Какво да избера за хостинг?

Здравейте!

Имам нужда от сайт - даже два! Дейността е проектиране и компютърна графика в архитектурата, като съответно искам да разделя услугите в два отделни сайта. До колкото се ориентирах, не всички хостинг услуги предлагат опция за повече от един сайт. Това е първа особеност.

Втората: основно съдържанието е визуално /≈ 100 високо качество визуализации + 2-3 видеа/. Какво дисково пространство да предвидя?

Искам сама да направя сайтовете. Имам идея за дизайна и какво да включват, като съдържание. Виждам, че повечето предлагат да инсталираш Wordpress с един клик. Това дава ли достъп до пълна дизайн къстъмизация и сайт без реклами на Wordpress или трябва да се регистрираш и за техните планове? Разцъках WIX и е доста по-интуитивно/лесно. Дали е добро решение въпреки, че не е интегрирано?

И последно имейл адресите, които се хостват. Някой предлагат неограничени размери на прикачените файлове, това практика ли е или допълнителна услуга? Много ще ме услени в работата - важно ми е! Видях го в IONOS, обаче за тях няма много мнения и не ми вдъхват доверие. Дали са надеждни?

Въобще спрямо моите харектеристики, какъв хостинг и от къде?

Благодаря предварително!
 
Уек спам и вопъл към бг-хостингите: От такива трябва да се страхувате, не от нас :D:D:D

Иначе към автора генерален съвет: Мисля, че ти е доста рано да се забъркваш в такива неща ;)
А за по-негенералните, мисля че до вечерта ще ти отговорят на въпросите :) Ако не, аз кат вкарам неколко водки, ще се разприказвам споко :D:D:D
 
Здравейте!

Имам нужда от сайт - даже два! Дейността е проектиране и компютърна графика в архитектурата, като съответно искам да разделя услугите в два отделни сайта. До колкото се ориентирах, не всички хостинг услуги предлагат опция за повече от един сайт. Това е първа особеност.

Втората: основно съдържанието е визуално /≈ 100 високо качество визуализации + 2-3 видеа/. Какво дисково пространство да предвидя?

Искам сама да направя сайтовете. Имам идея за дизайна и какво да включват, като съдържание. Виждам, че повечето предлагат да инсталираш Wordpress с един клик. Това дава ли достъп до пълна дизайн къстъмизация и сайт без реклами на Wordpress или трябва да се регистрираш и за техните планове? Разцъках WIX и е доста по-интуитивно/лесно. Дали е добро решение въпреки, че не е интегрирано?

И последно имейл адресите, които се хостват. Някой предлагат неограничени размери на прикачените файлове, това практика ли е или допълнителна услуга? Много ще ме услени в работата - важно ми е! Видях го в IONOS, обаче за тях няма много мнения и не ми вдъхват доверие. Дали са надеждни?

Въобще спрямо моите харектеристики, какъв хостинг и от къде?

Благодаря предварително!

Здравейте, ако правилно съм Ви разбрал, бихте искали два сайта с две различни домейн имена?
 
Уек спам и вопъл към бг-хостингите: От такива трябва да се страхувате, не от нас :D:D:D

Иначе към автора генерален съвет: Мисля, че ти е доста рано да се забъркваш в такива неща ;)
А за по-негенералните, мисля че до вечерта ще ти отговорят на въпросите :) Ако не, аз кат вкарам неколко водки, ще се разприказвам споко :D:D:D
Да, не разбирам, затова питам про-та ;) Ако водката ще помогне за отговор, мога да дам подкуп :D:D
 
Уикс не е много ок.
Вземи някакъв хостинг с интегрирана мейл услуга (повечето с цПанел имат), сложи Вордпрес, после един Елементор и мажи на воля...

ПП: И не споменавай повече думата "дом*йн" в темата, че DataAddicted получава ерекция всеки път и няма отърване...
 
Тук ще намерите много добри домейн професионалисти, които биха Ви помогнали с избора на правилния домейн. Ако обаче се нуждаете от PREMIUM качество, ще се радвам, да ми изпратите съобщение.
 
Ще пробвам с джин-а, въпреки, че с водка съм сигурен, че можеше да изглеждат доста по-добре нещата, от опит :D :D


Имам нужда от сайт - даже два! Дейността е проектиране и компютърна графика в архитектурата, като съответно искам да разделя услугите в два отделни сайта. До колкото се ориентирах, не всички хостинг услуги предлагат опция за повече от един сайт. Това е първа особеност.

Отиваш в ТАЯ тема, гледаш народа къде е гласувал що-годе прилично, влизаш в сайта на компанията и търсиш плановете за споделен хостинг. Взимаш винаги втория план, защото първия в повечето случаи побира само един сайт, а ти искаш два. По-късно ще можеш да сложиш и 3 и 4, разбира се - ако те харесат.. :D


Втората: основно съдържанието е визуално /? 100 високо качество визуализации + 2-3 видеа/. Какво дисково пространство да предвидя?

100-150 хубави снимки х средно 5mb всяка + 2-5 видеа х 200мв средно, не са проблем да се поберат на въпросният план. Ако имаш за в бъдеще проблеми, то няма да са свързани със самия обем и размер, въпреки че всяка реклама твърди обратното.. но предполагам ще разбереш с времето :)


Искам сама да направя сайтовете. Имам идея за дизайна и какво да включват, като съдържание. Виждам, че повечето предлагат да инсталираш Wordpress с един клик. Това дава ли достъп до пълна дизайн къстъмизация и сайт без реклами на Wordpress или трябва да се регистрираш и за техните планове? Разцъках WIX и е доста по-интуитивно/лесно. Дали е добро решение въпреки, че не е интегрирано?

Викси микси морбилиси и тн не са ти оферта, защото там ще си доста осакатена от към възможности да си правиш галимациите по сайтовете. Wordpress-а е и царя и господаря за твоята задача.
Не е точно един клик, но общо взето са не повече от 100, няма да е проблем за мишката, повечето са направени да издържат поне до 1млн клика хах
Реклами в WP няма, имаш малко надписче в най-долната част на сайта, което не трябва да те притеснява. В самата система има вградени първични дизайни (теми). След 4-5 дена, когато разучиш нещата, ще можеш да използваш някой от тях на базата на който да започнеш да изграждаш сайтът си. Е, малко са окуцени от към дизайн, т.е визия, но ти и без това си дизайнер и ще слагаш хубави снимки. Това ти е поне 50% бонус, защото всяко едно WP го правят красиво - красивите снимки. Вероятно ще имаш поради което и още едно надписче в най-долната част от сайта, но и то не трябва да те притеснява. Ако все пак държиш да няма надписчета, можеш просто да ги изтриеш.., а може и да си купиш някоя евтина тема/дизайн за 50лв, тамън ще започнеш две-три стъпки по напред във визията/дизайна..


И последно имейл адресите, които се хостват. Някой предлагат неограничени размери на прикачените файлове, това практика ли е или допълнителна услуга? Много ще ме услени в работата - важно ми е! Видях го в IONOS, обаче за тях няма много мнения и не ми вдъхват доверие. Дали са надеждни?

Няма неограничени размери на файловете, мани какво пишат маркетинговоте клакьори. Не знам за какво точно ти е необходим този размер, но ако е да прашаш дизайнерските изпълнения-снимки, до към 20mb не би трябвало да имаш проблем, поне в началото. Но по скоро можеш да имаш проблем от отсрещата страна, където обикновено не обичат големи неща, най-малкото зашото не знаят какво представляват и дали евентуално не са одушевени..
Когато си купиш хостинг план в избраната компания, след час-два хората ще ти пратят почти пълни инструкции свързани с работата на твоя план. Там ще откриеш една много красива думичка - cpanel. Всъщност, красива е само за теб в случая, повярвай ми - те я мразят истински. Та в този цПАНЕЛ ще разгледаш една торба надписи и линкове. След два-три дена, когато му се наситиш, ще намериш и опции свързани с твоя email-сървър, където ще можеш да си правиш доста на брой пощенски кутии, но за сметка на това ще използваш една или максимум - две. Там вече, по-късно ще разбереш колко и какви файлове ще можеш да прикачваш към писмата, но по-важното е, че ще разбереш защо все пак е по-добре да имаш и една резервна кутийка в gmail за всеки случай :)


Въобще спрямо моите харектеристики, какъв хостинг и от къде?

Хареактеристиките ти не могат да бъдат анализирани, до като аджеба не се разбере тия сайтове дали ще се посещават днес от 10 човека, от 100 човека или не дай си боже от 1000.. иначе "златното правило" вече го знаеш - всеки втори план от раздел "споделен хостинг"
След време можеш да разгледаш и другите графи, но за сега се ограничи с тази графа, за да не се разочароваш твърде бързо от добрите и учтиви хлебсъпортчовци :D
 
И аз да споделя мнение. Ще започна с това Wix - за мен лично е пълна греда. Да, лесно ще си го наредиш, но после много неща ще са ти нужни, които трудно ще може да постигнеш с този сайт билдър. И не само. После може би и при оптимизацията за търсачкище имаш някакви пречки, поне това чета по групите, от какво реват някои оптимизатори.

Изборът на WordPress е никак лошо решение, да не кажа идеално за случая, което ще ти спести много главоблъсканици. Повечето хостинги предлагат безплатен апп инсталатор на уеб приложения и скриптове (Softaculous), в което портфолио влиза и WordPress. Инвестирай в платена тема, за да имаш професионален изглед. И да, можеш да къстамизираш визията, дори и на готова тема. Има доста професионално направени теми на WordPress, които ще ти свършат работа. Разбира се, няма да е лошо и да поразцъкаш малко системата преди да почнеш да изграждаш твоите сайтове. Може би това ще ти е нужно най-вече.

Колкото до хостинга, зависи изцяло от нуждите на бизнеса. Мястото е едно от критериите, които ще са ти водещи, доколкото прочетох за тези видеа и мейли с атачмънти. Надежден и качествен хостинг лесно може да подбереш на база мнения тук също. Поне по мои наблюдения, хората във форума добре си гледат какво взимат.

Специално за IONOS нямам преки наблюдения.
 
Виж Блинки как знае кво да пие, виж само как му връзва повече в обучението :D:D:D

Тва е най-ужасното нещо на света, да се опиташ да предствиш нещата, така както ти си предствяш, че биха изглеждали в представите на тези, които нямат представа.. o_O
 
Питай ако запецнеш някъде, щото на първо четене изглежда лесно, а после се почва... ;)

И понеже нямаш домейн, преди да вземеш хостинг план, разгледай за опция "безплатен домейн" В смисъл, има фирми, които ти дават да регистрираш едно име безплатно, когато купуваш хостинг план :)
 
@madgooglebot @Blinky Много благодаря за изчерпателните отговори - ще навляза в темата и ще взема предвид съветите :)
Да. Питай, ще гледаме са помогнем с каквото може. Относно домейна, ме мисля, че съм голям капацитет по темата като някои хора тук, но избирай хубаво бранд име, с разпознаваемо разширение, лесно за помнене, писане и произнасяне. Успехи.
 
Здравейте!

Имам нужда от сайт - даже два! Дейността е проектиране и компютърна графика в архитектурата, като съответно искам да разделя услугите в два отделни сайта. До колкото се ориентирах, не всички хостинг услуги предлагат опция за повече от един сайт. Това е първа особеност.

Втората: основно съдържанието е визуално /≈ 100 високо качество визуализации + 2-3 видеа/. Какво дисково пространство да предвидя?

Искам сама да направя сайтовете. Имам идея за дизайна и какво да включват, като съдържание. Виждам, че повечето предлагат да инсталираш Wordpress с един клик. Това дава ли достъп до пълна дизайн къстъмизация и сайт без реклами на Wordpress или трябва да се регистрираш и за техните планове? Разцъках WIX и е доста по-интуитивно/лесно. Дали е добро решение въпреки, че не е интегрирано?

И последно имейл адресите, които се хостват. Някой предлагат неограничени размери на прикачените файлове, това практика ли е или допълнителна услуга? Много ще ме услени в работата - важно ми е! Видях го в IONOS, обаче за тях няма много мнения и не ми вдъхват доверие. Дали са надеждни?

Въобще спрямо моите харектеристики, какъв хостинг и от къде?

Благодаря предварително!
Wordpress ще ти свърши работа за това което искаш.

Домейн от тук: https://www.namecheap.com/
Hosting тук: https://aws.amazon.com/lightsail/pricing/
Мейли тук: https://aws.amazon.com/ses/
Wordpress теми тук: https://themeforest.net/category/wordpress/creative?sort=sales

Ако ти се занимава, газ, всичко е описано много изчерпателно на английски.
Ако имаш въпроси, драсни ми на лично направо.
 
Моят съвет е да не си губите времето. С WordPress ще постигнете посредствен резултат, платени плъгини, като имате предвид и че сте зле подготвена - доста труд. Препоръчвам ви:
SquareSpace

Това е по-добра алтернатива на Wix. и малко по-скъпо. Ако желаете професионален резултат това е начина. С WordPress става, но не и във вашия случай без никаква подготовка.
 
Моят съвет е да не си губите времето. С WordPress ще постигнете посредствен резултат, платени плъгини, като имате предвид и че сте зле подготвена - доста труд. Препоръчвам ви:
SquareSpace

Това е по-добра алтернатива на Wix. и малко по-скъпо. Ако желаете професионален резултат това е начина. С WordPress става, но не и във вашия случай без никаква подготовка.
Може ли да изразите мнение при сравнение на SquareSpace с предложението на Noke: WordPress + Elementor? Не би ли било по-добре да се придържам към WordPress? Основната версия е безплатна има и допълнителни аддонс. Дизайна ще е минималистичен, важно е да се види моята работа, ако успея да добавя няколко интересни елемента, ще е напълно достатъчно.
 

Горе