Какво ви е мнението за новият us президент

От: Какво ви е мнението за новият us президент

каквото и да си говориме тука с избора на Барак Обама за президент Америка за пореден път доказва, че е велика сила ... преодоляла расизма и предразсъдаците .... в това отношение никога няма да ги стигнем американците...
 
Последно редактирано:
От: Какво ви е мнението за новият us президент

Бях за Обама и се радвам че той спечели, това показва колко развита държава е Америка, просто свалям шапка на цялата нация.. жалко че няма да доживея да видя България така..
 
От: Какво ви е мнението за новият us президент

Абе има добри идеи човечеца дано реализацията им да оправи най-голямата икономика, а по край нея и останалите, само може да следиме даействията и резултатите
 
От: Какво ви е мнението за новият us президент

И аз мисля че избора е добър. Незнам какво му има на звета на кожата или второто му име, щом плана му е да измъкне Америка от кризата и да вдикне потерблението значи всички може да се кефиме. Другия кандидат не ми изглеждаше по-дадежден.

Вчера към 1 часа вечерта гледах че процентите бяха 49% на 51% в загуба на Обама, но хубавото беше, че нямаха статизтиките на още 4 щата.:)
 
От: От: Какво ви е мнението за новият us президент

преодоляла расизма и предразсъдаците .... в това отношение никога няма да ги стигнем американците...
Ми ние отдавна сме ги задминали значи. Виж от колко време имаме в парламента и упрвляващата коалиция представители на малцинство, дето даже си комуникират на чужд език.
Ако в Белия дом поянат да си говорят на арабски, ша ни настигнат в демократизирането.

arsenal, най-голямата икономика в момента е ЕС (т.е. наш'та в определен смисъл) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal) :wink:. Като излязат данните от ностоящата година, разликата ще е още по-брутална.

Ако се досринат, аз лично ще го преживея. Така или иначе всичките ми северноамерикански клиенти и партньори изчезнаха тия дни, особено тия дето ми дължат пари. Според личния ми опит, ако трябва да класирам от кои съм най доволен, ще са след руснаците, китайците и всички европейци (добре де, без българи, гърци и италианци). Да не говорим че повечето се държат нагло и покровителствено, като разберат че си от Източна Европа.
 
Последно редактирано:
От: Какво ви е мнението за новият us президент

However, the U.S. still has the largest economy of any single country. The next largest is China, at $7 trillion, followed by Japan at $4 trillion. The largest single EU country is Germany, at $2.8 trillion, which has been surpassed by India, whose GDP was $2.965 trillion in 2007.

http://useconomy.about.com/b/2008/02/12/us-no-longer-worlds-largest-economy.htm

ЕС не е държава, а съюз :wink:

Ти сега гледаш да ме засечеш ли, давай давай
 
От: Какво ви е мнението за новият us президент

Хм... ако трябва... съединените ЩАТИ са федерация. Помежду си имат законодателни и администативни различия, а стандарта на живот между различните щати варира в пъти. По икономическа дефиниция ЕС е толкова държава колкотo и US of A - общ и свободен пазар, общи правила и регулаторни органи, обща валута и свързана банкова система.

Социално седят малко по-различно нещата. Примерно езиците и културите са повечко, ама все едно новозеландците, североамериканците, британците, индийците, австралииците и филипинците са една държава, като имат общ език. или няма културни различия между нюйоркчанин и арканзас-ски селянин.
 
От: Какво ви е мнението за новият us президент

е добре де ЕС не е държава , но нали целите са да се действа единно като едно цяло по отношение на капиталите и смята че до няколко години паричния поток ще се събере в едно , просто съм сигурен , защото иначе цяла европа ще пропадне много за САЩ и Китай
 
От: Какво ви е мнението за новият us президент

То и в Германия всяка провинция си е като отделна държава, все пак кризата дойде от САЩ, а в ЕС тепърва ще се осети догодина, те имат много активи в американски ипотечни облигации, а от там идва всичко, вижте в Испания какво стана има курортни градове призраци, застроени до краен предел, а жителите се броят по-малко са от наще селца. Тука тепърва предстои да почне да спада балона, осетиха го Слънчев бряг и Банксо. Преди година в Банско кв.м. струваше около 1000 - 1200 евра сега 500 :wink:, а наща икономика е толкова малка, че няма влияние в ЕС. Догодина ще има фалити на фирми, а от там безработица, банките вече недават кредити на фирмите и от там ще идва затруднение при някой и фалит. Абе нещата са много сериозни и се надявам да не хванеме най големия световен крах :)
 
От: От: От: Какво ви е мнението за новият us президент

Ми ние отдавна сме ги задминали значи. Виж от колко време имаме в парламента и упрвляващата коалиция представители на малцинство, дето даже си комуникират на чужд език.
Ако в Белия дом поянат да си говорят на арабски, ша ни настигнат в демократизирането.

значи ама не значи:)
За да ги задминем трябва да се върнем 10 години назад поне да се засилим и да ги прескочим :wink:

ей големи засечки тука наистина :)
 
Последно редактирано:
От: Какво ви е мнението за новият us президент

Мнението ми е, че доларът ще хвръкне до небето :d
 
От: Какво ви е мнението за новият us президент

С тая криза дето говрят, не ми се вярва...
 
От: Какво ви е мнението за новият us президент

Ще разберем след около половин година.
Обама още известно време няма да е действащ президент, а Буш лихвения процент вече под 1% не виждам на къде може да го свали или да вземе още пари за национализации. Отказаха спасителен пояс на GM (официално губят по около милиард месечно, искаха 10 са сливане с Крайслер, ама никой не ще да им ги даде)
Днес забелижима оптимистична реакция засега няма http://finance.yahoo.com/marketupdate/overview?u (според мен вече е консумирана, нямаше изненади). Азиатците полудяха нагоре обаче, спрямо долара и еврото.

Ако се позамислите малко ще стигнете до идеята че за нас това тука може и да е добре - ще хукнат да си оптимизират разходите и да outsource-ват. Не знам за големи български инвестиции в щатите или техни тука.
Ако не настане паника си имаме евтини горива и метали, а тука не сме чак толкова кредно базирани.

Тъпото е че повечето ни банки са клонове на на чужди и напоследък преливат средства към централите си. Местните клонове са ОК засега, ама ако изпофалират централите става лоошо.

Испанско-португалския проблем с курортите си е от години. Скъсаха се да усвояват еврофондове на времето.
 
Последно редактирано:
От: Какво ви е мнението за новият us президент

Мдам ще става лошо те ЕЦБ ще свалят още един път лихвата до края на годината, въпроса е с колко базисни пункта :), а американците има накъде до 0 както Японците 90те :)
 

Горе