Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?


  • Общо гласове
    64
  • Poll closed .

Business abacus

New Member
- Свободното си време
- Приятели и семейство
- Здравето
- Всичко
- Не искам да ставам милионер
- Не е нужно да жертвам каквото и да е, има и други начини
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Ако жертваш нещо, няма да станеш нищо. Трябва да накараш другите да жертват нещо, за да станеш ти милионер. Те така се праи!
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Ако жертваш нещо, няма да станеш нищо. Трябва да накараш другите да жертват нещо, за да станеш ти милионер. Те така се праи!

Съжалявам, но има една проста приказка – за да вземеш, трябва да дадеш.
Въпроса е кой какво е склонен да даде:)
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Аз отбелязах "свободното време", но това е много разтегливо понятие.
Иначе съм съгласна, че поне до един етап трябва да се откажеш от нещо, за да имаш друго. Не на всяка цена, но пълното щастие е за филмите и приказките.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Това с приятелите е относително. По скоро обратното, когато някой е милионер приятелите му го жертват. (демек вече не са същите приятели спрямо него) Но и това е относително, зависи от хората.

Но какво всъщност значи милионер? Това да имаш 1М$ в банкова сметка или, ако ти се оцени нет стойността на активите да е 1М+.
 
Когато става дума за приятели е хубаво да се използва истинския смисъл на думата. Всичко друго трудно влиза в графата приятели. Истинските приятели винаги са заедно, независимо кой какъв е станал, какво прави и какви разбирания има за света. Предполагам автора това е имал предвид. ;)
 
От: Re: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Когато става дума за приятели е хубаво да се използва истинския смисъл на думата. Всичко друго трудно влиза в графата приятели. Истинските приятели винаги са заедно, независимо кой какъв е станал, какво прави и какви разбирания има за света. Предполагам автора това е имал предвид. ;)

Мерси за коментара, точно това имах предвид, приятелите са си приятели, независимо кой какъв е.
Но когато човек има много работа, не му остава време да се види с приятелите, те се сърдят и са прави, но пък за това са приятели, да прощават и разбират.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Е да когато става дума за истински приятели те не се променят. Но в такива ситуации може да се разбере дали са ти наистина истински.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Аз работя над Теорията да съм финансово независим и като дойде време да не работя - просто наистина няма да имам нужда да работя. Ако това отговаря на думата милионер - ок.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Гласувах с ''не искам да ставам милионер'', въпреки че в наши дни един милион не ти носи кой знае какъв статут и облаги. Това, което ме втрещи, обаче са тези, които са готови да жертват ''всичко'' и ''приятели и семейство''. Слава богу до тук само по един човек е обелязал подобен отговор, но все пак се чудя за какво ще му е този милион на тоя човек, мамка му ако няма най-важните неща в живота? Надявам се, че тези хора просто са се пошегували.:)
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Ще цитирам успелите хора:
50цент: по повод това, че се снима във филм и в същото време записва албум, на въпроса кога спиш той отговаря "Не спя! Спането е за разорените."
Уил Смит: "Ще успея или ще умра опитвайки се."; "Докато гледаш телевизия някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато играеш на игри някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато спиш някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато ядеш някой някъде там тренира и става по-добър от теб, докато ...."

Има една притча за млад човек който искал да забогатее и отишла при гуро и му казал, че ще направи всичко което му каже само и само за забогатее. Гурото му казал щом искаш да забогатееш чакай ме утре сутрин на плажа в 5 часа сутринта. Младия човек много искал да забогатее затова и бил на уречения час и място. Младия човек попитал какво да прави сега, а гурото влезнал в морето и му казал да го последва. Младия човек не можел да плува и водата била много студена, но много искал да забогатее и за това го последвал. Когато стигнали до дълбочина по-голяма от ръста на младежа гурото хванал главата на младежа и го натиснал под водата. Младия мъж се мъчел да се издигне и да си поеме въздух. Точно преди да припадне гурото го пуснал, младия човек изплувал. Тогава гурото му казал "Ще забогатееш само ако го искаш толкова силно колкото искаш да дишаш!" Повечето хора просто искат да искат да са успешни, но когато им се отваря възможност те не се възползват от нея.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Става ли да жертвам някой неприятен човек, например съседа който пробива дупки в 8ч в неделя?
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Не е важно колко пари имаш, а колко години харчиш парите, които имаш.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Аз отдавна се отказах от идеята да ставам милионер, сега искам да стана милярдер:)
Но както казва Вискяр важно е колко време има да ги харчиш шото Св.Петър не приема конвертируема валута.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Така или иначе без да си дадеш свободното време нищо не става. За мен това е най-добрият и единствен възможен избор.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Така или иначе без да си дадеш свободното време нищо не става. За мен това е най-добрият и единствен възможен избор.

И винаги се учудвам на отговорите като аз кажа:

- Нямам време за такива неща
- Живея по график
- Работата ми е моето ежедневие
- Отпуски не ми трябват
- Релаксвам с кучето...
- Обожавам това, което правя и го правя с огромно желание

И никой не ми вярва. Никой нормален човек, който иска да успее не ми вярва, че баланса е в намирането на време да отхвърлиш всички задачи и тогава да се сетиш, че имаш кабелна телевизия.

А друг човек казва, че искал да работи до 17 часа - за да има ЛИЧЕН живот. Неделята на мен ми е достатъчна да си напочивам... и адски се радвам на Китайският народ - това е работа при тях.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Който има свободно време не изкарва парите си с труд.
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Който има свободно време не изкарва парите си с труд.

То от много работа само се изгърбавява, не се забогатява..

бтв аз не искам да съм милионер, 20-30 хилки на месец ми стигат..
 
От: Какво бихте пожертвали, за да станете милионер, чрез своя бизнес?

Да ти кажа, познавам доста хора, които работят много и изкарват много пари. Така че, горното е приказка на човек, който работи за друг или който го мързи да работи.
 

Горе