Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Митака

New Member
Когато посетите нов блог, какво ви прави първо впечатление и защо? Споделете мнението си - съдържанието, дизайн, автор, друго... Създавам тази тема за да разбера защо се абонирате за даден блог, тоест какво би ви убедило да следите блог?

Мисля, че темата наред с отговорите би била полезна за всички блогъри в този форум. Затова моля всички да пишат аргументирано. След няколко дена ще обобщя казаното от вас и ще го публикувам с изводи в Креативен.ком.

-------------------------------

Моят отговор

Бих се абонирал за блог поради два фактора. Когато съдържанието е ценно, тоест ме е научило нещо ново, или когато авторът му е популярен, тоест очаквам нещо полезно. Тук едва спорът съдържание срещу очаквания. Когато съм чел хвалби за даден блогър, бих разгледал само части от статиите му и бих се абонирал с очакванията, че ще получа много. При неизвестните съм по-скептичен и търся стойност из споделеното. Ако не намеря - забравям, че такъв блог съществува.
 
Последно редактирано:
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Здрасти, отдавна не си минавал.
Мерси за готиното постче, а и много ми харесва блога ти - много е добър и наистина има много полезни неща в него. Успехи и до нови срещи на някой блог кам.:)
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

1. Съдържание
2. Автор
3. Дизайн

Ако съдържанието ме интересува бих се абонирал.
Ако авторът е интересен, също бих. Но ако не пише по тема, която ме интересува - не бих.
Ако дизайнът е добър, това е само допълнителен стимул да се абонирам. Но ако е лош - трябва да има много добро съдържание и бих го чел само през rss, без да го отварям най-вероятно.
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Съдържание в сфера която ме интересува, написано на лесен и правилен език. Няма значение кой е авторът, важното е да вдъхва респект с писанията си.

Първо впечатление прави дизайна на блога, и по-специално колко реклами има. Повече реклами(особено адсенс) за мен означават, че главната цел на автора е да намаже, и прецапва постовете. Това си е само първо впечатление естествено.

Второ - до колко е полезна информацията и на достъпен език ли е написана. Видя ли повече от 3 правописни грешки затварям страницата.


Беше писал статия за тясно ориентираните блогове - трябва да е такъв за да има абонирани - поне по мое мнение. Не бих се абонирал за блог в който се пише за всичко - какъвто и да е личен блог... Поне 80% от съдържанието трябва да е на определената от блога тематика, 20% офтопик ще се преживеят.

Един ценен пост би ме накарал да се абонирам, но ако го последват 3 лоши се премахва.

А и онова бутонче на фийдбърнър дето показва колко са РСС читателите е много важно. По-добре да не се слага ако са по-малко от 50.

Надявам се да съм помогнал, ти имаш наистина полезен блог, и си в рийдъра от доста време - взимай се за пример :)
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Определено статиите на автора биха ме накарали да се абонирам! Досега не съм бил абониран за нито един блог и в скоро време май няма да бъда, но ако се абонирам само и единствено, ако статиите ми харесват, тогава ще стане т'ва ...
Аз понеже имам много странен стил на писане и малко неща ми харесват, но като гледам за няколко дена се вързаха няколко човека към моя feed :)
Не съм съгласен с Митака че даден автор би ме накарал да се абонирам за него, само защото е известен... Понякога известните пишат много големи глупости, дори в някои случаи крадат от не толкова известните... Така че обобщавам :

content, content, content, content, content, content, content .....
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Аз не се абонирам, аз си букмарквам интересните за мен блогове и когато ми щракне ги проверявам за нови статийки :) Общо взето за мен най - важното е съдържанието, не ми пука кой е автора или дизайна...
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Това с блоговете да си призная ми е малко като да гледаш Биг Брадър .. ;-\
само че в текст
ако имаше и уеб камове из блоговте, интернета щеше да огасне направо
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Аз не се абонирам, аз си букмарквам интересните за мен блогове и когато ми щракне ги проверявам за нови статийки :) Общо взето за мен най - важното е съдържанието, не ми пука кой е автора или дизайна...
напълно съгласен ;)
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Това с блоговете да си призная ми е малко като да гледаш Биг Брадър .. ;-\
само че в текст
ако имаше и уеб камове из блоговте, интернета щеше да огасне направо
Само част от блоговете са лични дневници, Радев. Има такива, в които професионалисти споделят ценни съвети, при това безплатно. Вземи за пример Freelance Switch. Задължителен ресурс за всеки фрийлансър.
 
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Ако съм намерил полезни статии, дори да са две три се абонирам и следя новите заглавията в тези блогове, ако ме заинтересуват повечето нови статии, започвам да чета всички, ако до 10 статии не ми хареса нещо го трия. Също съм се абонирал и за повечето конкуренти сайтове, за да следя кои на къде отивам, какви неща се пишат и как се пишат, общо взето, за да следя тенденциите в нишата. Определено ме интересува основно съдържанието не толкова кой е автора или какъв е дизайн-а.
 
Последно редактирано:
От: Какво ви кара да се абонирате за даден блог?

Нещо трябва изключително много да ме впечатли, за да се абонирам за него, за сега съм се абонирал единствено за блога "Како Сийке, не съм от тях" - www.kaka-cuuka.com
 

Горе