Какво виждат рекламодателите в Google AdWords панела

bob

New Member
Ще се опитам да задам въпроса си точно и се надявам да
получа максимално подробен отговор.

исках да покажа две теми .
Едната в бгдеж другата потук в този форум но нямам право да поствам линкове

това което разбрах
-predpriemach плаща за реклама и следователно знае
какви инструменти имат рекламодателите в гоогле.
-sibir,bg е блокиран от Вас
но чак след като сте прочели темата за измамите в бгдев

Ако чета между редовете си правя извода, че рекламодателя няма много сериозни инструменти с които да проверява къде и как
се харчат парите му.
Защо е нужно да чете теми някъде си за да блокира даден домейн?

Та на въпросите:

- вижда ли рекламодателя къде се показват неговите реклами.
- колко бързо може да реагира ако рекламата му се появи на неподходящо (според него) място.
- вижда ли някаква статистика?
Примерно domаin,com е направил 1000 референции и 1 клик на еди кой си канал .
-как вижда каналите на сайтовете?
Вижда ли някаква статистика?
- може ли да си избере само отделни сайтове за реклама и да
забрани на бота да решава вместо него?

- Може ли да резервира цял канал в даден сайт?
- Може ли да дигне/свали цената за клик за определен сайт?
- Ако вижда подробна статистика то тогава какво би го впечатлило?
Много референции малко кликове или обратното?
- Как преценява дали сайта е с реални потребители?
Има ли статистика уникални/референции или вижда само референции?

Какво обича един рекламодател?
От горепосочения пост разбрах е че
специализиран сайт е добре приет от adsence
но рекламодателите как ще разберат за него?

Рекламите които се появяват са много точни и са пряко на 90%
свързани с тематиката на сайта.
Това благодарение на бота ли е или някой се закачва за канала
от самите рекламодатели?

Някой канали са заети за определени периоди (2 дена примерно) от
една и съща реклама .
това бота ли го решава или някой откупва мястото за 2 дена?

Кажете като рекламодатели какви инструменти ползвате и
какви са критериите ви за добро място за реклама.

Надявам се да не питам прекалено много. :?
 
Задавай по един въпрос че така се объркахме на кои да ти отговорим :)
Рекламодателя всичко вижда и има пълен контол над това каде да се показват рекламите му.
Обича да му се изплаща рекламата и поне да пчелени вложените пари. Например ако вложа 100лв искам да изкарам 200. Ако изкарам 20лв е малко тъпо и безмислено. А ако изкарам 0лв както става с БГ трафика тогава вобще не се кефя :)
Бота вижда всичко, алгоритъма определя каде какво и как да се показва. При добър бид и качество една реклама може да завземе всички сайтове подобни на рекламата докато рекламодателя не се усети.
 
Рекламодателя има пълен контрол вече :) Сибир ги изключих преди да прочета в бгдев - много кликове незадоволителен резултат, наскоро Гугъл пуснаха ПЛЕИСМЪНТ РЕПОРТ които показва на кои саит ти се е показала реклама колко импресии и кликове са дошли и ако си пуснал и гугъл аналитикс каква ти е конверсията :)

PS На останлите въпроси ще отговоря довечера че сега имам други задачи
 
coolice каза:
PS На останлите въпроси ще отговоря довечера че сега имам други задачи

Ще изчакам.
Благодаря за отговорите.
 
Продължение :

Може да се направи сайт ориентирана камапания която е за отделен саит и цената е на импресии почва от 25ц за 1000

за каналите не ми е много ясно

за преценката и какво би ме впечатлило Витохол каза ако се избива или ми харесва конверсията го държа ако не го изключвам. Така че ако имаш исински таргетиран трафик със сигурност ще имаш и доста рекламодатели...


Точноста на рекламите е благодарение на технологията на адсенс.
 
coolice каза:
Продължение :

Може да се направи сайт ориентирана камапания която е за отделен саит и цената е на импресии почва от 25ц за 1000

за каналите не ми е много ясно

за преценката и какво би ме впечатлило Витохол каза ако се избива или ми харесва конверсията го държа ако не го изключвам. Така че ако имаш исински таргетиран трафик със сигурност ще имаш и доста рекламодатели...


Точноста на рекламите е благодарение на технологията на адсенс.

Мерси.
Виждам вашата реклама.
На много места.
Изкъсо ли я държите?
Имало ли е случай да се наложи да плащате "грешни пари"?
Какво печелите от това?
Сайта не е комерсиален и не видях да продавате нещо директно
чрез него?
Може би печелите от друго свързано с тематиката на сайта .
Примерно от СЕО оптимизация и чрез този сайт рекламирате другата си дейност и печелите имидж.
Трябва да призная, че реклама в адсенс доста тежи в очите на хората
и е ясно, че не всеки може да си го позволи.
Аз бих искал такава реклама да имам но смятам, че няма да мога да смогна на такива като sibir .
Ето и важния ми въпрос.
Когато сайт от сорта на sibir,bg започне да прави измами и гоогле го
блокира.
Тогава приспадат ли ви се парите, които вече са начукани или остават да се плащат?
Притеснява ме втория вариант.
Някой да напраска изкуствено кликове и да трябва после да се плащат грешни пари.
 
Не си набил грешни пари за PPC само ако не си го ползвал :) Аз поне си оптимизирам кампаниите като се уча от грешките си, някои плащат други да го вършат вместо тях или позват софтуери за менаджиране на кампаните...

За рекламата в адсенс е точно обратното всеки може да си я позволи заразлика от рекламите по някои БГ сайтове където даваш 4+лв за хиляда имресии и я някои кликне я не... тук предполагам някои ще ми опонира че хората са я видяли и си показал марката си ама не е точно така аз във един форум почти всеки ден правя по 500+ импресии горе долу ама нито един път не съм кикнал и ако ме питаш какво се е въртяло като реклама не мога да ти отговоря... така че ако искаш да си рекламираш сайта плащаи твърда цена или на клик импресиите съкс ( изключвам случая когато са много евтини като на един сайт за вицове където всичките 25000 имресии за деня се връзваха към 2,5 лв)

Форума няма директен модел за печалба засега въпреки... в бъдеще може да се появи адсенс..... СЕО за пари не смятатаме да правим. Ако те инересува такава услуга тук влизат и няколко души които се занимават с това, така че можеш да се обърнеш към тях (очакваме да ни почерпят ако сключат сделка :roll:) Искаме посредством форума да помагаме записнаите в даунлаина ни да правят продажби и да изкарват кеш и ние също... Аи защо не, един ден да имаме един от най големите уебмастърски форуми в бг :roll:

Относно връщането на кеш незнам как точно седят нещата при Гугуъл но те се славят с най фрауд фрее трафика които можеш да купиш така че предполагам връщат пари или по точно не ги отчитат - системата не е в реално време. Goclick eдно от малките Pay Per Click които ползваме през няколко часа изключват някои и ми пращат съобщение че ми връщат пари в акаунта така че не мисля че Гугъл не го правят.
 
Разбрах горе-долу но все пак явно трябва да се пробва.
Искам да рекламирам само в 2-3 сайта но никъде другаде да не ми излизат рекламите.
Не искам бота да ме слага, където реши .
Аз искам да си маркирам 1-2 сайт
и там да излизат рекламите.

Може да е по скъпо на клик но ще е по лесно за мен и ще съм по спокоен.
 

Горе