча следното: Поръчвам онлайн продукт. Плащам го чрез PayPal. Те ме уведомяват чрез имейл за извършеното плащане. Продавача също удостоверява чрез имейл извършването на покупката. Нещо повече - по-късно ме уведомява, че поръчката ми е обработена и изпратена. И сега следва най-интересното: Стоката е платена и вече пътува, а плащането все още не е отразено в онлайн банкирането ми!
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Сетих се за още нещо интересно! При договарянето покупка на определени стоки с международен доставчик, споменах с каква карта смятам да платя. А човека отсреща ме пита: "Какво е Visa Electron?" :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Дебитна карта, и засега не виждам някакъв проблем, мога да пазарувам от чужди сайтове, да си върша всичко и в БГ, така че какво значение има?
 
От: От: От: Какви карти за разплащане ползвате?

Дебитна карта!
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Зависи за какви цели,но Виза Електрон е най-изгодна и с най-много възможности за безплатното си позлване(визирам ПроКредит Банк под 26г.граждани,както и ЦКБ). Прокердит имат безплатно интернет банкиране,при ЦКБ се иска електронен подпис. Дотук за физически лица е наистина най-изгодно.
А с кредитни карти- вие му мислете :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Е ПейПал поддържа всичко над Виза електрон. Няма проблеми,няма такси, чиста и бърза работа!
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

То се отразява до няколко дни. Но на банкомат или епей.бг винаги може да забележиш,че ти липсва нещо :)

Виза Класик,ако не се лъжа е кредитна. Просто,ако нямате нужда от кредит с ненормални лихви,не се набутвайте
Виза Електрон върши работа. Само в сайтове за резервиране на хотели например ще ви искат кредитна(но в повечето не ви дърпат парите директно).
Също има значение дали ще е на юридическо лице,там вече имате месечни такси.
(Да вметна,че ЦКБ предлагат едни от най-добрите лихви на безсрочни депозити,но това е извън темата!)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Мастеркард кредитна - имам и и кеш бек на нея за всяка покупка
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Имам 1 кредитна и няколко дебитни карти. Плащам с кредитната карта, но я ползвам като дебитната, винаги държа надвнесени пари в нея.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

2 дебитни карти. Достатъчни са ми. :)
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Обикновена дебитна Виза Електрон от ЦКБ
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Ползвам дебитна карта и я предпочитам пред кредитната .
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Специално за интернет разплащания имам дебитна карта от ПИБ. В нея си превеждам точно пари от друга сметка и плащам, така тя си стои винаги почти празна и няма притеснения.
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Специално за интернета използвам ПИБ Виза електрон карта, която е регистрирана и в Пейпал. Проблемът там обаче , е че все още не може да се добавят средства от ПИБ да кажем - > пейпал... и това много ама много ми спира работата. А иначе аз принципно всичко плащам (сметки ) през ИПЕЙ - като започнеш от ток и вода минеш през СОТ и чак до мобилните оператори. Доволен съм и нямам оплаквания
 
От: Какви карти за разплащане ползвате?

Аз използвам единствено и само дебитна карта :)
 

Горе