Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?


  • Общо гласове
    64
  • Poll closed .
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Всъщност мислех да пусна анкетата с заглавие „Какво бихте пожертвали, за да станете милиардер, чрез своя бизнес?”, защото от една страна 1 или 10 милиона са много пари, от друга страна са прекалено малко пари, но се въздържах, поради лошата икономическа обстановка тук и в света….

Всичко е въпрос на мащаб.:)
 
Последно редактирано:
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

road_runner, ти само ми ги дай и после стой и гледай. :) Написал съм къща, а не палат. От малък с баща ми сме в бизнеса със строителството ще си я направим двамата (защото ако е от някой строител ще е със 8347593845034598 дефекта) и няма да ми струва 400к в никакъв случай. С 500к ще си вдигна цяло хале (фермите за покрива седят и чакат), а на мен ми трябва склад. Смятам, че ще ми стигнат 1М.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Зависи какво се разбира под "пожертвал"... ако е само докато станеш милионер - всичко. Ако е за постоянно предпочитам да не губя нито едно от трите.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

.............................
 
Последно редактирано:
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Един цитат за размисъл по темата:
„Човек би направил всичко, за да покори върхът на своите амбиции, но след като го направи, разбира че единствения път е надолу.”
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Добрите отношения с хората, особено тези на които държа- не бих жертвал за никакви пари.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Ще цитирам успелите хора:
50цент: по повод това, че се снима във филм и в същото време записва албум, на въпроса кога спиш той отговаря "Не спя! Спането е за разорените."
Уил Смит: "Ще успея или ще умра опитвайки се."; "Докато гледаш телевизия някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато играеш на игри някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато спиш някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато ядеш някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато ...."

Има една притча за млад човек който искал да забогатее и отишла при гуро и му казал, че ще направи всичко което му каже само и само за забогатее. Гурото му казал щом искаш да забогатееш чакай ме утре сутрин на плажа в 5 часа сутринта. Младия човек много искал да забогатее затова и бил на уречения час и място. Младия човек попитал какво да прави сега, а гурото влезнал в морето и му казал да го последва. Младия човек не можел да плува и водата била много студена, но много искал да забогатее и за това го последвал. Когато стигнали до дълбочина по-голяма от ръста на младежа гурото хванал главата на младежа и го натиснал под водата. Младия мъж се мъчел да се издигне и да си поеме въздух. Точно преди да припадне гурото го пуснал, младия човек изплувал. Тогава гурото му казал "Ще забогатееш само ако го искаш толкова силно колкото искаш да дишаш!" Повечето хора просто искат да искат да са успешни, но когато им се отваря възможност те не се възползват от нея.
Американски простотии...Не се зомбирайте толкова и не се отъждествявайте с парите.Правете това,което е правилно и нещата сами ще си дойдат на мястото и най-важното - БЕЗ ЗЛОБА И МРЪНКАНЕ! :)
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Вярвам че последното мнение беше от милионер или поне от човек с опит, съветвам да го послушаме.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Не е ли преебан самия начин на мислене, че "трябва" да жертваш ( не асоциирам отдадеността с жертване и-или компромиси с ценности ) нещо от света, живота си и ценностната си система ?!?
Също така - защо САМО милионер ?!? Къде е лимита на изобилието ?!?
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Не е ли преебан самия начин на мислене, че "трябва" да жертваш ( не асоциирам отдадеността с жертване и-или компромиси с ценности ) нещо от света, живота си и ценностната си система ?!?
Също така - защо САМО милионер ?!? Къде е лимита на изобилието ?!?

Според мен цялата тема е яко сбъркана, защото налага материализма и вещоманията, като смисъл на живота.

Повечето нахъсани и готови на жертви коментатори са забравили, че смисълът на живота е щастието, а парите са само начин да бъдеш спокоен, докато го търсиш. За да бъдеш спокоен не ти трябват милиони. Те ти трябват само, когато си достатъчно глупав, за да не знаеш кои са важните неща в живота.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Смисълът на живота не е щастието, щастието е вторичен продукт от правилния начин на живот :)
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Смисълът на живота не е щастието, щастието е вторичен продукт от правилния начин на живот :)

Изписва ми това : You must spread some Reputation around before giving it to redrum again.

Иначе :roll: от мен за казаното
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Смисълът на живота не е щастието, щастието е вторичен продукт от правилния начин на живот :)

Оффф, Ред... и тук ли трябва да спорим? Какво the fuck значи ''правилен начин на живот''? Това ми звучи, като съвкупност от системи за здравословен начин на живот, включващ редовни клизми.:)

Щастието не е вторичен продукт, а това към което всички се стремим и откриваме, че сме имали само, когато сме нещастни.

''Правилен'' е толкова относително и разтегливо понятие и за всеки ''правилно'' значи нещо различно.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

.............................
 
Последно редактирано:
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Не виждам нищо нередно и сбъркано в темата - това е просто анкета и нищо повече. Къде видяхте да се налага материализма и вещоманията като смисъл на живота? Отново повтарям, че това е просто анкета и е напълно нормално да има разминавания при избора и аргументацията на участващите в нея.

Забелязах негативизъм към така наречените: "нахъсани и готови на жертви коментатори", но нека не забравяме, че благодарение на хиледи такива, превърнали се в нещо изключително ценно и гениално с течение на времето, в момента хората сме облагодетелствани да ползваме неща, до каквито не сме и предполагали, че някога ще можем да се докоснем.

Просто и за едната, и за другата страна, винаги може да се извади по нещо и това да продължи сто години и пак да не се стигне до някакво равенство, удовлетворяващо и двете страни.

Правилно си забелязал - негативизъм има още от първия ми пост в тази тема/анкета.

Къде съм видяла да се налагат материализмът и вещоманията? Ами в заглавието; в самата анкета; в мненията на тези, които са готови да жертват ''всичко'' за пари.
Няма лошо - приемам, че има различни хора и за всеки щастието е различно понятие, но има нещо много тъжно в това да заявиш, че си готов да пожертваш ''всичко'' за нещо, което никой не е отнесъл в гробищата.:(

Не съм сигурна също, че благодарение на алчните за пари хора сме постигнали прогрес. Ако има някакви плюсове за човечеството от тяхното съществуване, то и минусите са точно толкова. На прима виста се сещам за Дейл Карнеги, Родшийлд и другите там ''полезни'' милиардери, благодарение на които ракът все още се ''лекува'' с отрова и радиация - неуспешно, разбира се.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Както каза един от коментиращите по-рано -> стига му на човек една къща на спокойно място, не много далеч от цивилизацията (примерно в сравнително добре уредена вилна зона край града), малък бизнес, който да си разработва с кеф и да има достатъчно време за семейството и личното си спокойствие. Това е да си постигнал всичко в живота...поне за мен. :)
Да трупаш пари и да живееш само за тях най-малкото не мисля, че е нормално. Парите идват и си отиват, инфлациите и девалвациите също. ;)
 
От: От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

.............................
 
Последно редактирано:
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Много хубава тема! Предизвикателна. И естествено - типично по балкански - мненията са на 2-та полюса, като всеки, който мисли различно от теб, мисли грешно.
Но пък въпроса "Какво би пожертвал?" е изключително коректен и незадължаващ. Може да искаш да си Тото-милионер. Или да станеш милионер, като случайно/нарочно се ожениш за правилния човек :), или да продаваш наркотици няколко години, да ограбиш банка (КТБ), или пък да си скъсаш задника от бачкане с някакъв бизнес. Щастието е съвсем друга тема.
Бих искал да съм милионер, но при определени условия. И първото е - никой да не разбере за това, особено ако остана да живея в България.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Колеги, остава още малко до края на анкетата, гласувайте и дайте своите мнения, че време не остана…:)
 

Горе