Какво да го правя?

Blinky - прав си, но това е едната гледна точка. Има и други начини за реклама, но и другото е вярно: за да се печели е нужна работа и креативност. А не да стоиш на едно място и да чакаш наготово. Сайта има голям потенциал и лесно може да се завъртят парите.

Blinky - колкото до примера ти, че форума няма реклама, тук грешката е ваша. Не си ползвате целия ресурс, с който разполагате, не знаете какво да направите.

BurnX - Цената на онзи сайт, дето питаше се покачи доста по-високо. Минималната цена за която ще го продам е 5 000 лв. А допълнително предния месец сключих договор с рекламодател за годишна реклама в сайта, в процес на преговори съм с още няколко рекламодателя, така, че продавам сайта с готови, осигурени приходи. Но недей се заяжда и спами темата на момичето!
Спор няма в това, че сайта е с потенциал, за това и взех участие в темата, защото вярвам, че може да прави пари. Казвам ти каква реално е действителността на рекламния пазар и то на директна CPM реклама предимно.

ММ, бате, където сме могли сме налазили медия шоповете, дори имахме планове да работим с някои големи медийни групи, защото някои просто преливат от такава реклама, но гредата е голяма и стабилна. В момента имам наши проекти, както и тук таме бартри и някоя друга реклама чат пат от време на време изпада. Това. То си личи по банерите, които се въртяха. Драсни ми скайп или лично да ми кажеш, ако имаш други наблюдения, но повярвай ми, нещата не опират само до потенциал и креативност. А както знаеш, не можем да имаме бг трафика на днес.бг, вести.бг и подобн медийни сайтове, заради спецификата на аудиторията ни. Просто е тясно специализиран. ;)
 
От разговора дотук, мисля да попиша още и да сложа адсенс. Като ги направя 1000 на ден, пак ще дойда за идеи и съвет.

Някой може ли да ме ориентира къде да търся копирайтер? Тук има ли такива обяви?
 
Аз бих предложил малко по-различна стратегия: инфо продукти - книги или видео материали с платен достъп. Само ако мислиш, че ти се занимава да ги пишеш или записваш. Поне аз това правя.

Ето какво ми идва на ум като стратегия.

1. Виж кои статии са най-четени (от аналитикса сортирай по посещения и престой)
2. Виж в каква категория са по конкретно
3. Направи си мейлинг лист с абонати, където да им пращаш на мейл новите статии (веднъж-два пъти седмично)
4. Помисли за някакъв продукт по темата под формата на книга или видео курс.
5. След известно време питай тези от мейлинг листа какво им е необходимо - за да видиш какъв продукт може да се измисли.

Аз поне така бих направил, защото моите сайтове са на този принцип.

За копирайтер - аз също пиша, но сега съм доста зает. Някой ми беше препоръчал преди време sungold от форума. Не съм й ползвай услугите, но човека беше доволен.


Успех!

ПС: Ако не се притесняваш прати на ЛС все пак сайта или поне сподели как се представя в аналитикс. Колко време средно прекарват в четене, какво четат най-много, какъв е % на отпадане (bounce rate).
 
От разговора дотук, мисля да попиша още и да сложа адсенс. Като ги направя 1000 на ден, пак ще дойда за идеи и съвет.

Някой може ли да ме ориентира къде да търся копирайтер? Тук има ли такива обяви?

Тук има копирайтъри, но съветът ми е да избираш внимателно, защото някои си мислят, че са такива само защото са имали шестица на есе по литература и знаят, че "не знам" се пише разделно. Аз бих ти препоръчал услугите на sisis89
 
От разговора дотук, мисля да попиша още и да сложа адсенс. Като ги направя 1000 на ден, пак ще дойда за идеи и съвет.

Някой може ли да ме ориентира къде да търся копирайтер? Тук има ли такива обяви?
Тук е пълно с копирайтъри. Виж в секцията: https://www.predpriemach.com/forums/freelance-jobs-projects.30/
 
Тук е пълно с копирайтъри. Виж в секцията: https://www.predpriemach.com/forums/freelance-jobs-projects.30/
Опитах се да си отворя тема, но не ми дава тази опция - може би, защото съм нова. Ще публикувам тук, пък ако прецените, преместете. Благодаря.

Имам нужда от 1-2 копирайтъра:

Обемът е около 50 поста месечно на копирайтър. Всеки от копирайтърите ще си избере категория, в която да пише. Категориите са - диети, здравословно хранене, лично самоусъвършенстване, разни хакс за решаване на проблеми с външния вид, здравословни рецепти. Темите ще ги подавам, но приемам и предложения. Превод е ОК. Статиите трябва да са интересни, да обогатяват с информация (да предлагат решения на проблем, да дават нова, малко знайна информация - нещо такова)... Статиите да са около 300-500 думи, най важното е да са интересни за четене. Трябва да са оптимизирани за ключови думи, които ще задам с темата.

Заплащам в брой на всеки 10 статии (предпочитам да сте от София). Очаквам вашите предложения за цени на ЛС.
 
Опитах се да си отворя тема, но не ми дава тази опция - може би, защото съм нова. Ще публикувам тук, пък ако прецените, преместете. Благодаря.

Имам нужда от 1-2 копирайтъра:

Обемът е около 50 поста месечно на копирайтър. Всеки от копирайтърите ще си избере категория, в която да пише. Категориите са - диети, здравословно хранене, лично самоусъвършенстване, разни хакс за решаване на проблеми с външния вид, здравословни рецепти. Темите ще ги подавам, но приемам и предложения. Превод е ОК. Статиите трябва да са интересни, да обогатяват с информация (да предлагат решения на проблем, да дават нова, малко знайна информация - нещо такова)... Статиите да са около 300-500 думи, най важното е да са интересни за четене. Трябва да са оптимизирани за ключови думи, които ще задам с темата.

Заплащам в брой на всеки 10 статии (предпочитам да сте от София). Очаквам вашите предложения за цени на ЛС.
Здравей отново. Да, нямаш 10 мнения, както и си от сряда във форума. Нужно е да имаш над 10 мнения и над 10 дни престой тук. Правила на форума. Като ги удариш, може свободно да си пуснеш тема в пазара и по скоро във Фриланс секцията, че търсиш човек за писане на статии. Препоръчвам ти @xainov . Доволен съм от неговата работа и реално може да платиш само ако си доволна. Предполагам и той няма да има нещо против, все пак така работим ние. :)
 
Благодаря за мнението и доверието, @Blinky . Разбира се, пробваме 1-2 статии, ако ти харесат - продължаваме. Пишем в разнородни теми като засега отказваме само силно специализирани - примерно медицински статии или юридически такива с използването на много и типична терминология.
 
Мое мнение е, че само хора с връзки към рекламни агенции ще могат да монетизират сайт със 100 посещения на ден.
Има и втори сценарий, ако наистина са много таргетирани посетителите и търсят да купят нещо в твоя сайт, тогава афилиейт програма би била добра и може да има голям процент продажби. Не съм виждал сайта и по какви думи го намират, но предполагам хората търсят да прочетат нещо, отколкото да купят.
Виж, посетителите на сайта всичкиоферти.бг вече търсят да купят нещо на далавера, намалено, там всеки един е потенциален клиент. Влизат в сайта да си харесат нещо. Там и със 100 такива посещения на ден ще направиш някой лев. Поне аз мисля така.
 
100 посещения дневно в някои ниши си е пляскане с ръце. Пробвай с някоя афилиейт програма да го монетизираш и работи върху увеличаване на посещенията. Нищо не ти пречи да пробваш и Адсенс, но едва ли ще има голяма файда от него на този етап.
 
Аз бих ти препоръчал да го развиваш, почвай да пишеш и да трупаш повече и повече трафик.

Както преди мен са казали, affiliate програмите са по-добрия вариант и според мен, също така и банери за реклама.

Аз бих направил английска версия/копие на сайта, там вече ако идва трафик имаш много повече опции, продажба на e-book е доста добър вариант, също и affiliate/cpa offers са много по-високо платени.

Успех.
 
Аз лично не бих се доверил на силата. Не знам, дали следите новините покрай тях, но наскоро бяха уличени в доста грандиозен скандал с добавки.

Я сподели, че редовно пазарувам от тях ???
 
Я сподели, че редовно пазарувам от тях ???

На кратко:

Регистрирали са търговска марка HayaLabs, която предлагат и продават за Американска, заблуждавайки обикновения потребител, че купува нещо качествено. А реално това което получаваш е някакъв бъркоч, който дори не съдържа реално това което пише на етикета.

Няма да се впускам в повече подробности, на който му е интересно може да потърси в Г ("сила бг скандал") или във Фейса, потребител Ivan Davidov (това е човекът, който е разкрил схемата - направил е няколко албума със снимки, в които последователно представя много доказателства за схемата.)

:)
 
Да, и добре вижте кой раздуха този "грандиозен скандал". :) Дали не бе една от т. нар. "медийни бухалки". Пазарувам от сила бг от няколко години, имам златна карта при тях и личните ми наблюдения показват, че са на светлинни години пред конкуренцията. Но не затова е темата.
 
Да, и добре вижте кой раздуха този "грандиозен скандал". :) Дали не бе една от т. нар. "медийни бухалки". Пазарувам от сила бг от няколко години, имам златна карта при тях и личните ми наблюдения показват, че са на светлинни години пред конкуренцията. Но не затова е темата.

Извинявам се, че разводнявам темата, но просто не се сдържах да отговоря.

Няма абсолютно никакво значение, кой раздухва този скандал, важното е, че човекът си е направил труда да провери, аджеба, какво пие (от където е направил и разкритието на самата схема).

Да - вярно е, че силата са светлинни години пред конкуренцията (с брой потребители и продажби - може би, но очевидно не и с качество на продуктите, които предлагат), вярно е, че са едни от първите, занимаващи се с хранителни добавки, но не смятам, че ние потребителите трябва да плащаме със здравето си, заради амбицията за бързо забогатяване на някой тарикат.

Според мен всеки здраво мислещ, разумен и спортуващ (най-вероятно - повечето приемащи хранителни добавки са спортисти, било то любители или професионалисти) човек, трябва да има някаква елементарна култура към своят организъм и тяло. Избирайки да приемаш дадена хранителна добавка, се доверяваш на това, което пише на етикета (в повечето случаи, дори само на известното име на продукта), а в случая с hayalabs - дали потребителя знае какво приема?

Отново съжалявам за офтопика.
 

Горе