Какво да ги правя наглите краци ?

От: Какво да ги правя наглите краци ?

Разбирайте го както си искате, Гугъл знае как да го разбира. Макар да се води по американски закон, действа доста успешно и за България.

В този ред на мисли, дали ще сте щастливи някой да ви изкопира статиите от сайтовете и да ги сложи при себе си? РСС не е единственият начин за крадене.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Тук става въпрос дали е кражба или не е кражба - Също така има една поговорка - Не е луд тоя дето яде баницата а тоя дето му я дава.
Ако си е ограничил РСС а те му теглят цялата съм съгласен - Ако някъде е записал на видно място че е само за четене бих го приел - Ама умишлено да отвориш кошарата и после да ревеш че кумчо вълчо е наминал - некакси не ми избива на съчуствие
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Тук става въпрос дали е кражба или не е кражба - Също така има една поговорка - Не е луд тоя дето яде баницата а тоя дето му я дава.
Ако си е ограничил РСС а те му теглят цялата съм съгласен - Ако някъде е записал на видно място че е само за четене бих го приел - Ама умишлено да отвориш кошарата и после да ревеш че кумчо вълчо е наминал - некакси не ми избива на съчуствие

С единия пич се разбрахме, като хората с другия най-вероятно ще получи сигнал и нека гоогле реши дали съм прав или не съм, но гледам някои хора много силно защитават нелегално вземане на данни.

мантаман не ти търся съжалението... зле ли си ? Питам какво да правя, явно съм некадърен да се предпазя от крадци, защото за мен това си е точно такова без значение дали го защитаваш или не. RSS са предназначени за хората за четене, не за предлагането от други сайтове като тяхна информация.... Идеята, която е да може човек да прочете статиите без да посещава сайта ми, а не човек да посети друг сайт за да прочете статия от МОЯ САЙТ.

Не създадох темата за да се спори крадци ли са или не (за мен са си за друг не са), а как може човек да се предпази и какво да направи ако има същия проблем!
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Спора е излишен. Кражбата си е кражба!
А вместо да си чешете само езиците, поне да бяхте помогнали!
От Джумла не разбирам, но който разбира да напише в темата как да се ограничи/забави рсс публикуването
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Преди да се включа в темата Кулинара вече ти беше дал най доброто разрешение на проблема. Аз просто изразявам лична позиция че за мен това не е чиста кражба и че не съчувствам на ограбените. Това с РСС е като да размяташ листовки от самолет и да ревеш после че някой си е занесъл листовката вкъщи и я е показал на останалите.
И за да не ми извъртате думите - това го казвам при условие че никъде в сайта на видно място не е написано че автора не желае да използват статиите му и че този който е публикувал статията не е сложил линк към сайта от който е дошла.
Още повече че не визирам специално твоя случай а говоря по принцип
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Момчета и аз съм съгласен с Мантата, това че даваш рсс фийд и се качва на друг сайт не е кражба, не съм запознат но съм 98% сигурен че чича ви Гугъл вижда, къде е първоизточника на инфото и рсс и кой го взима, няма логика всички световни медии и медия сайтове да имат рсс и да скачат трафиците и печалбите, поне аз не виждам нещо лошо, ако бе така чича Г. щеше каже и да не каже, щеше да има огормен отлив на рсс фийдове.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Лошото е че понякога дадени сайтове се индексират по бързо от оригинала и оригинала яде дървото - Иначе когато оригинала си се индексира на време и само лапа линкчета от сайтовете дето му публикуват статиите - уебмастерите не ревът а си викат ебати и балъците как ме направиха шампион
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

То е същото като кредитие - като теглят парици хората яко кифтенца папат, а после реват като връщат, кво да правиш :D

Да и аз това смятам, проблема не е в РСС а в индексацията. Ако нямаш рсс и ти гепат целия контент пак ще те думнат, щото те ги индексира 1ви.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Не съм много вещ в тази тематика, но ми е направило впечатление, че има големи сайтове, които не само че не забраняват, но и стимулират други сайтове да им преточват информацията с RSS. Пример: http://www.kaldata.com/modules.php?modname=custompage&name=RSS
 
Re: От: Какво да ги правя наглите краци ?

Не съм много вещ в тази тематика, но ми е направило впечатление, че има големи сайтове, които не само че не забраняват, но и стимулират други сайтове да им преточват информацията с RSS. Пример: http://www.kaldata.com/modules.php?modname=custompage&name=RSS

Цитат от уикипедиа:
This generates new traffic for the transmitting site — making syndication a relatively cheap, free and easy form of advertisement. However, as Search Engine Optimization has become an increasingly important topic among website owners and online marketers, content syndication has become a highly effective strategy for link building. Links embedded within the syndicated content are typically optimized around anchor terms that will point an optimized link back to the website that the content author is trying to promote. These links tell the algorithms of the search engines that the website being linked to is an authority for the keyword that is being used as the anchor text tsunami.

Ако фийда ти е ограничен до няколко изречения (не цялата статия) и се публикува да речем с час закъснение след като си публикувал статията - проблеми няма да имаш, а напротив - ще получаваш беклинк. Не случайно има една камара rss feed directories.


В този ред на мисли, дали ще сте щастливи някой да ви изкопира статиите от сайтовете и да ги сложи при себе си? РСС не е единственият начин за крадене.

Няма да съм щастлив естествено, но това ще е неразрешено от мен! А след като имам RSS фийд на сайта, това подканя хората да го ползват - това е идеята му като цяло. Това, че не можете да изведете дивиденти от него, не значи че е грешно.


Не създадох темата за да се спори крадци ли са или не (за мен са си за друг не са), а как може човек да се предпази и какво да направи ако има същия проблем!

Мисля, че без значение кой как мисли - дали това е кражба или не, стигнахме до един и същ извод - забави публикуването на фийда с известен период от време и ограничи дължината му до няколко изречения, като вътре в статиите се постарай да има и ключови думи за които се бориш с линк към сайта ти.
 

Горе