Какви са тези афилейт и как се печелят от тях?

Valentinn

Active Member
Здравейте, въпроса може да ви се стори много глупав и знам, че зависи от много неща, но ако може горе/долу да изясните: Сега гледах една тема, в която се продаваше сайт (http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=25387), на които посещенията стигат до 1000-1500 и гледам, че пича взима 600-1400, а през месец януари близо 5000лв. Можете ли да изясните какви са тези афилейт и как се печелят от тях или да ми дадете някои тема.

Поздрави!

п.п ако темата не е за тук, моля да ме извините.
 
От: Как се печели.

еми не влезе ли в сайта ? Не видя ли рекламите?
 
От: Как се печели.

Това е нормален сайт за футбол и футболни прогнози(не съм се зачел в него, само го погледнах).
В този сайт има ротация(сменящи се банери при всеки път когато натиснеш "refresh" бутона(F5).
Банерите представляват Affiliate Програми свързани изцяло с футбол.

Bet365 и т.н.. (Много са)..

Когато някой потребител влезе в сайта ти и се зачете в някоя статия или поиграе малко футболни прогнози, и когато в дясно по-едно време забелязва банер от Bet365(да речем), и на този банер да пише:
Manchester United срещу Chelsea - Коефициент за победа(на ман ютд) 1.50(коефициент) за Х 3.00(коефициент) за победа(на челси) 2.00(коефициент)
И той решава да цъкне на тоя банер, прави си регистрация в bet365, вкарав малко парички, и така част от паричките които е вкарал, собственика на сайта прибира процентче..

И така прибира процент от залозите на пича докато, не свърши интернет света, или докато не реши да си продаде сайта и т.н.. :)

Дано съм успял да ти обясня горе долу как седят нещата.. :)

Cheers,
 
От: Как се печели.

Това е нормален сайт за футбол и футболни прогнози(не съм се зачел в него, само го погледнах).
В този сайт има ротация(сменящи се банери при всеки път когато натиснеш "refresh" бутона(F5).
Банерите представляват Affiliate Програми свързани изцяло с футбол.

Bet365 и т.н.. (Много са)..

Когато някой потребител влезе в сайта ти и се зачете в някоя статия или поиграе малко футболни прогнози, и когато в дясно по-едно време забелязва банер от Bet365(да речем), и на този банер да пише:
Manchester United срещу Chelsea - Коефициент за победа(на ман ютд) 1.50(коефициент) за Х 3.00(коефициент) за победа(на челси) 2.00(коефициент)
И той решава да цъкне на тоя банер, прави си регистрация в bet365, вкарав малко парички, и така част от паричките които е вкарал, собственика на сайта прибира процентче..

И така прибира процент от залозите на пича докато, не свърши интернет света, или докато не реши да си продаде сайта и т.н.. :)

Дано съм успял да ти обясня горе долу как седят нещата.. :)

Cheers,

Мерси за изяснението, ако може да питам още нещо: задължително ли е сайта ми да е на тази тематика за да пусна такава реклама или е въпрос на договаряне ?
 
От: Как се печели.

Че той целия форум е на тема афилиейт, не можа ли ЕДНА тема да отвориш преди да пишеш??????? Влиза във форум за афилиейт маркетинг и пита какво е афилиейт.
 
От: Как се печели.

Мерси за изяснението, ако може да питам още нещо: задължително ли е сайта ми да е на тази тематика за да пусна такава реклама или е въпрос на договаряне ?
Моля, :)

Препоръчително е афилиейт програмата която слагаш да отговаря на тематиката на сайта ти.
Няма как да сложиш афилиейт на бет365 в сайт за онлайн игри примерно..

Може примерно да го сложиш в сайт с новини, би било добре, но пак не се знае нищо...

Като цяло най-добре банерите да отговарят на тематиката на сайта, така ще ти носят най-голяма печалба.

Cheers,
 
От: Как се печели.

Моля, :)

Препоръчително е афилиейт програмата която слагаш да отговаря на тематиката на сайта ти.
Няма как да сложиш афилиейт на бет365 в сайт за онлайн игри примерно..

Може примерно да го сложиш в сайт с новини, би било добре, но пак не се знае нищо...

Като цяло най-добре банерите да отговарят на тематиката на сайта, така ще ти носят най-голяма печалба.

Cheers,

Мерси пак за отделеното време :)
 
От: Как се печели.

Ето ти едно бързо обяснение какво е афилиейт и горе доло как работи.

[video=youtube;0FJtG4sH9G4]http://www.youtube.com/watch?v=0FJtG4sH9G4[/video]
 
От: Как се печели.

2leva.bg не струват. Oт повече от година имах банери и няколко комисионни от по 5-15 лв. от тяхните рекламодатели. При тях няма плащане на клик а само при продажби. Събраха ми се около 30 лв. за повече от година, като паралелно от Гугъл съм изкарал хиляди... Реших да се откажа и те отказаха да ми изплатят натрупаните пари!!! Не били стигали за минимума.... Да не говорим, че никъде няма описано как да прекратиш профила си. С Аукро когато прикратиха програмата всичко бе изплатено до стотинка. И аз като колегата водих разговори с някаква жена, но по едно време усетих че не въпросната толкова я мързи, че повтаря едни и същи копирани глупости. Теглих им майната, но не се занимавайте. Рано или късно ще Ви изгърмят. 30 лв. са нищо и това е без данък :) но се спасявайте по-рано.
 

Горе