Какво бихте желали да има в една eCommerce система?

VMiloykov

Well-Known Member
Здравейте,

Темата е с проучвателна цел, затова ще се радвам на всеки един които участва.
Какво ви липсва в основните готови решения за онлайн магазини? Какво искате да има във вашият магазин, което да улесни работата на екипа ви или вашата?

Няма да измисляме топлата вода, а просто искам да чуя,какво ви липсва в системите.
 
От: Какво бихте желали да има в една eCommerce система?

Да е по джоба, да се поддържа лесно и най-вече да си върши работата без да ми се налага постоянно да чопля скриптове. Да е дурако и хакероустойчива така че целия персонал да може да си служи с нея. Сигурно имам и други желания, но ако наистина се интересуваш да седнем на по бира и да ги обсъдим :)
 
От: Какво бихте желали да има в една eCommerce система?

Да е по джоба, да се поддържа лесно и най-вече да си върши работата без да ми се налага постоянно да чопля скриптове. Да е дурако и хакероустойчива така че целия персонал да може да си служи с нея. Сигурно имам и други желания, но ако наистина се интересуваш да седнем на по бира и да ги обсъдим :)

Това, което изброи е просто задължително за една система. Всяко мнение е важно. :)
 
От: Re: Какво бихте желали да има в една eCommerce система?

Лично аз - много доработки на достъпни цени и те наистина да работят. :) Също така да жали ресурсите на сървъра. Това са ми основните неща.

П.П: Бате, защо не го направи на анкета? :)

Като цяло плановете ми са да няма доработки, а да има всичко нужно в системата, затова търся и идеи от съфорумците какво биха желали да има извън основните неща.

П.П. Защото така всеки може да предлагам различни неща, иначе мисля да пусна анкета за най-важните неща в системата за магазин.
 
От: Какво бихте желали да има в една eCommerce система?

Добър дизайн на БД.
Поддръжка на интегритета на БД (foreign keys).
Максимално използване на възможностите на БД, като сторед процедури, тригери.

Добра темплейт система.

Хукове към кора - ти си WP guy ще разбереш. do_action, apply_filters etc.

Минимум излишни изгъзици в кора

(познато ли е на всички? opencart на обратно)
 
От: От: Какво бихте желали да има в една eCommerce система?

Добър дизайн на БД.
Поддръжка на интегритета на БД (foreign keys).
Максимално използване на възможностите на БД, като сторед процедури, тригери.

Добра темплейт система.

Хукове към кора - ти си WP guy ще разбереш. do_action, apply_filters etc.

Минимум излишни изгъзици в кора

(познато ли е на всички? opencart на обратно)

Това и се опитвам да направя в момента, да се използва на 100% силата на БД.
Благодаря ти, ще взема напредвит написаното от теб :)
 

Горе